آخرین اخبار
فراتر از نفت

تحریم‌های گازی آمریکا علیه روسیه در راه است

آغاز جلسه رسیدگی به پرونده جعبه سیاه زنجانی

ترکیه و وضعیت خرید نفت از ایران

ضرورت توجه به سوخت پنجم

اخراج کارکنان یک تولید کننده شیل آمریکا

روسیه جای نفت ونزوئلا را در آمریکا گرفت

قیمت جهانی نفت کاهش یافت

عربستان مشتری LNG آمریکا شد

سرپرست جدید سرمایه‌گذاری صنایع پتروشیمی منصوب شد

راهبرد جم در نمایشگاه چاینا پلاس ۲۰۱۹

اهمیت اتخاذ رویکرد مدیریت هلدینگی‌ در مجموعه جم

روسیه از نفت آلوده چقدر ضرر کرد؟

یک پالایشگاه روسیی ورشکست شد

آلمان به ذخایر استراتژیک نفت خود دست نمی‌زند

۷۰۰ هزار تن نفت آلوده روسیه در راه آسیاست

قیمت نفت همچنان در حال افزایش

افزایش قیمت CNG از فردا

نگاهی نو در بهره وری بیشتر و پالایش در الفبای نوشتاری زبان فارسی

چرا صادرات سوخت به افغانستان ممنوع شد؟

قیمتCNG تا پایان امسال ثابت می‌ماند

اگر ایران آماده نیست، تماس نگیرد

کسب موفقیت عرضه نفت در بورس زمان‌بر است

۲ نماینده از پاسخ‌های زنگنه قانع شدند

راهکار رفع معضل بیکاری و قاچاق کدام است؟

روزنگار نفت/ ۳۱اردیبهشت ۱۲۸۵ و ۱۳۴۷:

کاهش صادرات نفت عربستان

۱۳:۱۹ - ۱۳۹۷/۱۱/۳۰کد خبر: 111571
خالد الفالح، وزیر انرژی عربستان سعودی اخیرا گفت تولید نفت عربستان سعودی در مارس بیش از نیم میلیون بشکه در روز پایین سقف تولید این کشور تحت توافق اوپک خواهد بود و صادراتش در مارس به ۶.۹ میلیون بشکه در روز می‌رسد.

به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی " نفت ما " ،عربستان سعودی پیش از اعلام توافق کاهش تولید اوپک، صادرات نفت خام خود را در دسامبر ۵۴۸ هزار بشکه در روز در مقایسه با نوامبر کاهش داد.

عربستان سعودی که بزرگترین صادرکننده نفت جهان است، در دسامبر ۷.۶۸۷ میلیون بشکه در روز نفت صادر کرد که ۵۴۸ هزار بشکه در روز در مقایسه با صادرات نوامبر که بالاترین میزان در دو سال گذشته بود، کاهش نشان داد.

طبق آمار کمیته مشترک وزیران اوپک و غیراوپک (JODI)، تولید پالایشگاهی این کشور در دسامبر ۱۵۲ هزار بشکه در روز نسبت به نوامبر کاهش یافت و به ۲.۶۸۴ میلیون بشکه در روز رسید در حالی که سوخت مستقیم نفت برای تولید نیرو ۳۶ هزار بشکه در روز افزایش یافت و به ۳۶۴ هزار بشکه در روز رسید.

تولید نفت این کشور ۱۰.۶۴۳ میلیون بشکه در روز بود و سطح ذخایرش با ۱۶ درصد کاهش بر مبنای سالانه، به ۲۰۵.۳۷۶ میلیون بشکه در روز رسید.

عربستان سعودی ماه جاری به اوپک اعلام کرد تولید نفت این کشور در چارچوب توافق کاهش تولید که از اول ژانویه اجرایی شده، به ۱۰.۲۴۳ میلیون بشکه در روز کاهش پیدا کرده است.

خالد الفالح، وزیر انرژی عربستان سعودی اخیرا در مصاحبه با روزنامه فایننشیال تایمز گفت تولید نفت عربستان سعودی در مارس بیش از نیم میلیون بشکه در روز پایین سقف تولید این کشور تحت توافق اوپک خواهد بود و صادراتش در مارس به ۶.۹ میلیون بشکه در روز می‌رسد.

بر اساس گزارش پلاتس، عربستان سعودی ژوئن سال گذشته تحت فشار آمریکا در آستانه بازگشت تحریمهای ایران، تولید نفت خود را به میزان قابل توجهی بالا برد اما صدور معافیت از تحریمهای آمریکا برای هشت خریدار بزرگ نفت ایران تا پنجم ماه مه و پیش بینی ها از رشد ضعیف تقاضا، باعث شد اوپک و متحدانش در دسامبر با کاهش تولید به میزان ۱.۲ میلیون بشکه در روز در نیمه اول سال ۲۰۱۹ موافقت کنند.

کمیته نظارتی مشترک وزیران اوپک و غیراوپک به ریاست عربستان سعودی و روسیه قرار است ۱۸ مارس در باکو دیدار کنند در حالی که نشست وزیران اوپک ۱۷ آوریل در وین برگزار می شود و روسیه و سایر شرکای غیراوپک روز بعد به مذاکرات آنها خواهند پیوست.

 

 منبع: ایسنا

» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *


سایت خبری تحلیلی نفت ما