آخرین اخبار
فراتر از نفت

کدام کشورها بزرگترین ذخایر نفت جهان را دارند؟

افزایش صادرات نفت ایران به چین

اتصال پالایشگاه روغن‌سازی ایرانول در آبادان به برق شهر

انتقاد برخی تولیدکنندگان بزرگ از روند طولانی تایید گواهی ثبت آماری

جوابیه شرکت انتقال گاز به گزارش "نفت ما"+پاسخ "نفت ما"

کناره گیری وزیر انرژی آمریکا از دولت

آمریکا صادرات نفت را ۲ برابر کرد

اعزام کاروان کمک‌های نفت فلات قاره به مناطق سیل‌زده

شرکت حفاری توران برنده قرارداد ۵۰۰ میلیون دلاری بی پی در دریای خزر

افزایش قیمت CNG ابلاغ شد

تمدید قرارداد حفاری و مهندسی bp در خزر

ارسال دومین محموله کمک های کارکنان آغاجاری به مناطق سیل زده

صادرات ماهانه نفت ایران به پایین‌ترین رقم رسید

تولید نفت ۲۰ هزار بشکه کاهش یافت

مدیرعامل جدید پتروشیمی جم معارفه شد

مذاکرات عربستان برای خرید سهام مشتری نفت ایران

صنعت نفت در کنار مردم خواهد بود

پایان پیمان نفتی اوپک در اواسط امسال

پرتغال دچار بحران انرژی شد

نفت از مرز ۷۲ دلار گذشت

مخالفت مجلس با بنزین ۲ نرخی

تقدیر مدیر کل محیط زیست بوشهر از مدیرعامل پلی پروپیلن جم

ابلاغ یک دستور العمل برای غرب‌کارون

دو پیش‌بینی از قیمت نفت

انتصاب در پتروشیمی بندرامام

تصمیم تکنوکراتیک شریتعمداری برای شستا و تاپیکو

جوان‌گرایی و اعتماد به بومی‌گزینی در خوزستان عملیاتی شد

شریعتمداری منویات مقام معظم رهبری را اجرایی کرد
۱۱:۱۱ - ۱۳۹۷/۱۲/۳کد خبر: 111607
صنعت پتروشیمی به همان سان که به نفت و گاز نیاز دارد، به مدیر مدبر و جوان پرشور و ذوق نیازمند است. گزافه‌گویی نیست اگر بگوییم در سالیان اخیر، به جهت کهولت سن برخی از مدیران، از راندمان صنایع استراتژیک کشور کاسته شده است. اما خوشبختانه در دولت تدبیر و امید، تدبیری اندیشه شد تا امید توسعه از صنایع مهم کشور رخت بر نبندد.

به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی " نفت ما " ، این توسعه و پیشرفت در صنعت پتروشیمی اهمیت دو چندان دارد؛ چراکه صنعت پتروشیمی کشور می‌تواند ضمن تامین نیاز داخلی و ممانعت از خروج ارز در شرایط کنونی، یا صادرات روزافزون، ارزآوری مناسبی هم برای کشور به ارمغان آورد. برای نشان دادن این مهم، کافی است نگاهی به سامانه نیما بیندازیم که ارز آوری پتروشیمی‌ها چه منافعی را برای سرپا نگه‌داشتن این سامانه و در نهایت کمک به واردات کالاهای مهم و اساسی داشته است.

در همین راستا و ضمن تاکیدات دولت یازدهم و دوازدهم و همچنین همراهی نمایندگان مجلس دهم، شاهد تصویب قوانینی برای بکار گیری جوانان خوش‌ذوق و خوش‌فکر این مرز و بوم شدیم.

دولت تدبیر و امید با تاکید بر تکنوکرات بودن، شایسته‌سالاری و چابکی تفکر مدیران بالادستی دولت، نهایت تلاش خود را داشت تا ضمن رعایت اصول قانونی، به صنعت کشور، بخصوص صنعت پتروشیمی خدمت تمام ارائه کند.

اکنون ثمرات انتخاب و انتصاب شایسته دکتر محمد شریعتمداری که سابقه درخشان خدمت‌رسانی در دولت‌های هفتم و هشتم اصلاحات را نیز در کارنامه خود دارد، در همین دولت دوازدهم به بار می‌نشیند تا اینگونه رای بالای نمایندگان مجلس دهم به انتخاب حجت‌الاسلام و المسلیمن دکتر حسن روحانی، موید توان مرد تکنوکرات کابینه دوازدهم باشد.

دکتر شریعتمداری با تمسک به تجربه‌ی اندوخته‌ شده در سایه اصلاحات و همچنین پرهیز از تفکر اصرافی دولتِ به اصطلاح مهروز و ایضا در قالب تعیین شده‌ی تدبیر و امید، تصمیمی مبنی بر جوان‌سازی پیکر پتروشیمی کشور گرفت. صنعتی که امروزه به شدت به جوانان خوش ذوق  و خوش فکر نیاز دارد؛ صنعتی که سال‌ها از لابی‌گری لطمه و صدمه دیده اکنون با تصمیم خردمندانه محمد شریعتمداری که همانا مصداقی از آرایه‌ی جان‌بخشی به اشیاء است، جانی دوباره می‌گیرد.

در میان این خبرها تلخ، باخبر شدیم دکتر شریعتمداری، وزیر وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در لبیک به منویات مقام معظم رهبری دال بر اعتماد به جوانان کشور، سه انتصاب شایسته و به موقع را در صنعت پتروشیمی کشور انجام داد. اهمیت این موضوع از آن جهت بیشتر به چشم می‌آید که خبرهای ناخوشایندی از لابی‌های مسموم برای انتصاب مدیران بی تجربه به گوش می‌رسید.

میانگین سن مدیران انتصابی از سوی وزیر رفاه دولت دکتر حسن روحانی، تنها 41 سال است که برای صنعت پتروشیمی قابل توجیه و مورد ستایش است. ویژگی درخشان این انتصاب‌ها که عموما در استان خوزستان به عمل آمده، توجه و اعتماد به نیروی بومی خوزستان است؛ مساله‌ای که در لابی‌گری‌های اخیر جهت انتصاب مدیران خام و غیر بومی پتروشیمی این استان مد نظر قرار نگرفته بود.

بر همین اساس مهندس محمدجواد بدری به عنوان مدیر عامل پتروشیمی فن‌آوران با 43 سال سن و بومی خوزستان و دانش آموخته ی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ماهشهر، انتخاب شد.

همچنین مهندس محسن علوی عطا آبادی به عنوان مدیر عامل پتروشیمی آبادان با ۴۴ سال سن و بومی خوزستان، انتخاب گردید.

در انتصاب سوم، مهندس وحید نام‌نیک به عنوان سرپرست پتروشیمی غدیر با ۳۶ سال سن و بومی و دانش آموخته دانشگاه آزاد اسلامی واحد ماهشهر، انتخاب شده است.

این الگوی انتصابی از سوی وزیر محترم تعاون، کار و رفاه اجتماعی که برگفته از تفکر مدیریتی دولت اصلاحات و در قالبی مدبرانه و امیدوارانه است، الگوی اجرایی مناسبی جهت مدیریت شستا و تاپیکو خواهد بود. امید است بدور از رعایت شجره‌نامه افراد و تنها بر اساس سابقه عملیاتی و توان اجرایی جوانان این مرز و بوم در این مسیر مهیب تاریخی، در سایر صنایع دیگر تصمیم درست اخذ شود تا اینگونه کشور در سراشیبی پیشرو، رو سفید به منزل برسد.

در پایان "نفت ما" ضمن تبریک به مدیران انتصابی، آرزوی موفقیت برای این مدیران دارد.


خبرهای مرتبط:» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *


سایت خبری تحلیلی نفت ما