آخرین اخبار
فراتر از نفت

ابلاغ شیوه‎نامه نحوه عرضه نفت و میعانات گازی در بورس انرژی

خروج اکسون موبیل سیاسی است

ژئوپلیتیک انتقال انرژی منطقه دریای خزر و امنیت ملی ایران

تولید میدان نفتی آذر چقدر بود؟

نشست تخصصی راهکارهای مقابله با تحریم در شرکت پلی پروپیلن جم

کمک‌های پلی پروپیلن جم به سیل زدگان/تصویری

عرضه نفت ارزان برای مشتریان وفادار ونزوئلا

انتصاب جدید در NPC

تولید نفت روسیه کاهش یافت

هشدار لیبی درباره فروپاشی تولید نفت

پیش بینی نفت ۹۰ دلاری

تلاش نفتی پاکستان به سنگ خورد

آمادگی پایانه‌های نفتی در شرایط تحریم

اموال«زنجانی» در کیش تعیین تکلیف شد

رویال داچ شل جزو با ارزش‌ترین شرکت‌های جهان

چرایی عدم ورود آب به بخش عراقی هورالعظیم

واکنش عراق به خروج کارمندان نفتی آمریکا

انتصاب در ملی حفاری ایران

روزنگار نفت/۲۹اردیبهشت ماه ۱۳۴۸

فروش نفت‌مان به صفر نخواهد رسید

برگزاری جلسه پیشرفت طرح های اولویت دار صنعت پتروشیمی

انتصاب جدید در پالایش ‌وپخش

خروج نیروهای خارجی اکسون‌موبیل از عراق

کمک یک میلیارد و دویست و چهل میلیون ریالی نفت پاسارگاد به سیل زدگان

رکورد شکنی تولید محصول در پتروشیمی مروارید

عضو کمیسیون انرژی از انتشار خبر گرانی بنزین انتقاد کرد؛

ضرورت برخورد با عامل انتشارشایعه گرانی بنزین

۱۵:۳۰ - ۱۳۹۸/۲/۱۶کد خبر: 118749
عضو کمیسیون انرژی مجلس با انتقاد از انتشار خبر غیرواقعی گرانی بنزین گفت: هیچ کس حق ندارد به نوعی اظهار نظر کند که جامعه و کشور را ملتهب کند حتی نمایندگان مجلس که مصونیت اظهار نظر دارند، حق التهاب آفرینی ندارند.

محمد خالدی سردشتی درگفت و گو با خبرنگار پارلمانی "نفت ما" با تاکید بر اینکه بنزین بحث ساده ای نیست گفت: مصرف انرژی در کشور ما هیچ ضابطه درستی ندارد و مصرف غیر منطقی است و همین یارانه پنهان 900 هزا رمیلیارد تومان گویای بی منطق بودن مصرف انرژی در کشورمان است.

وی با اشاره به حساسیت بالایی که گرانی بنزین در جامعه ایجاد می کند گفت: گزینه های بهتری به جای بنزین داریم. چرا در مصرف گاز طبیعی ورود نمی کنیم تا گاز را جایگزین بنزین کنیم.

نماینده لردگان در مجلس ظرفیت گاز طبیعی کشورمان را تشریح کرد و گفت: می توانیم از این ظرفیت استفاده کنیم و ناوگان حمل و نقل کشور را از بنزین به گاز هدایت کنیم.

وی افزود: اکنون دانش تولید خودروهای گازسوز را داریم و می توانیم ماشین های سنگین را نیز گاز سوز کنیم بنابر این می توانیم گاز را در خودروها مصرف کنیم و بنزین که مشتری خوبی دارد را صادر کنیم.

خالدی با اشاره به اینکه امروزه قیمت یک لیتر آب معدنی گرانتر از بنزین است و منطقی نیست گفت: باید برای این معضل برنامه داشته باشیم.

وی با تاکید بر اینکه حرکت منطقی این است که به سوی سهمیه بندی و گران کردن بنزین برویم گفت: سوال اصلی این است که آیا شرایط امروز کشور با گرانی و تورم موجود، اجازه می دهد به سوی گران کردن بنزین و حاملهای انرژی برویم، پاسخ منفی است زیرا مردم بیشتر از اینها تحت فشار قرار می گیرند و فضا برایشان غیر قابل تحمل می شود.

عضو کمیسیون انرژی خواستار برگزاری جلسات تخصصی به منظور بررسی وضعیت بنزین شد و گفت: کمیسیون انرژی مجلس باید جلسات تخصصی با حضور کارشناسان برگزار کند و نظرات کارشناسی در این زمینه بدهد.

وی خواستار پاسخگویی فرد یا افرادی شد که شایعه گرانی بنزین را مطرح کرده اند و گفت: پس از انتشار این خبر، رسانه ها به عنوان عضو کمیسیون انرژی مجلس از من نظر خواهی کردند اما هرگز به صراحت در مورد آن اظهار نظر نکردم بلکه با توجه به حساسیت مساله، برگزاری جلسات کارشناسی را مورد تاکید قرار دادم.

وی با انتقاد از عملکرد ضعیف شرکت پالایش و پخش فرآورده های نفتی در مواجهه با موضوع بنزین تصریح کرد:باید با عامل انتشار شایعه گرانی بنزین در جامعه به صورت جدی برخورد شود .

خالدی با اشاره به اینکه شاید دولت بتواند تحت شرایطی بنزین را یک باره گران کند گفت: به این سادگی هم نیست و مجلس اجازه گران کردن بنزین برای دولتی که قانون بودجه را از دولت گرفته نمی دهد.

وی با تاکید بر اینکه لازم است صبر کنیم و برای این مساله یک تصمیم کلان گرفته شود گفت: تا زمانی که به صورت رسمی اعلام نشود، گران شدن یا سهمیه بندی بنزین نباید رسانه ای شود.

عضو کمیسیون انرژی مجلس با ابراز تاسف از اینکه شایعه گرانی بنزین باعث نگرانی مردم و عواقب آن شد و گفت: دیدیم که مردم به یک شایعه و خبر نادرست در پمپ بنزین ها صف کشیدند که به هیچ وجه درست نبود.

وی با اشاره به اینکه طبق قانون اساسی نمایندگان مجلس نسبت به اظهار نظر مصونیت دارند گفت: حتی نمایندگان مجلس نیز که مصونیت دارند، حق ندارند به نوعی اظهار نظر کنند که بدین صورت مردم را به خیابانها بکشاند و سیستم سوخت رسانی را دچار اخلال کند.

خالدی با اشاره به اظهارات لاریجانی در ابتدای جلسه علنی مجلس گفت: خبر سهمیه بندی بنزین به اندازه ای نامناسب بوده که همه چیز را تحت تاثیر قرار داده و از این پس بهتر است در اظهار نظر واطلاع رسانی نهایت دقت را داشته باشیم.

 


خبرهای مرتبط:» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *


سایت خبری تحلیلی نفت ما