آخرین اخبار
فراتر از نفت

ابلاغ شیوه‎نامه نحوه عرضه نفت و میعانات گازی در بورس انرژی

خروج اکسون موبیل سیاسی است

ژئوپلیتیک انتقال انرژی منطقه دریای خزر و امنیت ملی ایران

تولید میدان نفتی آذر چقدر بود؟

نشست تخصصی راهکارهای مقابله با تحریم در شرکت پلی پروپیلن جم

کمک‌های پلی پروپیلن جم به سیل زدگان/تصویری

عرضه نفت ارزان برای مشتریان وفادار ونزوئلا

انتصاب جدید در NPC

تولید نفت روسیه کاهش یافت

هشدار لیبی درباره فروپاشی تولید نفت

پیش بینی نفت ۹۰ دلاری

تلاش نفتی پاکستان به سنگ خورد

آمادگی پایانه‌های نفتی در شرایط تحریم

اموال«زنجانی» در کیش تعیین تکلیف شد

رویال داچ شل جزو با ارزش‌ترین شرکت‌های جهان

چرایی عدم ورود آب به بخش عراقی هورالعظیم

واکنش عراق به خروج کارمندان نفتی آمریکا

انتصاب در ملی حفاری ایران

روزنگار نفت/۲۹اردیبهشت ماه ۱۳۴۸

فروش نفت‌مان به صفر نخواهد رسید

برگزاری جلسه پیشرفت طرح های اولویت دار صنعت پتروشیمی

انتصاب جدید در پالایش ‌وپخش

خروج نیروهای خارجی اکسون‌موبیل از عراق

کمک یک میلیارد و دویست و چهل میلیون ریالی نفت پاسارگاد به سیل زدگان

رکورد شکنی تولید محصول در پتروشیمی مروارید

ناتوانی چین در مقابله با تحریمهای آمریکایی صادرات نفت ایران

فاتیما رضایی
۱۵:۶ - ۱۳۹۸/۲/۱۰کد خبر: 115648
در ادامه رویکرد رسانه های بین المللی در قبال عدم تمدید معافیتهای صاردات نفت ایران، برخی از این رسانه ها، معتقدند که یکی از دلایل عدم تمدید معافیت ها، ضربه زدن ترامپ به اقتصاد در حال رشد چین است. این دسته از رسانه ها، بر عدم آمادگی و توانایی چین در مقابله با تحریمهای آمریکا اصرار دارند.

به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی " نفت ما " ،در ادامه رویکرد رسانه های بین المللی در قبال عدم تمدید معافیتهای صاردات  نفت ایران، برخی از این رسانه ها، معتقدند که یکی از دلایل عدم تمدید معافیت ها، ضربه زدن ترامپ به اقتصاد در حال رشد چین است. این دسته از رسانه ها، بر عدم آمادگی و توانایی چین در مقابله با تحریمهای آمریکا اصرار دارند.

فوربس؛ در مورد تصمیم آمریکا برای اجرای تحریم ها و به صفر رساندن صادرات نفت ایران نتیجه گرفته است که آمریکا با این اقدام، چین را تحت فشار قرارداده و این موضوع در واکنش اخیر پکن به عدم تمدید معافیت های خرید نفت از ایران، قابل مشاهده است. به نظر می رسد که چین هنوز آماده مقابله با آمریکا نیست و توان نظامی و ژئوپلیتیک برای برخورد با آن را ندارد. همچنین زمان نیز با توجه به در جریان بودن مذاکرات حل اختلافات تجاری دو کشور، برای این کار مناسب نیست. این نشریه از جدی نبودن واشینگتن  در تهدید  اعمال تحریم نفتی ایران خبر داده و معتقد است که  تحریم های آمریکا، ایران را نابود نخواهد کرد، چرا که هشت کشور دارای معافیت، به نفت ایران وابسته هستند و بسیاری از آنها نمی توانند رابطه تجاری خود را با ایران قطع کنند. مضافاً، تحریم ها موجب بالا رفتن قیمت ها و افزایش نفرت مردم ایران از آمریکا می شود اما مزایای گفتگو بیش تر از تحریم است.

اکسپرت؛ در گزارشی نوشت که از زمان برقراری دوباره تحریم های نفتی ایران از نوامبر گذشته، این تحریمها، ضربه جدی به اقتصاد ایران وارد کرده است. اما، اقتصاددانان پیش بینی می کنند که مشکلات اصلی ایران از فردای پایان مهلت معافیت های نفتی یعنی از روز 3 می آغاز خواهد شد. در این میان برخی کشورها تلاش دارند تا در برابر  باج گیری های آمریکا بایستند. مثلاً، پکن به اعمال تحریم های دو گانه علیه خریداران نفت ایران، به شدت اعتراض کرده است.

نزاویسمایا گازتا؛ گزارش داده که در محافل کارشناسی معتقدند که تشدید تحریم های آمریکا علیه تهران، تا حدودی به خاطر ضربه وارد کردن به پکن نیز است. راسیکایا گازتا؛ نیز می نویسد چین می خواهد قاطعانه، با رویکرد آمریکا در قبال ایران مقابله کند، اما پکن نمی تواند نقش رهبر را در رویارویی با آمریکا در قبال ایران عهده دار شود.

کوریره دلاسرا ؛ نوشت چین از یک سو، نمی خواهد روابطش با آمریکا به خاطر ایران تیره تر شود و از سوی دیگر، نمی تواند به واشینگتن اجازه دهد که هر کاری که دلش خواست انجام دهد. چین نمی تواند به منافع ملی خود که در گرو ادامه همکاری ها با ایران است، بی توجه باشد و در چنین شرایطی، باید بسیار عاقلانه تصمیم گیری کند.

 


خبرهای مرتبط:» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *


سایت خبری تحلیلی نفت ما