آخرین اخبار
فراتر از نفت

افزایش قیمت سبد نفتی اوپک

چقدر از ارز پتروشیمی‌ها به داخل آمد؟

کشف ذخایر جدید گازی در ترکمنستان

آمریکا به دنبال پر کردن جای خالی بشکه های نفت ایران است

صادرات نفت ایران؛ تنها کفاف هزینه های این صنعت را خواهد داد

رکورد شکنی تولید محصول در پتروشیمی ارومیه

تعویق قرارداد نفتی عراق با اکسون موبیل

رکورد شکنی تولید محصول در پتروشیمی اروند

امور نفتی «بابک زنجانی »دست چه کسی بود؟

هر روز باید۱۰۰ میلیون بشکه نفت تولید کنیم

تحریم صنعت پتروشیمی ایران کار ساده‌ای نیست

عبور نفت از ۷۳ دلار

حضور دوباره یک کنسرسیوم سرمایه‌گذاری در پتروشیمی

صف خرید ۲۰ میلیونی سهام شرکت نفت پارس

رقم دقیق تولید نفت ایران را کسی نمی داند

خسارات قابل توجه به تاسیسات نفتی عربستان

روزنگار نفت/۳۰ اردیبهشت ۱۲۹۹ و ۱۳۵۰

رکورد شکنی تولید محصول در پتروشیمی تندگویان

ابلاغ شیوه‎نامه نحوه عرضه نفت و میعانات گازی در بورس انرژی

خروج اکسون موبیل سیاسی است

ژئوپلیتیک انتقال انرژی منطقه دریای خزر و امنیت ملی ایران

تولید میدان نفتی آذر چقدر بود؟

نشست تخصصی راهکارهای مقابله با تحریم در شرکت پلی پروپیلن جم

کمک‌های پلی پروپیلن جم به سیل زدگان/تصویری

عرضه نفت ارزان برای مشتریان وفادار ونزوئلا

تمامی راه‌های کشور باز شده است

۱۳:۱ - ۱۳۹۸/۱/۲۰کد خبر: 113253
اسلامی اظهار کرد: در پی بارش‌های اخیر بسیاری از روستاها دچار انسداد مسیر بودند که در برخی از آن‌ها یخبندان، بارش برف، ریزش کوه و سقوط بهمن باعث مسدود شدن مسیرها شد ولی امروز ادعا می‌کنیم که تمامی راه‌های کشور باز شده است به غیر از چند راه فرعی که باید ایمنی در این مکان‌ها فراهم شود.

به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی " نفت ما " ،وزیر راه و شهرسازی گفت: در پی بارش‌های اخیر بسیاری از روستاها دچار انسداد مسیر بودند که در برخی از آن‌ها یخبندان، بارش برف، ریزش کوه و سقوط بهمن باعث مسدود شدن مسیرها شد ولی امروز ادعا می‌کنیم که تمامی راه‌های کشور باز شده است به غیر از چند راه فرعی که باید ایمنی در این مکان‌ها فراهم شود.

محمد اسلامی ۲۰ فروردین‌ماه در سفر به چهارمحال و بختیاری در بازدی از تونل زره در چهارمحال و بختیاری، مدیریت استاندار و همدلی مسئولان استانی در ستاد بحران را ممتاز دانست و اظهار کرد: مسئولان استان با اقدامات پیش‌دستانه، آگاهانه، منسجم و هماهنگ از تلفات جانی در استان جلوگیری کردند.

وی با اشاره به اینکه بارش‌های اخیر فقر کم‌آبی و غم نداشتن آب را از بین برد، افزود: خوشبختانه سال پر برکتی از لحاظ نزولات آسمانی داشتیم که باید قدردان خداوند باشیم.

اسلامی با اشاره به اینکه طبیعی است که در پی این بارش‌ها خسارت‌های مالی به منازل مسکونی، مزارع، باغات دامداری‌ها و آبزی‌پروری وارد شده باشد، گفت: دولت در اولین جلسه سال در هفتم فروردین‌ماه مصوبه‌ای برای جبران خسارت‌ها داشت، در کل استان‌ها، هم کمک‌های بلاعوض و هم تسهیلات ارزان قیمت یارانه‌ای در نظر گرفته شد که پس از ارزیابی قابل پرداخت بوده و اعتبار آن نیز تأمین شده است.

وی از مردمی که در بستر و حریم رودخانه‌ها زندگی می‌کنند درخواست کرد که با مسئولان استانی همکاری داشته باشند تا آسیب‌پذیری کمتری را شاهد باشیم.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه عمده‌ترین زیرساخت‌های کشور مربوط به راه و شهرسازی است، ادامه داد: راه‌های روستایی در چهارمحال و بختیاری به دلیل وجود مناطق کوهستانی با رانش و آب‌بردگی زیاد مواجه شده‌اند و تعدادی از پل‌‎ها آسیب دیده‌اند که این خسارت‌ها برآورد شده و در جلسه آینده دولت برای زیر ساخت‌ها تصمیم گرفته خواهد شد.

وی با اشاره به انجام سه کار موازی برای مدیریت بهتر خسارات، گفت: باز نگه داشتن تمام راه‌های ارتباطی با همکاری بخش خصوصی و نیروهای مسلح، ترمیم سریع خسارات و جایگزینی برخی از مسیرها و راه‌های ارتباطی را منجر شد.

اسلامی اظهار کرد: در پی بارش‌های اخیر بسیاری از روستاها دچار انسداد مسیر بودند که در برخی از آن‌ها یخبندان، بارش برف، ریزش کوه و سقوط بهمن باعث مسدود شدن مسیرها شد ولی امروز ادعا می‌کنیم که تمامی راه‌های کشور باز شده است به غیر از چند راه فرعی که باید ایمنی در این مکان‌ها فراهم شود.

وی افزود: حجم آب و بارش‌ها نسبت به یک دوره ۵۰ ساله سه برابر شده است و باید مفروضات مهندسی جدیدی را در نظر بگیریم.

وزیر راه و شهرسازی اضافه کرد: در اولین جلسه شورای عالی شهرسازی مسائل هیدرولوژی شهرهایی که بیشترین آسیب را دیده‌اند مرور می‌کنیم و تصمیمات جدیدی اتخاذ خواهیم کرد.

وی با اشاره به اینکه از دوره خشکسالی عبور کرده‌ایم و مسیرهایی که گمان می‌کردیم، مسیر خیابان یا زمین بازی هستند متعلق به آب است، خاطرنشان کرد: در طرح‌های جامع شهرها باید به این نکات توجه شود.
» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *


سایت خبری تحلیلی نفت ما