آخرین اخبار
فراتر از نفت

واکنش حراست وزارت نفت درباره ماجرای کارتخوان

۱۷ حلقه چاه نفت و گاز حفر شد

واکنش وزارت اطلاعات به یک خبر درباره وزارت نفت

ژاپن به دنبال تسخیر بزرگترین بازار ال ان جی جهان

روستایی معروف به اوپک ایران

کاهش قیمت سبد نفتی اوپک

کاهش سهم توتال در میدان بزرگ نفتی قزاقستان

واکنش وکیل بابک زنجانی به اظهارات منفرد

محکومیت قاچاقچی ۹ هزار لیتر گازوئیل

آغاز دادگاه جعبه سیاه پرونده بابک زنجانی

ارزان‌ترین بنزین متعلق به کدام کشور است؟

انتصاب در مناطق نفت خیز جنوب

پاسخ وزارت نفت به اظهارات یک نماینده

روزنگار نفت/ پنجم خرداد ماه سال ۱۲۸۷

ثبت رکورد جدید در پتروشیمی پردیس

کاهش صادرات نفت مکزیک

تاکید بر همکاری بهینه‌سازی مصرف سوخت با دانشگاه

کشف نفت در آلبانی

کاهش شمار دکل‌های حفاری نفتی آمریکا

امضا قرارداد MC میدان نفتی آزادگان جنوبی

تعلیق و اخراج برخی از نیروهای ملی حفاری

قیمت طلا، دلار، سکه و ارز امروز ۹۸/۰۳/۰۴

لکه نفتی بزرگ در خلیج عمان

افزایش صادرات نفت ونزوئلا به کوبا

روسیه نفت آلوده را از بلاروس پس می گیرد

انتقاد برخی تولیدکنندگان بزرگ از روند طولانی تایید گواهی ثبت آماری

۱۴:۳۷ - ۱۳۹۸/۱/۲۹کد خبر: 114423
یک تولید کننده لاستیک نیز گفت: طولانی شدن تایید گواهی ثبت آماری توسط بانک مرکزی موجب شده تولید کاهش یابد و میلیون ها تومان حق دموراژ پرداخت کنیم و ارزمان نیز در حساب صرافی ها بماند.

به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی " نفت ما " ،جمعی از تولید کنندگان بزرگ از طولانی شدن تایید گواهی ثبت آماری که موجب کاهش تولید در سال رونق تولید شده، از بانک مرکزی انتقاد کردند.

  یکی از این تولید کنندگان شوینده ضمن تایید این مطلب گفت: انتظار می رفت در سال رونق تولید بروکراسی اداری ثبت سفارش ، تایید گواهی ثبت آماری و ترخیص کالا توسط گمرک  تسهیل شود که متاسفانه طولانی تر شده و تولید را تهدید می کند.

 وی افزود: علیرغم سخت شدن واردات مواد اولیه، مواد اولیه حدود شش ماه ما در گمرک هست و برخی از آنها بیش از چهار ماه منتظر گواهی تایید بانک مرکزی است تا از ارز خودمان مجوز بدهند.

 یک تولید کننده لاستیک نیز گفت: طولانی شدن تایید گواهی ثبت آماری توسط بانک مرکزی موجب شده تولید کاهش یابد و میلیون ها تومان حق دموراژ پرداخت کنیم و ارزمان نیز در حساب صرافی ها بماند.   

وی تاکید کرد: باید بین تولید کنندگان بزرگ که از ارز خود برای واردات استفاده می کنند با تولید کنندگان کوچک که از ارز دولت استفاده می کنند در ثبت سفارش ، گواهی ثبت آماری و ترخیص کالا فرقی قائل شوند.

یک تولید کننده روغن موتور نیز با تایید طولانی بودن پروسه گواهی ثبت آماری، گفت: در صنعت ما چهار شرکت بزرگ هستیم که حدود 90 درصد سهم بازار را داریم و حتی صادرات انجام می دهیم ولی برای تایید گواهی ثبت آماری و آن هم استفاده از ارز خودمان ماهها منتظر می مانیم و نمیتوانیم در بعضی مواقع بازار داخل را تامین کنیم.

وی گفت : باید مسوولان در جهت رفع موانع تولید گام بردارند و تدابیری اتخاذ کنند که کار شرکت های بزرگ در تامین مواد اولیه آن هم بعد از ورود به گمرکات ایران تا پالایشگاه ها سریعتر انجام شود تا مصرف کنندگان با کمبود مواجه نشوند.              

انتظار می رود در سالی که مقام معظم رهبری سال رونق تولید نامگذاری کرده اند مسوولان موانع تولید و بروکراسی اداری را کمتر کنند تا شاهد رونق تولید باشیم.

 

 

» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *


سایت خبری تحلیلی نفت ما