آخرین اخبار
فراتر از نفت

پیام وزیر نفت به مناسبت ملی شدن صنعت نفت

نفت مناطق مرکزی قرارداد جدید بست

بهای سبد نفتی اوپک افزایش یافت

کاهش صادرات نفت خام عربستان

فروش نفت ونزوئلا به روسیه

آتش سوزی در مجتمع پتروشیمی آمریکا

آتش نفت در یک زمستان داغ

افزایش واردات نفت کره جنوبی از ایران

قیمت نفت افزایش یافت

تقدیر مدیریت بحران خوزستان از مدیرعامل نفت خیز جنوب

بازداشت یکی از متهمان پرونده پتروشیمی

اجرای پروژه های جدید در ملی حفاری

نفت برای هفتمین بار به بورس می‌آید

تحریم ایران به بازار انرژی ضرر زد

بازدید مدیر عامل پتروشیمی تندگویان از پژوهشگاه پلیمر/تصویری

ایالات متحده؛ ابرقدرت یا آنارشیست انرژی!؟

پروژه تبلیغاتی ۱۰میلیارد تومانی نفت و گاز پارس چگونه بدون مناقصه برگزار شد؟!

قاچاق سوخت توسط افراد صاحب نفوذ

قیمت جهانی نفت کاهش یافت

انتصاب جدید در پالایش نفت امام خمینی شازند

عراق صادرات نفت خود را کاهش داد

قیمت بنزین افزایش پیدا نمی‌کند

خطر مرگ برای نفت شیل آمریکا

بارگیری آخرین محموله نفتی ژاپن از ایران

مجلس آمادگی حل مشکل تولیدکنندگان روغن را دارد

تشریح اقدامات وزارت نفت برای رفع مشکلات

۱۱:۱۲ - ۱۳۹۷/۱۱/۳۰کد خبر: 111564
بازرگانی با تکذیب خبر شکایت وزارت نفت از نمایندگانی که به سران سه قوه نامه نوشته‌اند، اضافه کرد: اگرچه فرازهای پایانی این نامه جنبه تهمت و افترا دارد با این وجود وزارت نفت بنا به شکایت نداشته و ندارد.

به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی " نفت ما " ، سرپرست معاونت پارلمانی وزارت نفت با بیان اینکه پس از انتشار نامه ۷۲ نفر از نمایندگان مجلس، وزیر نفت سه اقدام را همزمان انجام داد، گفت: اگرچه فرازهای پایانی این نامه نمایندگان جنبه تهمت و افترا دارد اما وزارت نفت از نمایندگان شکایت نکرده است.

شجاع‌الدین بازرگانی با اشاره به نامه اخیر 72 نفر از نمایندگان مجلس درخصوص عملکرد وزیر و وزارت نفت به سران قوا، گفت: اگرچه نظارت و پیگیری عملکرد وزارتخانه‌ها و دستگاه‌ها از طریق نامه طبق آیین‌نامه داخلی مجلس از وظایف نمایندگان به شمار میاید اما ارسال نامه سرگشاده به سران قوا در نوع خود حرکتی جدید و خارج از ساختار آیین‌نامه داخلی مجلس بود. 

 

درخواست وزیر نفت از سران سه قوه؛ تشکیل جلسه‌ای رسمی جهت بررسی بند بند نامه 72 نفر از نمایندگان

وی با بیان اینکه پس از انتشار نامه 72 نفر از نمایندگان مجلس، وزیر نفت سه اقدام را همزمان انجام داد، افزود: آقای وزیر ابتدا با نگارش نامه‌ای به سران سه قوه، قرار دادن نامه نمایندگان را در دستور کار یک جلسه رسمی جهت بررسی بند بند آن و در نهایت اعلام نظرشان و به قضاوت نشستن این نامه را خواستار شد.

 

درخواست برگزاری جلسه غیرعلنی از رئیس مجلس به منظور پاسخ به نامه نمایندگان

سرپرست معاونت امور حقوقی و مجلس وزارت نفت همچنین افزود: در ادامه وزیر نفت طی تماس با رئیس مجلس شورای اسلامی برای حضور در یک جلسه غیرعلنی به منظور پاسخ به این نامه اعلام آمادگی کرد اما تشحیص هیات رئیسه این است که با توجه به آغاز بررسی لایحه بودجه سال 98، تمام وزرای اقتصادی ازجمله آقای زنگه را دعوت و در مورد مسائل اقتصادی توامان گفتگو کنند.

 

توضیح پیچیدگی‌های فرآیند فروش نفت در جلسه وزرای اقتصادی به هیات رئیسه مجلس

بازرگانی با اشاره به مباحث مطروحه ازسوی بیژن زنگه در جلسه اخیر هیات رئیسه مجلس با وزرای اقتصادی، گفت: آقای وزیر منابع درآمدی متاثر از شرایط تحریم، تنگناها، واقعیت‌ها، برنامه‌ها و پیچیدگی‌های فرآیند فروش نفت را در این جلسه ارائه داد، ادامه داد: به نظر می‌رسد؛ بخشی از دغدغه‌های نمایندگان در پی برگزاری این نشست برطرف شد.

 

پاسخ به فرازهایی از نامه نمایندگان در نشست رسانه‌ای اخیر وزیر نفت با اهالی رسانه

سرپرست پارلمانی وزارت نفت با یادآوری نشست رسانه‌ای وزیر نفت به مناسب 40سالگی انقلاب این نشست را اقدام دیگری در راستای توجه و پاسخ به نامه 72 نفر از نمایندگان عنوان کرد و گفت: در این نشست نیز بنا به سوالات اهالی رسانه‌ها فرازهایی از موضوعات درج شده در نامه توضیح داده شد.

 

صدر و ذیل نامه نمایندگان به سران قوا واجد ویژگی‌های محرمانه است

وی با تاکید بر اینکه صدر و ذیل این نامه واجد ویژگی‌های محرمانه است، تصریح کرد: اگرچه دغدغه‌ها قابل احترام است اما نوع نگارش و انتشارشان می‌تواند واجد ویژگی‌های محرمانه باشد، به همین دلیل آقای وزیر به این محدودیت‌ها توجه داشته تا منافع ملی و مصلحیت کشور در این شرایط حساس دچار آسیب نشود به همین دلیل تقاضای جلسه محرمانه دادند.

 

فرازهای پایانی نامه نمایندگان به سران قوه جنبه تهمت و افترا دارد اما وزارت نفت از نمایندگان شکایت نکرده

بازرگانی همچنین با تکذیب خبر شکایت وزارت نفت از نمایندگانی که به سران سه قوه نامه نوشته‌اند، اضافه کرد: اگرچه فرازهای پایانی این نامه جنبه تهمت و افترا دارد با این وجود وزارت نفت بنا به شکایت نداشته و ندارد.

اگر نامه نمایندگان در چارچوب ساختار آیین‌نامه داخلی مجلس بود وزارت نفت موظف به پاسخ آن با نامه دیگری در همان چارچوب می‌شد، اما نامه سرگشاده خارج از قوانین آیین‌نامه مجلس به شمار می‌آید لذا از طریق دیدار با سران سه قوه پاسخگو آن هستیم

 

نامه سرگشاده نمایندگان به سران قوه خارج از قوانین آیین‌نامه مجلس بود

سرپرست معاونت امور حقوقی و مجلس وزارت نفت با اشاره به اینکه مسئولان وزارت نفت به دغدغه‌های منتقدان شناخت دارند، اظهارکرد: اگر نامه نمایندگان در چارچوب ساختار آیین‌نامه داخلی مجلس بود وزارت نفت موظف به پاسخ آن با نامه دیگری در همان چارچوب می‌شد، اما نامه سرگشاده خارج از قوانین آیین‌نامه مجلس به شمار می‌آید لذا از طریق دیدار با سران سه قوه پاسخگو هستیم.

 

منبع:خانه ملت

 

» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *


سایت خبری تحلیلی نفت ما