آخرین اخبار
فراتر از نفت

ابلاغ شیوه‎نامه نحوه عرضه نفت و میعانات گازی در بورس انرژی

خروج اکسون موبیل سیاسی است

ژئوپلیتیک انتقال انرژی منطقه دریای خزر و امنیت ملی ایران

تولید میدان نفتی آذر چقدر بود؟

نشست تخصصی راهکارهای مقابله با تحریم در شرکت پلی پروپیلن جم

کمک‌های پلی پروپیلن جم به سیل زدگان/تصویری

عرضه نفت ارزان برای مشتریان وفادار ونزوئلا

انتصاب جدید در NPC

تولید نفت روسیه کاهش یافت

هشدار لیبی درباره فروپاشی تولید نفت

پیش بینی نفت ۹۰ دلاری

تلاش نفتی پاکستان به سنگ خورد

آمادگی پایانه‌های نفتی در شرایط تحریم

اموال«زنجانی» در کیش تعیین تکلیف شد

رویال داچ شل جزو با ارزش‌ترین شرکت‌های جهان

چرایی عدم ورود آب به بخش عراقی هورالعظیم

واکنش عراق به خروج کارمندان نفتی آمریکا

انتصاب در ملی حفاری ایران

روزنگار نفت/۲۹اردیبهشت ماه ۱۳۴۸

فروش نفت‌مان به صفر نخواهد رسید

برگزاری جلسه پیشرفت طرح های اولویت دار صنعت پتروشیمی

انتصاب جدید در پالایش ‌وپخش

خروج نیروهای خارجی اکسون‌موبیل از عراق

کمک یک میلیارد و دویست و چهل میلیون ریالی نفت پاسارگاد به سیل زدگان

رکورد شکنی تولید محصول در پتروشیمی مروارید

بررسی عملکرد بانک سینا در سال ۹۷ نشان می دهد؛

ادامه روند صعودی افزایش درآمدها و سود/ سینا درخشان‌تر از گذشته

۷:۴۹ - ۱۳۹۷/۱۲/۲۲کد خبر: 112937
بانک سینا با بیش از ۲۵۰ شعبه در سرتاسر کشور توانسته با استراتژی احترام به مشتری، خلاقیت و نوآوری، صداقت و درستکاری و گسترش روزافزون شعب در رقابت با بانک های صاحب نام جایگاه ارزشمندی را کسب کند تا آنجا که امسال بانک سینا در بین ۱۰ شرکت پیشرو کشور قرار گرفت.

به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی " نفت ما " ،بررسی عملکرد بانک سینا در سال 97 نشان می دهد این شرکت با پشتوانه تجربی بیش از 30 سال توانسته روند رو به رشد خود در افزایش درآمد و سود سهامداران را ادامه دهد تا جایی که در بین 10 شرکت پیشرو کشور قرار گرفته است.


صحبت از بانک های خصوصی که به میان می آید کمتر برندی را میتوان یافت که در مدت زمان 10 سال عملکرد قابل توجهی را از خود به جای گذاشته باشد. با این حال بانک سینا که در تاریخ 28 اسفند 1387 موفق به دریافت مجوز تاسیس گردید، حالا پس از 10 سال توانسته جایگاه چشمگیری را در بین بانک های کشور بدست آورد. البته که این عملکرد نشان از پشتوانه و تجربه ای دارد که حاصل بیش از 30 سال تلاش است. بانک سینا فعالیت های خود را با نام موسسه مالی و اعتباری بنیاد در سال 1364 با هدف اولیه انجام عملیات پولی، مالی و اعتباری و تامین نیازهای مالی بنگاه های اقتصادی و جذب سپرده های عمومی در جهت اعطای تسهیلات اعتباری به بخش های مختلف اقتصادی با سرمایه 10 میلیارد ریال آغاز کرد.

حالا بانک سینا با بیش از 250 شعبه در سرتاسر کشور توانسته با استراتژی احترام به مشتری، خلاقیت و نوآوری، صداقت و درستکاری و گسترش روزافزون شعب در رقابت با بانک های صاحب نام جایگاه ارزشمندی را کسب کند تا آنجا که امسال بانک سینا در بین ۱۰ شرکت پیشرو کشور قرار گرفت.

طبق بررسی های سازمان مدیریت صنعتی که بر مبنای اطلاعات سال مالی ۱۳۹۶ صورت گرفته، بانک سینا با ۶ پله ترقی نسبت به فهرست اعلامی سال گذشته از سوی این سازمان، توانست رتبه ۱۵ را از لحاظ شاخص میزان فروش/ درآمد در میان صد شرکت برتر ایران از آن خود کند و با عملکردی درخور و شایسته برای دومین سال در بین ۱۰ شرکت پیشرو کشور نیز قرار گیرد.

علاوه بر این عملکرد درخشان، می توان به افزایش 29 درصدی درآمدهای بانک سینا در سال جاری نسبت به سال گذشته هم اشاره کرد. بانک سینا طبق شفاف‌سازی مالی که در آذرماه 97 انجام داد، جمع درآمدهای این شرکت رقم چهار هزار و ۳۸میلیارد ریال را به ثبت رسانده است که نسبت به دوره مشابهه سال قبل ۲۹ درصد رشد را نشان می دهد. بر همین اساس سهم بانک از درآمدهای مشاع ۳۶ درصد رشد داشته است و رقم دو هزار و ۴۷۵میلیارد ریال را نشان می دهد، سود وجه التزام فعالیت های غیر مشاع به رقم ۲۵۵میلیارد ریال رسیده است که ۳۹ درصد افزایش ثبت کرد.

همچنین انتقال به اندوخته های قانونی از ۵۳ میلیارد ریال به ۱۰۴میلیارد ریال افزایش یافته است  و نشان می دهد رشد آن برابر با ۹۴درصد است. همچنین سود انباشته‌ قابل انتساب به صاحبان سهام شرکت اصلی با رشد ۱۶ درصد از حدود ۸۴۲ میلیارد ریال به رقم ۹۷۴میلیارد ریال رسید . در همین دوره شش ماهه به هر سهم سود خالص ۵۲ ریالی تعلق گرفت ، لازم به ذکر است جمع دارای های ای شرکت ۱۹۵هزار و ۸۴۵میلیارد ریال است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته پنج درصد افزایش داشته است .

در کنار فعالیت های پولی – بانکی، بانک سینا عملکرد شایانی در حوزه فعالیت های خیرخواهانه داشته است. این شرکت در سال جاری در راستای بسط و گسترش سنت پیامبر گرامی اسلام(ص) و فراهم ساختن زمینه های ازدواج جوانان، تا ابتدای دی ماه سال جاری مبلغی بیش از ۱۴۰۰ میلیارد ریال را به ۱۱ هزار و ۶۰۰ نفر از جوانان واجد شرایط به عنوان وام ازدواج پرداخت کرده است.

لازم به ذکر است بانک سینا همچنین تسهیلات یارانه ای را از طریق انعقاد تفاهم نامه همکاری با بنیاد علوی و معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری به طرح های اشتغالزای روستایی اعطا می کند که تا ابتدای دی ماه جاری تعداد ۲۷۸۶ فقره تسهیلات به مبلغ ۱۴ هزار و ۳۷۰ میلیارد ریال از سوی این بانک مصوب شده و از این رقم تعداد ۲۳۹۸ فقره به مبلغ ۱۱ هزار و ۷۴۲ میلیارد ریال منجر به انعقاد قرارداد شده است.

علاوه بر این موارد باید به برابری سود ۶ ماهه اول امسال با کل سود سال ۹۶، شفاف سازی صورت‌های مالی، رشد 21 درصدی سود سهام سهامداران و اعطای تقدیرنامه و تندیس سه ستاره جایزه ملی تعالی سازمانی را در بررسی گزارش عملکرد بانک سینا اشاره کرد.

بررسی رقم سود خالص بانک سینا در پایان دوره ۶ ماهه اول سال جاری نشان می دهد که این میزان سود برابر با کل سود خالص در دوره ۱۲ ماهه منتهی به پایان سال ۹۶ است. همچنین خالص سود سرمایه گذاری بانک سینا در ۶ ماهه اول امسال حاکی از رشد ۱۲۴ درصدی نسبت به دوره مشابه سال قبل است. علاوه بر این خالص سود سرمایه گذاری بانک سینا از رقم ۶۱۳ میلیارد ریال در پایان ۶ ماهه اول سال ۹۶ به مبلغ ۱۳۷۱ میلیارد ریال در پایان شهریور ۱۳۹۷ رسیده که رشد ۱۲۴ درصدی را نشان می دهد.

ضمن اینکه، بانک سینا در سومین دوره جایزه ملی تعالی و پیشرفت با رشد قابل توجه در امتیازات، با یک درجه ارتقا نسبت به دوره قبل، موفق به دریافت تقدیرنامه و تندیس ۳ ستاره شد.

گفتنی است بانک سینا با شرکت در فرآیند خوداظهاری، واحدهای زیرمجموعه را در مسیر ارتقاء فرآیندهای تعالی سازمانی، مورد ارزیابی قرار داد و عملکرد واحدها را از این طریق مورد سنجش قرار داد که به موفقیت قابل قبولی دست پیدا کرد.
 
» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *


سایت خبری تحلیلی نفت ما