آخرین اخبار
فراتر از نفت

ابلاغ شیوه‎نامه نحوه عرضه نفت و میعانات گازی در بورس انرژی

خروج اکسون موبیل سیاسی است

ژئوپلیتیک انتقال انرژی منطقه دریای خزر و امنیت ملی ایران

تولید میدان نفتی آذر چقدر بود؟

نشست تخصصی راهکارهای مقابله با تحریم در شرکت پلی پروپیلن جم

کمک‌های پلی پروپیلن جم به سیل زدگان/تصویری

عرضه نفت ارزان برای مشتریان وفادار ونزوئلا

انتصاب جدید در NPC

تولید نفت روسیه کاهش یافت

هشدار لیبی درباره فروپاشی تولید نفت

پیش بینی نفت ۹۰ دلاری

تلاش نفتی پاکستان به سنگ خورد

آمادگی پایانه‌های نفتی در شرایط تحریم

اموال«زنجانی» در کیش تعیین تکلیف شد

رویال داچ شل جزو با ارزش‌ترین شرکت‌های جهان

چرایی عدم ورود آب به بخش عراقی هورالعظیم

واکنش عراق به خروج کارمندان نفتی آمریکا

انتصاب در ملی حفاری ایران

روزنگار نفت/۲۹اردیبهشت ماه ۱۳۴۸

فروش نفت‌مان به صفر نخواهد رسید

برگزاری جلسه پیشرفت طرح های اولویت دار صنعت پتروشیمی

انتصاب جدید در پالایش ‌وپخش

خروج نیروهای خارجی اکسون‌موبیل از عراق

کمک یک میلیارد و دویست و چهل میلیون ریالی نفت پاسارگاد به سیل زدگان

رکورد شکنی تولید محصول در پتروشیمی مروارید

دومینوی جوانگرایی وزیر کار به تاپیکو رسید

۸:۲۶ - ۱۳۹۷/۱۲/۲۲کد خبر: 112939
رضوانی‌فر که خود به دلیل توجه وزیر کار به امر جوانگرایی، شایسته سالاری و تکنوکراسی مورد اقبال قرار گرفته بود، در انتخابی شایسته "سید پندار توفیقی" را به عنوان عضو موظف هیات مدیره تاپیکو انتخاب کرد.

به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی " نفت ما " ،   بلا شک جوانگرایی یکی از پایه‌های اساسی رشد و توسعه در جامعه محسوب می‌شود. این مهم در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از اهمیت دو چندانی برخوردار است؛ چراکه این وزارتخانه یکی از حلقه‌های اساسی اتصال نیروی کار با بازار کار قلمداد می‌شود.

 در دولت تدبیر و امید، بعد از انتخاب دکتر محمد شریعتمداری به عنوان وزیر کار، رنگ و روی تازه‌ای بر بدنه این وزارتخانه پاشیده شد.


شریعتمداری به عنوان وزیر کار، الگوی جوانگرایی را معیار عمل خود قرار داد؛ آنگونه که میانگین سنی شورای معاونین وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از 55 سال به 49 سال کاهش یافت.
 
 این شیوه مدیریتی شریعتمداری در شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی (شستا) هم اجرایی شد و دکتر محمد رضوانی‌فر چهره جوان و در عین حال مجربی است که مدیریت عامل شستا را با حکم محمد شریعتمداری بر عهده گرفت.
 
 این روند مدیریتی و توجه ویژه به جوانگرایی از سوی وزیر کار، اخیرا در شرکت سرمایه گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تامین (تاپیکو) سر ریز شد.

 رضوانی‌فر که خود به دلیل توجه وزیر کار به امر جوانگرایی، شایسته سالاری و تکنوکراسی مورد اقبال قرار گرفته بود، در انتخابی شایسته "سید پندار توفیقی" را به عنوان عضو موظف هیات مدیره تاپیکو انتخاب کرد.
 
 توفیقی جوان از چهره‌های سرشناس صنعت گاز و پتروشیمی محسوب می‌شود. وی دارای مدرک فوق لیسانس مهندسی شیمی با رتبه یک و دکتری بیزنس بوده و در حال حاضر نیز دانشجوی دکتری مدیریت صنعتی دانشگاه تهران است. توفیقی از سال ۱۳۶۶ در صنعت نفت، گاز و پتروشیمی مشغول به فعالیت است و در حال حاضر نماینده کمیسیون برنامه و بودجه در کارگروه هیات عالی نظارت بر منابع نفتی می‌باشد.

 ادامه این روند از سوی دکتر محمد شریعتمداری و انتصاب افراد جوان و تکنوکرات می‌تواند الگویی اجرایی برای سایر مدیران کشور باشد.

» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *


سایت خبری تحلیلی نفت ما