آخرین اخبار
فراتر از نفت

پیام وزیر نفت به مناسبت ملی شدن صنعت نفت

نفت مناطق مرکزی قرارداد جدید بست

بهای سبد نفتی اوپک افزایش یافت

کاهش صادرات نفت خام عربستان

فروش نفت ونزوئلا به روسیه

آتش سوزی در مجتمع پتروشیمی آمریکا

آتش نفت در یک زمستان داغ

افزایش واردات نفت کره جنوبی از ایران

قیمت نفت افزایش یافت

تقدیر مدیریت بحران خوزستان از مدیرعامل نفت خیز جنوب

بازداشت یکی از متهمان پرونده پتروشیمی

اجرای پروژه های جدید در ملی حفاری

نفت برای هفتمین بار به بورس می‌آید

تحریم ایران به بازار انرژی ضرر زد

بازدید مدیر عامل پتروشیمی تندگویان از پژوهشگاه پلیمر/تصویری

ایالات متحده؛ ابرقدرت یا آنارشیست انرژی!؟

پروژه تبلیغاتی ۱۰میلیارد تومانی نفت و گاز پارس چگونه بدون مناقصه برگزار شد؟!

قاچاق سوخت توسط افراد صاحب نفوذ

قیمت جهانی نفت کاهش یافت

انتصاب جدید در پالایش نفت امام خمینی شازند

عراق صادرات نفت خود را کاهش داد

قیمت بنزین افزایش پیدا نمی‌کند

خطر مرگ برای نفت شیل آمریکا

بارگیری آخرین محموله نفتی ژاپن از ایران

مجلس آمادگی حل مشکل تولیدکنندگان روغن را دارد

گزارش سازمان بازرسی درباره اختلاس پتروشیمی با رسانه‌ها تفاوت دارد

۱۷:۰ - ۱۳۹۷/۱۲/۲۱کد خبر: 112933
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس خاطرنشان کرد:ما نباید با فضاسازی‌ها سرمایه گذاری در کشور را به خطر بیاندازیم. سرمایه مانند آهو است در صورتی که سرمایه گذار احساس خطر کند فرار می کند.

به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی " نفت ما " ،رییس کمیته پتروشیمی کمیسیون صنایع مجلس گفت: گزارش ارائه شده از سوی سازمان بازرسی با آنچه در رسانه‌ها مطرح می‌شود بسیار متفاوت است متاسفانه انتشار اخبار مذکور در فضای مجازی و رسانه ها افکار عمومی را خدشه‌دار کرده است.

 محمد عزیزی رییس کمیته پتروشیمی کمیسیون صنایع  ومعادن مجلس  در تشریح نشست روز گذشته کمیته متبوعش، به حضور مسئولان شرکت PCC، شرکت بازرگانی پتروشیمی، شرکت پتروشیمی ایران و سازمان بازرسی کل کشور در این جلسه اشاره کرد.

نماینده مردم ابهر و خرمدره در مجلس شورای اسلامی افزود: در جلسه دیروز صحت و سقم اخباری که در روزهای اخیر منتشر شد مورد بررسی قرار گرفت و بحث‌هایی مانند سوءاستفاده از صنعت پتروشیمی طرح و رسیدگی شد.

وی اظهار کرد: گزارش ارائه شده از سوی سازمان بازرسی با گزارشی که در رسانه‌ها مطرح می شود بسیار متفاوت است متاسفانه انتشار اخبار این چنینی در فضای مجازی و رسانه ها افکار عمومی را خدشه‌دار کرده است.

وی اظهار کرد: 7 میلیارد یورو مبلغ سنگینی است و در این شرایط نیز همه درباره آن اظهار نظر می کنند. برخی مطرح می کنند با این پول می توان 7 برج خلیفه یا  7 مجتمع تفریحی مانند دوبی مال ساخت این در حالی است که نباید به این شائبه ها و صحبت ها دامن زد.

نباید با فضاسازی‌ها سرمایه گذاری در کشور را به خطر انداخت سرمایه مانند آهو است در صورتی که سرمایه گذار احساس خطر کند فرار می کند

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه مردم نباید به اخباری که در فضای مجازی دست به دست می شود توجه کنند، خاطرنشان کرد: شرکت PCC(شرکت بازرگانی پتروشیمی) در جلسه امروز توضیحاتی در این زمینه ارائه دادند از سوی دیگر قوه قضاییه نیز در حال رسیدگی به این پرونده است.

انتشار اخبار اختلاس سرمایه گذار را از ایران فراری می‌دهد

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس خاطرنشان کرد:ما نباید با فضاسازی‌ها سرمایه گذاری در کشور را به خطر بیاندازیم. سرمایه مانند آهو است در صورتی که سرمایه گذار احساس خطر کند فرار می کند.

عزیزی ضمن تبریک به حجت الاسلام رییسی، گفت: امیدوارم با حضور ایشان در قوه قضاییه، عملکردها ارتقا یابد، انتشار اخباری مبنی بر دستگیری و اختلاس در کشور نباید به  شاخصه مثبت برای کشور تبدیل شود.

وی با بیان اینکه فساد مالی در این پرونده ثابت نشده و هنوز در مرحله اتهام است، گفت: در حال حاضر دادگاه در حال جمع ‌آوری اطلاعات است. براساس گفته های سازمان بازرسی در مورد 2 و3 نفر در قالب اتهام به دادگاه فرستاده شده و حوزه دادستانی پس از بررسی نتیجه را به دادگاه می فرستد.

رییس کمیته پتروشیمی کمیسیون صنایع  ومعادن مجلس ادامه داد:ممکن است در مراحل رسیدگی به پرونده رقم 7میلیارد یورو به مبلغ ناچیزی برسد اگرچه سوءاستفاده در هر صورتی پذیرفتنی نیست اما نباید با سیاه نمایی اذهان عمومی را خراب کرد.

 

 

منبع: خانه ملت

» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *


سایت خبری تحلیلی نفت ما