آخرین اخبار
فراتر از نفت

ثبت رکورد جدید در پتروشیمی پردیس

کاهش صادرات نفت مکزیک

تاکید بر همکاری بهینه‌سازی مصرف سوخت با دانشگاه

کشف نفت در آلبانی

کاهش شمار دکل‌های حفاری نفتی آمریکا

امضا قرارداد MC میدان نفتی آزادگان جنوبی

تعلیق و اخراج برخی از نیروهای ملی حفاری

قیمت طلا، دلار، سکه و ارز امروز ۹۸/۰۳/۰۴

لکه نفتی بزرگ در خلیج عمان

افزایش صادرات نفت ونزوئلا به کوبا

روسیه نفت آلوده را از بلاروس پس می گیرد

قیمت جهانی نفت افزایش یافت

هدف از تدوین شیوه‌نامه عرضه نفت در بورس

حذف دایمی پیمانکاران نیروی انسانی در دستور کار

تولید نفت نروژ به کمترین رقم رسید

واکنش ملی نفتکش به اظهارات جعبه سیاه بابک زنجانی

تعطیلی تنها پالایشگاه آذربایجان

چین مصمم به ساخت پارک پتروشیمی در چابهار است

میدان گازی پشت پرده طرح عربستان برای حمله به قطر

ذخایر موقت نفت ایران افزایش یافته است

نفت برنت ۶۸ دلار و ۵۴ سنت شد

محموله‌های نفتی ونزوئلا دوباره به واشنگتن آمد

کاهش رشد اقتصادی عربستان

عراق در اندیشه متنوع کردن راه‌های صادرات نفت

حاصل مذاکرات چاینا پلاس ۲۰۱۹ پتروشیمی جم

انتشار دستاوردهای چهلمین فجر صنعت نفت در مجله «عصر کیمیاگری»

۱۳:۴۲ - ۱۳۹۷/۱۱/۳۰کد خبر: 111573
شماره ۶۲ ماهنامه عصر کیمیاگری با مطالب ویژه «دستاوردهای صنعت نفت در چهلمین سالگرد فجر انقلاب اسلامی» در ۶۴ صفحه به زیور طبع آراسته شد.

به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی " نفت ما " ،شماره 62 ماهنامه عصر کیمیاگری با مطالب ویژه «دستاوردهای صنعت نفت در چهلمین سالگرد فجر انقلاب اسلامی» در 64 صفحه به زیور طبع آراسته شد.

عنوان سرمقاله این شماره «برآورد چشم اندز نفت ایران در سال 2019 است که ادعا دارد ایالات متحده مجبور خواهد بود به خاطر اولویت ­های ژئوپلیتیک همچون بحران سیاسی در ونزوئلا، استمرار توافق کاهش تولید اوپک پلاس و قیمت نفت، رکود دکل های آمریکا و کاهش تولید شیل اویل، معافیت ­های خریداران بزرگ آسیایی نفت ایران (چین، هند، کره جنوبی، ژاپن و ترکیه) را تمدید کرده و گزینه صفر کردن صادرات را به حاشیه براند.

«حمید بورد»، مدیر عامل شرکت نفت فلات قاره قدیمی ترین مدیرعامل حال حاضر صنعت نفت کشور در گفت و گو با عصر کیمیاگری معتقد است که سیاست زدگی در نفت سم مهلک است. وی در مورد تاثیر تحریم ها بر صنعت نفت کشور معتقد است که از نظر فنی و نگهداری تولید، تحریم ها نتوانسته ما را زمین گیر کند و امروز مشاهده می کنیم که تولید پایدار مانده و ادامه دارد.

«رضا خیامیان» رییس انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت ایران (استصنا) در گفت وگو با عصر کیمیاگری، با تصریح این مطلب که سیاست؛ مانع صادرات تجهیزات نفتی کشور شده است، می افزاید قطعات کم کیفیت چینی عامل آتش سوزی در پتروشیمی ها بوده است.

«رضا پدیدار» نایب رییس هیات مدیره فدراسیون صنعت نفت ایران هم در گفتگو با عصر کیمیاگری معتقد است که تنها در 5 پست کلیدی صنعت نفت جوان گرایی رخ داد. وی با تاکید بر نقش اولاد دارسی در ماندگاری طولانی مدت بازنشسته های صنعت نفت، معتقد است که " نگاه سیاسی و خصومت های شخصی مانع از انتقال تجارب مفید در صنعت نفت شده است.

عناوین مقالات این شماره عبارتند از: 1- احتمال کاهش یک میلیون بشکه ای اوپک پلاس در سال 2019، 2- برداشت بیشتر عراق از میادین نفتی مشترک و عدم النفع ایران،3- تهدیدات و فرصت های فناوری اطلاعات در صنعت نفت وگاز، 4-گزارش چشم انداز جهانی انرژی IEA ۲۰۱۸ و سرنوشت انرژی جهان؛ در گرو تصمیمات دولت ها، 5-معادله تحریم ها، درآمدهای نفتی و تجارت غیر نفتی ایران، 6-عرضه دوباره کارت سوخت و افزایش کارآمدی حاکمیت و اقتصاد ایران، 7-خروج قطر از اوپک: تصمیم استراتژیک یا سیاسی!؟: زنگ خطر خروج قطر از اوپک برای ایران در پارس جنوبی، 8- جایگاه خاورمیانه در استراتژی امنیت انرژی چین: چین به دنبال کنترل بر منابع انرژی جهان.

در ادامه گزارش دستاوردهای برخی از شرکت های دولتی و خصوصی نفتی، پتروشیمی، پالایشگاهی به مناسبت چهلیمن سالگرد انقلاب اسلامی ارائه شده است.


خبرهای مرتبط:» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *


سایت خبری تحلیلی نفت ما