آخرین اخبار
فراتر از نفت

ثبت رکورد جدید در پتروشیمی پردیس

کاهش صادرات نفت مکزیک

تاکید بر همکاری بهینه‌سازی مصرف سوخت با دانشگاه

کشف نفت در آلبانی

کاهش شمار دکل‌های حفاری نفتی آمریکا

امضا قرارداد MC میدان نفتی آزادگان جنوبی

تعلیق و اخراج برخی از نیروهای ملی حفاری

قیمت طلا، دلار، سکه و ارز امروز ۹۸/۰۳/۰۴

لکه نفتی بزرگ در خلیج عمان

افزایش صادرات نفت ونزوئلا به کوبا

روسیه نفت آلوده را از بلاروس پس می گیرد

قیمت جهانی نفت افزایش یافت

هدف از تدوین شیوه‌نامه عرضه نفت در بورس

حذف دایمی پیمانکاران نیروی انسانی در دستور کار

تولید نفت نروژ به کمترین رقم رسید

واکنش ملی نفتکش به اظهارات جعبه سیاه بابک زنجانی

تعطیلی تنها پالایشگاه آذربایجان

چین مصمم به ساخت پارک پتروشیمی در چابهار است

میدان گازی پشت پرده طرح عربستان برای حمله به قطر

ذخایر موقت نفت ایران افزایش یافته است

نفت برنت ۶۸ دلار و ۵۴ سنت شد

محموله‌های نفتی ونزوئلا دوباره به واشنگتن آمد

کاهش رشد اقتصادی عربستان

عراق در اندیشه متنوع کردن راه‌های صادرات نفت

حاصل مذاکرات چاینا پلاس ۲۰۱۹ پتروشیمی جم

تهدید ثبات عرضه جهانی نفت با لغو معافیتهای نفتی ایران

۱۷:۳۷ - ۱۳۹۸/۲/۷کد خبر: 114573
رسانه های بین المللی در ادامه مواضع خود در قبال لغو معافیتهای نفتی ایران، رویکردهای متفاوتی همچون اثربخش نبودن تحریمهای ایران و آسیب آن به آمریکا، مشکل دار بودن راهبرد ترامپ در عدم تمدید معافیتها، افزایش تنشهای دو کشور با لغو معافیتها، دشواری و امکان ناپذیر بودن به صفر رساندن تحریمهای نفتی ایران، تحریم نفتی مقدمه ای بر جنگ، آمادگی ایران برای روزهای بسیار سخت، پیدا کردن جایگزین نفت ایران و عدم تهدید ثبات عرضه جهانی نفت، مطرح کرده اند.

به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی " نفت ما " ، رسانه های بین المللی در ادامه مواضع خود در قبال لغو معافیتهای نفتی ایران، رویکردهای متفاوتی همچون اثربخش نبودن تحریمهای ایران و آسیب آن به آمریکا، مشکل دار بودن راهبرد ترامپ در عدم تمدید معافیتها، افزایش تنشهای دو کشور با لغو معافیتها، دشواری و امکان ناپذیر بودن به صفر رساندن تحریمهای نفتی ایران، تحریم نفتی مقدمه ای بر جنگ، آمادگی ایران برای روزهای بسیار سخت، پیدا کردن جایگزین نفت ایران و عدم تهدید ثبات عرضه جهانی نفت، مطرح کرده اند.

فارین پالیسی از عدم تمدید معافیت های تحریم های ایران به عنوان ضربه به آمریکا در بلندمدت یاد کرد.

واشینگتن پست نیز در تحلیلی راهبرد دولت ترامپ در تحت فشار شدید گذاشتن اقتصاد ایران از طریق پایان دادن به معافیت ها برای خرید نفت ایران به 8 کشور را دارای مشکلاتی جدی می داند.

نیویورکر نوشت تا زمانی که دولت ترامپ در آمریکا روی کار باشد، احتمال گفتگو با ایران درباره مسائل مختلفی همچون زندانیان، تنش زدایی دیپلماتیک یا هر موضوع، دور از دسترس تر از همیشه به نظر می رسد و خطر تشدید تنش ها از همیشه بیش تر است.

القدس العربی هم با اشاره به رویدادهایی همچون لغو معافیت ها برای خرید نفت از ایران، قرار گرفتن سپاه پاسداران در فهرست تروریسم، تثبیت جایگاه ترامپ در واشینگتن با انتشار گزارش مولر، پیروزی نتانیاهو در انتخابات اسرائیل و تشدید فشارهای سیاسی و اقتصادی و نظامی بر تهران، نتیجه گرفت که ائتلاف امتداد یافته از تهران تا بیروت، تابستانی داغ در پیش خواهد داشت که شروع آن تحریم نفتی است و ممکن است پایان آن جنگ باشد.

لاکروا هم نوشت ایرانی ها که تا کنون با تحریم های اقتصادی علیه کشورشان، به شدت آسیب دیده اند، پس از اعلام افزایش این تدابیر تنبیهی در زمینه نفت، خود را برای روزهای بسیار سخت تر آماده می کنند.

نیکی هم با اشاره به توئیت ترامپ ، در روز 26 آوریل مبنی بر اینکه :« با اوپک مذاکره و پایین آوردن قیمت نفت را به اوپک ابلاغ کردم. »‌ نوشت با توجه به اینکه تحریم های نفتی ایران اوایل ماه مه شروع خواهد شد ، به نظر می رسد که رییس جمهور آمریکا ، عربستان سعودی و امارات متحده عربی را به افزایش تولید نفت خام ترغیب کرده است. همچنین از قول «تاکاشی تسوکی اوکا»، رییس اتحادیه نفت ژاپن، درباره پایان معافیت خریداران نفت ایران نوت:« شرکتهای مختلف ژاپن موفق به تهیه نفت جایگزین شدند و بدین ترتیب ثبات عرضه نفت خام به خطر نخواهد افتاد.»

الاهرام هم به صفر رساندن صادرات نفت ایران آنطور که آمریکا می خواهد را هدف بسیار دشواری بلکه تقریبا ناممکن است دانسته است، زیرا تا زمانی که طرفی وجود دارد که خواستار نفت ایران است  در نتیجه این کشور آن طرف را پیدا خواهد کرد تا نفت خود را به فروش برساند. اما این بدان معنا نیست که ایران از شدت تحریم های آمریکا در تنگنا قرار ندارد، بلکه شدیدا از آن در رنج است و این مساله را مسئولان این کشور اذعان کردند. با وجود این کسی نمی داند تا چه زمانی ایران می تواند در مقابل فشارهای اقتصادی تاب بیاورد.

*گروه رصد و تحلیل نفت ما

 


خبرهای مرتبط:» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *


سایت خبری تحلیلی نفت ما