آخرین اخبار
فراتر از نفت

ثبت رکورد جدید در پتروشیمی پردیس

کاهش صادرات نفت مکزیک

تاکید بر همکاری بهینه‌سازی مصرف سوخت با دانشگاه

کشف نفت در آلبانی

کاهش شمار دکل‌های حفاری نفتی آمریکا

امضا قرارداد MC میدان نفتی آزادگان جنوبی

تعلیق و اخراج برخی از نیروهای ملی حفاری

قیمت طلا، دلار، سکه و ارز امروز ۹۸/۰۳/۰۴

لکه نفتی بزرگ در خلیج عمان

افزایش صادرات نفت ونزوئلا به کوبا

روسیه نفت آلوده را از بلاروس پس می گیرد

قیمت جهانی نفت افزایش یافت

هدف از تدوین شیوه‌نامه عرضه نفت در بورس

حذف دایمی پیمانکاران نیروی انسانی در دستور کار

تولید نفت نروژ به کمترین رقم رسید

واکنش ملی نفتکش به اظهارات جعبه سیاه بابک زنجانی

تعطیلی تنها پالایشگاه آذربایجان

چین مصمم به ساخت پارک پتروشیمی در چابهار است

میدان گازی پشت پرده طرح عربستان برای حمله به قطر

ذخایر موقت نفت ایران افزایش یافته است

نفت برنت ۶۸ دلار و ۵۴ سنت شد

محموله‌های نفتی ونزوئلا دوباره به واشنگتن آمد

کاهش رشد اقتصادی عربستان

عراق در اندیشه متنوع کردن راه‌های صادرات نفت

حاصل مذاکرات چاینا پلاس ۲۰۱۹ پتروشیمی جم

شرکت حفاری توران برنده قرارداد ۵۰۰ میلیون دلاری بی پی در دریای خزر

۱۶:۱۲ - ۱۳۹۸/۱/۲۸کد خبر: 114415
این قرارداد به ارزش ۵۰۰ میلیون دلار برای دوره ثابت و یا به عبارتی ۷۰۰ میلیون دلار شامل همه انتخابها برای عملیات و نگهداری هفت دکل سکوی حفاری است که توسط بی پی در دریای خزر به دنبال موافقتنامه سهم تولید اجرا می شود. این حوزه ها در شرق، غرب و مرکز آبهای عمیق آذربایجان در دریای خزر شامل گونشلی، چراغ غربی، تاسیسات چراغ و شاه دنیز قرار دارد. دور آغاز کار شامل یک قرارداد پنج ساله با دو دوره یک ساله تمدید اختیاری قرارداد می باشد.

به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی " نفت ما " ،شرکت حفاری و مهندسی توران Turan وابسته به KCA Deutag و SOCAR AQS ، اعلام کرد که نخستین قرارداد اکتشاف بی پی در دریای خزر به آن داده شده است.

این قرارداد به ارزش 500 میلیون دلار برای دوره ثابت و یا به عبارتی 700 میلیون دلار شامل همه انتخابها برای عملیات و نگهداری هفت دکل سکوی حفاری است که توسط بی پی در دریای خزر به دنبال موافقتنامه سهم تولید اجرا می شود. این حوزه ها در شرق، غرب و مرکز آبهای عمیق آذربایجان در دریای خزر شامل گونشلی، چراغ غربی، تاسیسات چراغ و شاه دنیز قرار دارد. دور آغاز کار شامل یک قرارداد پنج ساله با دو دوره یک ساله تمدید اختیاری قرارداد می باشد.

شرکت حفاری و مهندسی توران در جولای 2018 با سرمایه گذار مشترک بین KCA Deutag و SOCAR AQS تشکیل شد. این شرکت به صورت مشترک در تملک دو شرکت فوق قرا دارد و از دانش و تخصص KCA Deutag به عنوان یک پیمانکار حفاری و مهندسی پیشرو در سطح جهانی با دانش، تجربه و زیرساحتار بلامنازع سوکار در منطقه دریای خزر ترکیب شده است.

آقای نصیب حسنوف؛ بنیانگذار شرکت خدمات نفتی نوبل سهامدار اصلی سوکار، گفت: سوکار یک پیمانکار حفاری یکپارچه پیشرو با توانمندیهای ثابت شده و زیرساخت محکم در منطقه خزر است. ما خیلی خوشحال هستیم که سرمایه گذار مشترکمان، شرکت حفاری و مهندسی توران، این قرارداد را به دست آورده است که یک رویداد مهم در توسعه آن می باشد. این قرارداد شناخت مشتریان از توانمندی و ظرفیت سرمایه گذاری مشترک مان برای تحویل پروژه های پیچیده با استفاده از بالاترین استانداردهای صنعتی را نشان می دهد. توران به عنوان یک ضرکت داخلی در آذربایجان تاسیس شده و به ثبت رسیده و در موقعیت خوبی برای اجرای پروژها با کاهش هزینه قابل توجه از طریق ترکیب زیرساخت، تخصص موجود و منابع شرکتهای اصلی خود قرار دارد. این قرارداد همچنین به توسعه استعداد داخلی در صنعت حفاری و خدمات مربوطه در آذربایجان کمک می کند.»

«نوری مک کیم» مدیر عامل KCA Deutag نیز اعلام کرد:«مدت طولانی سات که شرکت  KCA Deutag در دریای خزر فعایلت دارد و خوشحال هستیم که بی پی قدرت سرمایه گذار مشترک جدید مان را با اعطای این قرارداد اساسی به شرکت حفاری و مهندسی توران، به رسمیت شناخته است»

بازار حفاری و مهندسی خشکی و فراساحلی خزر به صورت زیادی فعال خواهد بود. ما بر این باوریم که حضور داخلی ما  را در موقعیت قوی ای برای منتفع شدن از فرصتهای توسعه کسب و کار که در حال افزایش است قرار می دهد.

ویدا عابدی


خبرهای مرتبط:» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *


سایت خبری تحلیلی نفت ما