آخرین اخبار
فراتر از نفت

اخلال در نظام اقتصادی در پرونده پتروشیمی صورت نگرفته است

رسیدگی واقعی به پرونده نیاز به کار کارشناسی تخصصی دارد

عراق واردات گاز از ایران را ادامه می دهد

انتظار کار کارشناسی تخصصی را از دادگاه پرونده پتروشیمی داریم

اختصاص هزینه های جشن روز کارگر پتروشیمی مروارید به هموطنان سیل زده

مذاکرات همکاری سه جانبه انرژی ترکمنستان، آذربایجان و ترکیه در استانبول

هر قدر اراده کنیم نفت را صادر می‌کنیم

ازسرگیری واردات نفت سینوپک از آمریکا

مراقب دستان اختاپوسی دلالان نفتی باشید

ونزوئلا واردکننده نفت شد

چرا تنگه هرمز اهمیت دارد؟

عرضه کافی نفت در بازار وجود دارد

آریاساسول در ۲۸ فروردین ماه، ۳۱ هزار میلیارد ریال سود سال مالی ۹۷ را بین سهامداران خود تقسیم نمود

قیمت جهانی نفت کاهش یافت

افزایش قیمت بنزین در کالیفرنیا

افزایش تولید نفت روسیه در سال ۲۰۱۹

ورود آمریکایی‌ها به بازار LNG چین

وزیر نفت نمایندگان مجلس را قانع کرد

اعتراض چین به آمریکا بر سر ایران

هر وقت اراده کنیم نفت را می فروشیم

از قمار بزرگ ترامپ در قبال ایران تا آشفتگی در بازار جهانی نفت

وزیر نفت به نمایندگان پاسخ می‌دهد

افزایش قیمت سبد نفتی اوپک

اطلاعیه نخستین عرضه نفت‎خام سنگین شرکت نفت

ایران؛ موضوع اصلی دیدار اعضای اوپک

کاهش واردات نفت چین و هند از ونزوئلا

۱۳:۲۴ - ۱۳۹۸/۱/۷کد خبر: 113111
مجموع واردات نفت خام چین از ونزوئلا به یک سوم در سال ۲۰۱۹ به ۱۰ میلیون تن (متوسط روزانه ۱۸۶ هزار بشکه) در مقایسه با ۱۵ میلیون تن در سال ۲۰۱۸ (متوسط روزانه ۵۶۰ هزار بشکه) کاهش می یابد.ریلاینس هند هم اعلام کرده خرید نفت خام از ونزوئلا را قطع می کند.

به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی " نفت ما " ،یک مدیر ارشد شرکت پتروچاینا، شعبه ثبت شده شرکت CNPC در ونزوئلا اعلام کرد که انتظار دارد تا مجموع واردات نفت خامش از ونزوئلا به یک سوم در سال 2019 به 10 میلیون تن (متوسط روزانه 186 هزار بشکه) در مقایسه با 15 میلیون تن در سال 2018 (متوسط روزانه 560 هزار بشکه) کاهش یابد.

کاهش جریان صادرات نفت خام ونزوئلا به چین –که بزرگترین خریدار نفت خام شرکت ملی نفت ونزوئلا PDVSA- است، تاثیر تحریم های ایالات متحده را، علیرغم تعهدات به عرضه نفت تحت عنوان موافقتنامه های نفت در برابر وام با پترو چاینا دست کم می گیرد.

با اینحال «هو کیجون» مدیرعامل پتروچاینا اعلام کرد که روابط تجاری چین با ونزوئلا غیر عادی است و کاهش واردات نفت خام نیز به خاطر مسائل تولید در ونزوئلاست .

در حالی شرکت دولتی پتروچاینا که مسوول اجرای نفت در برابر وام با ونزوئلاست در سال 2018، 15 میلیون تن نفت خام از ونزوئلا وارد کرده که این میزان 90 درصد کل واردات چین از 16.3 میلیون تن نفت وارداتی از منطقه آمریکای جنوبی می باشد.

چین در سال 2017 در حدود 21.77 میلیون تن نفت خام از ونزوئلا وارد کرده بود که 70 دصد آن در ازای بازگشت وام های اعطایی به ونزوئلا بود.

صادرات نفت ونزوئلا به شدت از زمان وضع تحریم های آمریکا بر شرکت ملی نفت ونزوئلا در ماه ژانویه کاهش پیدا کرده است . پتروچاینا اخیرا یک نفتکش با ظرفیت 975 هزار بشکه ای به شرکت ملی نفت ونزوئلا فروخته است.

شرکت پتروچاینا اعلام کرده که هیچ مخاطره سیاسی برای پروژه های بالادستی ونزوئلا وجود ندارد وتنها مشکل تاثیر قطع برق این کشور است. در سال 2008 شرکت اکتشاف و توسعه CNPC و پتروچاینا یک سرمایه گذاری مشترک 50: 50 برای گرفتن 40 درصد سهم بلوک کارابوبو در ایالت موناگاس ونزوئلا داشتند. 60 درصد سهم متعلق به شرکت ملی نفت ونزوئلا ست که مجری و تولید کننده نفت سنگین از این بلوک است.

در همین حال، ریلاینس هند هم اعلام کرده خرید نفت خام از ونزوئلا را قطع می کند. ریلاینس اینداستریز (RIL) پالایشگر بخش خصوصی هند اعلام کرده که خرید نفت خام از ونزوئلا را در پیروی از تحریم های ایالات متحده به سطح پایین تر از قراردادهایش کاهش داده است. این شرکت اعلام کرده که به صورت شفاف به مقامات ایالات متحده جزئیات خرید نفت خام و نفتا از ونزوئلا را اعلام کرده است.

شرکت نایارا انرژی هند هم روزانه 400 هزار بشکه نفت از ونزوئلا برای پالایشگاه وادینار خریداری می کند توضیحی در مورد خریدهای خود از ونزوئلا نداده است. ونزوئلا همچنین به شرکت روسنفت که مالک پالایشگاه نایارا می باشد، نفت خام می فروشد.

در حالی که مانوئل کیوودو وزیر نفت ونزوئلا اعلام کرده که صادرات نفت به هند را تا دوبرابر کنونی افزایش خواهد داد، تحریم های ونزوئلا باعث شده که این کشور در ماه فوریه 299 هزار بشکه و در ماه ژانویه 241 هزار بشکه نفت به هند صادر کند در حالی که میانگین صادرات در سال 2018 بیش از 312 هزار بشکه در روز بود.

پالایشگاه جامانگار شرکت ریلاینس با ظرفیت پالایش 704 هزار بشکه نفت در روز در ماه فوریه روزانه 130 هزار بشکه و در ماه ژانویه روزانه 117 هزار بشکه نفت ونزوئلا را فرآوری کرده است.

فاتیما رضایی


خبرهای مرتبط:» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *


سایت خبری تحلیلی نفت ما