آخرین اخبار
فراتر از نفت

پیام وزیر نفت به مناسبت ملی شدن صنعت نفت

نفت مناطق مرکزی قرارداد جدید بست

بهای سبد نفتی اوپک افزایش یافت

کاهش صادرات نفت خام عربستان

فروش نفت ونزوئلا به روسیه

آتش سوزی در مجتمع پتروشیمی آمریکا

آتش نفت در یک زمستان داغ

افزایش واردات نفت کره جنوبی از ایران

قیمت نفت افزایش یافت

تقدیر مدیریت بحران خوزستان از مدیرعامل نفت خیز جنوب

بازداشت یکی از متهمان پرونده پتروشیمی

اجرای پروژه های جدید در ملی حفاری

نفت برای هفتمین بار به بورس می‌آید

تحریم ایران به بازار انرژی ضرر زد

بازدید مدیر عامل پتروشیمی تندگویان از پژوهشگاه پلیمر/تصویری

ایالات متحده؛ ابرقدرت یا آنارشیست انرژی!؟

پروژه تبلیغاتی ۱۰میلیارد تومانی نفت و گاز پارس چگونه بدون مناقصه برگزار شد؟!

قاچاق سوخت توسط افراد صاحب نفوذ

قیمت جهانی نفت کاهش یافت

انتصاب جدید در پالایش نفت امام خمینی شازند

عراق صادرات نفت خود را کاهش داد

قیمت بنزین افزایش پیدا نمی‌کند

خطر مرگ برای نفت شیل آمریکا

بارگیری آخرین محموله نفتی ژاپن از ایران

مجلس آمادگی حل مشکل تولیدکنندگان روغن را دارد

بهبود و افزایش تولید در کرنج آغاجاری

۹:۱۷ - ۱۳۹۷/۱۲/۲۲کد خبر: 112942
مدیر عامل شرکت بهره برداری نفت و گاز آغاجاری از بهبود و افزایش تولید و فراورش واحد بهره برداری کرنج با اجرای طرح اصلاحیه در مخازن این واحد خبر داد.

به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی " نفت ما "  ،مدیر عامل شرکت بهره برداری نفت و گاز آغاجاری از بهبود و افزایش تولید  و فراورش واحد بهره برداری کرنج با اجرای طرح اصلاحیه در مخازن این واحد خبر داد.

 مهندس ابراهیم پیرامون در باره گفت: تا قبل از انجام اصلاحیه ، دو مخزن در واحد بهره برداری کرنج جهت فرآورش نفت مرحله چهارم و ذخیره سازی نفت شیرین و یک مخزن گاز زدا جهت فراورش نفت نمکی مورد استفاده قرار می گرفت که در زمان تعمیرات اساسی و ضروری در مخزن گاز زدا و یا اشکال در کارآیی آن باعث ایجاد مشکلات فرآورشی و کاهش تولید در واحد مذکور می گردید.

 وی افزود: با اجرای این اصلاحیه مخزن شماره 2 نفت شیرین به عنوان مخزن دو کاره جهت فرآورش و ذخیره سازی نفت نمکی هنگام تعمیرات اساسی مخزن گاز زدا مورد استفاده قرار می گیرد که این امر سبب بهبود فرآورش و جلوگیری از کاهش تولید نفت نمکی میادین کرنج، پارسی و پرنج به میزان روازانه  110 هزار بشکه نفت ، 80 میلیون فوت مکعب گاز و 4000 بشکه میعانات گازی می شود.

مهندس پیرامون به دیگر مزایای اجرای این طرح  پرداخت و یادآور شد: در صورت بروز مشکلات عملیاتی مانندنشت از خطوط یا مخازن و یا تعمیرات اساسی مخازن بهره برداری، می توان از مخزن گاز زدا به عنوان مخزن بهره برداری استفاده نمود.

مدیر عامل شرکت بهره برداری نفت و گاز آغاجاری با اشاره به اینکه  سود و صرفه حاصله از اجرای طرح اصلاحیه مذکور بالغ بر 28 هزار میلیارد ریال در سال می باشد ، اذعان داشت: با اجرای اصلاحیه اتصال خط نفت خروجی مخزن گاز زدا به توربوپمپ های بهره برداری، ضمن بهبود فرآورش ، منتج به عدم کاهش تولید نفت شیرین، گاز و میعانات گازی  به ترتیب به میزان روازنه 90 هزار بشکه، 67 میلیون فوت مکعب و 3600 بشکه از میادین کرنج، پارسی و پرنج حداقل به مدت ده روز می گردد.

» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *


سایت خبری تحلیلی نفت ما