آخرین اخبار
فراتر از نفت

اخلال در نظام اقتصادی در پرونده پتروشیمی صورت نگرفته است

رسیدگی واقعی به پرونده نیاز به کار کارشناسی تخصصی دارد

عراق واردات گاز از ایران را ادامه می دهد

انتظار کار کارشناسی تخصصی را از دادگاه پرونده پتروشیمی داریم

اختصاص هزینه های جشن روز کارگر پتروشیمی مروارید به هموطنان سیل زده

مذاکرات همکاری سه جانبه انرژی ترکمنستان، آذربایجان و ترکیه در استانبول

هر قدر اراده کنیم نفت را صادر می‌کنیم

ازسرگیری واردات نفت سینوپک از آمریکا

مراقب دستان اختاپوسی دلالان نفتی باشید

ونزوئلا واردکننده نفت شد

چرا تنگه هرمز اهمیت دارد؟

عرضه کافی نفت در بازار وجود دارد

آریاساسول در ۲۸ فروردین ماه، ۳۱ هزار میلیارد ریال سود سال مالی ۹۷ را بین سهامداران خود تقسیم نمود

قیمت جهانی نفت کاهش یافت

افزایش قیمت بنزین در کالیفرنیا

افزایش تولید نفت روسیه در سال ۲۰۱۹

ورود آمریکایی‌ها به بازار LNG چین

وزیر نفت نمایندگان مجلس را قانع کرد

اعتراض چین به آمریکا بر سر ایران

هر وقت اراده کنیم نفت را می فروشیم

از قمار بزرگ ترامپ در قبال ایران تا آشفتگی در بازار جهانی نفت

وزیر نفت به نمایندگان پاسخ می‌دهد

افزایش قیمت سبد نفتی اوپک

اطلاعیه نخستین عرضه نفت‎خام سنگین شرکت نفت

ایران؛ موضوع اصلی دیدار اعضای اوپک

صنعت بانکداری کشتی نجات اقتصاد کشور است

نیلوفر احدیان پور
۱۱:۳۸ - ۱۳۹۷/۱۲/۲۸کد خبر: 113064
در حال حاضر یکی از بزرگترین مشکلات اقتصادی کشور ناشی از حجم ارز مورد نیاز است که این مشکل میتواند با ورود گردشگران خارجی تا حدود زیادی مرتفع شود.

به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی " نفت ما " ،سال ۹۷ به رغم تلاش‌های مدیران بخش دولتی، سالی پر از چالش‌ها و فراز و نشیب‌های اقتصادی بود. افزایش قیمت‌های ناشی از نوسانات ارزی باعث شد تا بخش تولید متحمل ضررهای فراوانی شود.

در کنار این مسئله تعطیل شدن کارخانه های و واحدی های صنعتی موجب افزایش نرخ بیکاران کشور شد. از سوی دیگر کاهش قدرت خرید جامعه از دیگر اثرات فراز و نشیب‌های اقتصادی سال ۹۷ بود.

با این شرایط به باور کارشناسان و پژوهشگران حوزه اقتصاد این روند رو به عقب و متزلزل در سال آینده می تواند ادامه داشته باشد! چرا که به نظر می رسد مدیران حوزه اقتصادی کشور راهکار مشخصی برای برون رفت از این زلزله مهیب ندارند.

با این حال اگر چه حال حوزه‌های متفاوت اقتصادی کشور خوب نیست اما دو بخش اقتصاد گردشگری و بانکداری می تواند کمک شایان توجهی به پا گرفتن این اقتصاد تضعیف شده کنند. گردشگری که به اقتصاد سبز در جهان معروف است نقطه مغفول مانده ای است که با توجه به پتانسیل‌های کشورمان می تواند ارز قابل توجهی را وارد کشور کند.

در حال حاضر یکی از بزرگترین مشکلات اقتصادی کشور ناشی از حجم ارز مورد نیاز است که این مشکل میتواند با ورود گردشگران خارجی تا حدود زیادی مرتفع شود. از سوی دیگر توجه به اقتصاد بانکداری که ارتباط نزدیکی با تغییرات حجم پول، تورم، بیکاری و تحولات اقتصادی دارد، دارای اهمیت است.

بانک ها که سهم به سزایی در چرخاندن چرخ اقتصاد دارند باید با برنامه ریزی آینده نگرانه سعی در جذب سرمایه های سرگردانی کنند که به بازار رفته اند. تجمیع سرمایه های سرگردان در بانک ها سبب می شود تا این بنگاه های اقتصادی با دست پرتری به میدان تولید و صادرات بروند. بنابراین نیاز است که در این رابطه یک بانک قابل اعتماد که سرآمد بانکداری الکترونیک است مورد توجه سرمایه گذاران قرار گیرد.

وجود یک بانک مناسب و قابل اعتماد در حوزه اقتصادی کشور به مانند یک داروی موثر برای سلامت مالی است. بنابراین ایجاد فرصت انتخاب یک بانک خوب می تواند زمینه رقابت بین بانک های را در پی داشته باشد که این حرکت موجب تقویت اقتصاد بانکداری می شود.

» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *


سایت خبری تحلیلی نفت ما