آخرین اخبار
فراتر از نفت

ثبت رکورد جدید در پتروشیمی پردیس

کاهش صادرات نفت مکزیک

تاکید بر همکاری بهینه‌سازی مصرف سوخت با دانشگاه

کشف نفت در آلبانی

کاهش شمار دکل‌های حفاری نفتی آمریکا

امضا قرارداد MC میدان نفتی آزادگان جنوبی

تعلیق و اخراج برخی از نیروهای ملی حفاری

قیمت طلا، دلار، سکه و ارز امروز ۹۸/۰۳/۰۴

لکه نفتی بزرگ در خلیج عمان

افزایش صادرات نفت ونزوئلا به کوبا

روسیه نفت آلوده را از بلاروس پس می گیرد

قیمت جهانی نفت افزایش یافت

هدف از تدوین شیوه‌نامه عرضه نفت در بورس

حذف دایمی پیمانکاران نیروی انسانی در دستور کار

تولید نفت نروژ به کمترین رقم رسید

واکنش ملی نفتکش به اظهارات جعبه سیاه بابک زنجانی

تعطیلی تنها پالایشگاه آذربایجان

چین مصمم به ساخت پارک پتروشیمی در چابهار است

میدان گازی پشت پرده طرح عربستان برای حمله به قطر

ذخایر موقت نفت ایران افزایش یافته است

نفت برنت ۶۸ دلار و ۵۴ سنت شد

محموله‌های نفتی ونزوئلا دوباره به واشنگتن آمد

کاهش رشد اقتصادی عربستان

عراق در اندیشه متنوع کردن راه‌های صادرات نفت

حاصل مذاکرات چاینا پلاس ۲۰۱۹ پتروشیمی جم

با بازگشت پالایشگاه های آمریکا از تعمیرات صورت می گیرد؛

افزایش تقاضا در بازار نفت

۱۰:۴۲ - ۱۳۹۸/۲/۱۴کد خبر: 115705
کاهش واردات خالص نفت آمریکا و افزایش کم ذخایر نفتی علی رغم تعمیرات سنگین پالایشگاه‌ها، به همراه نشانه های دیگر حاکی از کمبود نفت در بازار جهانی است.

به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی " نفت ما " ،وقتی تعمیرات و نگهداری پالایشگاه های آمریکا تمام شود و به ظرفیت کامل عملیاتی خود برای آمادگی فصل تابستان برسند، مصرف نفت خام افزایش می‌یابد.

 موجودی نفت خام تجاری آمریکا در هفته های اخیر افزایش یافته است که برخی ناظران آن را دلیلی برای کافی بودن عرضه نفت به بازار جهانی و کاهش قیمت نفت می دانند.

 ولی این تفسیر کاهش شدید قیمت قراردادهای آتی نفت را برای درجات جهانی مثل برنت توضیح نمی دهد که معمولاً با کمبود نفت در بازار همراه می‌شود.

در واقع، حتی با وجود اینکه فعالیت پالایشگاه ها به خاطر فصل تعمیرات و نگهداری پایین بوده و ذخایر نفتی باید افزایش پیدا می‌کرده، ولی موجودی تجاری نفت آمریکا بسیار کمتر از حد معمول این وقت از سال افزایش یافته است.

 افزایش ناچیز ذخایر نفت خام تجاری آمریکا با وجود تعمیرات و نگهداری سنگین بهاره ، نشان می‌دهد که بازارهای جهانی نفت از ابتدای سال جاری میلادی بسیار راکد شده اند و در نیمه دوم سال راکدتر هم می‌شوند.

طبق اداره اطلاعات انرژی آمریکا، ذخایر نفت خام تجاری آمریکا 30 میلیون بشکه تا 26 آوریل نسبت به پایان سال گذشته افزایش یافته است.

 این مقدار افزایش، بیشتر از 12 میلیون بشکه افزایش همین زمان در 2018 بود ولی از میانگین 10 ساله افزایش 45 میلیون بشکه‌ای از 2011 کمتر بود.

 آمریکا تقریبا 211 میلیون بشکه نفت خام در 17 هفته منتهی به 26 آوریل تولید کرد ،در حالیکه واردات خالص نفت به آمریکا 239 میلیون بشکه کاهش یافته بود.

پالایشگاه‌های آمریکا مصرف نفت خام خود را تقریبا 28 میلیون بشکه در روز نسبت به 2018 کاهش داده اند. پالایشگاه های آمریکا تا حالا به طور میانگین 16.32 میلیون بشکه در روز پالایش کرده‌اند در حالی که در همین زمان در 2018 ، 16.55میلیون بشکه پالایش کرده بودند.

  به خاطر پیش‌بینی کاهش موجودی نفت جهان طی نیمه دوم سال جاری، قیمت قراردادهای آینده نفت برنت 2.70 دلار در بین جولای و دسامبر کمتر خواهد بود.

 کاهش واردات خالص نفت آمریکا و افزایش کم ذخایر نفتی علی رغم تعمیرات سنگین پالایشگاه‌ها، به همراه نشانه های دیگر حاکی از کمبود نفت در بازار جهانی است.

 بازار جهانی در ادامه سال جاری  راکد تر میشودمگر اینکه رشد مصرف کند شود و عربستان تولیدش را برای جبران نفت از دست رفته ایران و ونزوئلا افزایش دهد.

 

منبع: تسنیم 

 


خبرهای مرتبط:برچسب‌ها:بازار نفت، نفت ما
» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *


سایت خبری تحلیلی نفت ما