آخرین اخبار
فراتر از نفت

تحریم‌های گازی آمریکا علیه روسیه در راه است

آغاز جلسه رسیدگی به پرونده جعبه سیاه زنجانی

ترکیه و وضعیت خرید نفت از ایران

ضرورت توجه به سوخت پنجم

اخراج کارکنان یک تولید کننده شیل آمریکا

روسیه جای نفت ونزوئلا را در آمریکا گرفت

قیمت جهانی نفت کاهش یافت

عربستان مشتری LNG آمریکا شد

سرپرست جدید سرمایه‌گذاری صنایع پتروشیمی منصوب شد

راهبرد جم در نمایشگاه چاینا پلاس ۲۰۱۹

اهمیت اتخاذ رویکرد مدیریت هلدینگی‌ در مجموعه جم

روسیه از نفت آلوده چقدر ضرر کرد؟

یک پالایشگاه روسیی ورشکست شد

آلمان به ذخایر استراتژیک نفت خود دست نمی‌زند

۷۰۰ هزار تن نفت آلوده روسیه در راه آسیاست

قیمت نفت همچنان در حال افزایش

افزایش قیمت CNG از فردا

نگاهی نو در بهره وری بیشتر و پالایش در الفبای نوشتاری زبان فارسی

چرا صادرات سوخت به افغانستان ممنوع شد؟

قیمتCNG تا پایان امسال ثابت می‌ماند

اگر ایران آماده نیست، تماس نگیرد

کسب موفقیت عرضه نفت در بورس زمان‌بر است

۲ نماینده از پاسخ‌های زنگنه قانع شدند

راهکار رفع معضل بیکاری و قاچاق کدام است؟

روزنگار نفت/ ۳۱اردیبهشت ۱۲۸۵ و ۱۳۴۷:

تقویت ۲۱۰۲ واحدی شاخص کل بورس

۱۳:۲۰ - ۱۳۹۷/۱۲/۱کد خبر: 111598
شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران (تدپیکس) در پایان معاملات امروز چهارشنبه ۲اول اسفند ماه ۹۷ با افزایش ۲۱۰۲ واحدی به رقم ۱۵۹ هزار و ۴۸۹ واحد رسید.

به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی " نفت ما " ،معامله‌گران بورس تهران امروز در حالی هم‌سو با نوسان بازارهای جهانی شاهد تقویت حجم تقاضا در سهم‌های بزرگ به ویژه شرکت‌های بازار اولی بود که در گروه فلزات اساسی شکل‌گیری صف خرید پایدار قابل تأمل بود.

 شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران (تدپیکس) در پایان معاملات امروز چهارشنبه 2اول اسفند ماه 97 با افزایش 2102 واحدی به رقم 159 هزار و 489 واحد رسید.

شاخص کل هم ‌وزن اما با افزایش 121 واحدی عدد 29 هزار و 878  واحد را به نمایش گذاشت.

شاخص سهام آزاد شناور نیز با افزایش 2841 واحدی به رقم 177 هزار و 701 واحد دست یافت.

شاخص بازار اول اما در حالی با افزایش 2047 واحدی به رقم 119 هزار و 445 واحد دست یافت که شاخص بازار دوم با افزایش 1829واحدی عدد 308 هزار و 423 واحد را به نمایش گذاشت.

امروز همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) نیز با افزایش 24 واحدی بر روی رقم یک هزار و 990 واحد نشست.

بر اساس این گزارش، امروز معاملات سهام در نماد معاملاتی شرکت‌های فولاد مبارکه با 762 واحد و ملی صنایع مس ایران با 273 واحد و تاپیکو با 152 واحد افزایش بیشترین تأثیر مثبت را  بر برآورد شاخص کل بورس به نام خود ثبت کردند.

در مقابل، معاملات سهام در نماد معاملاتی شرکت‌های پتروشیمی جم با 48 واحد، بانک ملت با 46 واحد و بانک صادرات با 39 واحد کاهش ، بیشترین تأثیر منفی را در محاسبه این نماگر به دوش کشیدند.

ارزش کل معاملات امروز بورس تهران در حالی به بیش از 538 میلیارد تومان نمایش داده شد که ناشی از دست به دست شدن یک میلیارد و 519 میلیون  سهم  و اوراق مالی قابل معامله طی 153 هزار و 459 نوبت داد و ستد بود.

طی معاملات امروز نماد معاملات شرکت‌های قند ارومیه، فولاد مبارکه، صنایع تجهیزات نفت، لیزینگ صنعت و معدن،‌ داروسازی تهران دارو، تابان نیرو سپاهان، صنایع پتروشیمی دهدشت، از سوی ناظر بازار سهام بازگشایی و در مقابل نماد معاملات شرکت‌های سرمایه گذاری خوارزمی، سموم علف‌کش، صنعتی بهشهر، مهرکام پارس، حق تقدم خرید سهام ذغال سنگ نگین طبس، سرمایه گذاری مسکن تهران، متوقف شدند.

امروز در بازار ۲ بورس تهران که به معاملات درون گروهی سهامدار عمده اختصاص دارد، بیش از ۱۸ میلیون سهم معدنی و صنعتی گل‌گهر به ارزش بیش از ۱۲ میلیارد تومان با معاملات انتقالی مواجه بود. در بیمه اتکایی ایران نیز ۱۵ میلیون سهم به ارزش بیش از ۲.۵  میلیارد تومان معاملات انتقالی را تجربه کرد. همین وضعیت در فرو سیلیس ایران با معاملات انتقالی بیش از ۱۴.۵ میلیون سهمی به ارزش بیش از ۱۱ میلیارد تومان دنبال شد. امروز همچنین بیش از ۷ میلیون سهم ایران خودرو به ارزش ۲ میلیارد تومان کد به کد شد. در این حال ۵ میلیون سهم صنایع ملی مس ایران به ارزش ۱.۵ میلیارد تومان با معاملات انتقالی روبرو بود. و ۵ میلیون سهم تولیدات پتروشیمی قائد بصیر به ارزش بیش از ۶ میلیارد تومان به کدهای درون گروهی سهامدار عمده انتقال یافت.

امروز همچنین ۲.۵ میلیون سهم فولاد خوزستان به ارزش بیش از ۲ میلیارد تومان با معاملات درون‌گروهی سهامدار عمده مواجه شد و در نهایت بیش از ۲ میلیون سهم پتروشیمی اصفهان به ارزش کمتر از ۵ میلیارد تومان به کدهای درون گروهی سهامدار عمده تجمیع شد.

 

منبع:فارس

» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *


سایت خبری تحلیلی نفت ما