آخرین اخبار
فراتر از نفت

ابلاغ شیوه‎نامه نحوه عرضه نفت و میعانات گازی در بورس انرژی

خروج اکسون موبیل سیاسی است

ژئوپلیتیک انتقال انرژی منطقه دریای خزر و امنیت ملی ایران

تولید میدان نفتی آذر چقدر بود؟

نشست تخصصی راهکارهای مقابله با تحریم در شرکت پلی پروپیلن جم

کمک‌های پلی پروپیلن جم به سیل زدگان/تصویری

عرضه نفت ارزان برای مشتریان وفادار ونزوئلا

انتصاب جدید در NPC

تولید نفت روسیه کاهش یافت

هشدار لیبی درباره فروپاشی تولید نفت

پیش بینی نفت ۹۰ دلاری

تلاش نفتی پاکستان به سنگ خورد

آمادگی پایانه‌های نفتی در شرایط تحریم

اموال«زنجانی» در کیش تعیین تکلیف شد

رویال داچ شل جزو با ارزش‌ترین شرکت‌های جهان

چرایی عدم ورود آب به بخش عراقی هورالعظیم

واکنش عراق به خروج کارمندان نفتی آمریکا

انتصاب در ملی حفاری ایران

روزنگار نفت/۲۹اردیبهشت ماه ۱۳۴۸

فروش نفت‌مان به صفر نخواهد رسید

برگزاری جلسه پیشرفت طرح های اولویت دار صنعت پتروشیمی

انتصاب جدید در پالایش ‌وپخش

خروج نیروهای خارجی اکسون‌موبیل از عراق

کمک یک میلیارد و دویست و چهل میلیون ریالی نفت پاسارگاد به سیل زدگان

رکورد شکنی تولید محصول در پتروشیمی مروارید

تشریح اقدامات وزارت نفت برای رفع مشکلات

۱۱:۱۲ - ۱۳۹۷/۱۱/۳۰کد خبر: 111564
بازرگانی با تکذیب خبر شکایت وزارت نفت از نمایندگانی که به سران سه قوه نامه نوشته‌اند، اضافه کرد: اگرچه فرازهای پایانی این نامه جنبه تهمت و افترا دارد با این وجود وزارت نفت بنا به شکایت نداشته و ندارد.

به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی " نفت ما " ، سرپرست معاونت پارلمانی وزارت نفت با بیان اینکه پس از انتشار نامه ۷۲ نفر از نمایندگان مجلس، وزیر نفت سه اقدام را همزمان انجام داد، گفت: اگرچه فرازهای پایانی این نامه نمایندگان جنبه تهمت و افترا دارد اما وزارت نفت از نمایندگان شکایت نکرده است.

شجاع‌الدین بازرگانی با اشاره به نامه اخیر 72 نفر از نمایندگان مجلس درخصوص عملکرد وزیر و وزارت نفت به سران قوا، گفت: اگرچه نظارت و پیگیری عملکرد وزارتخانه‌ها و دستگاه‌ها از طریق نامه طبق آیین‌نامه داخلی مجلس از وظایف نمایندگان به شمار میاید اما ارسال نامه سرگشاده به سران قوا در نوع خود حرکتی جدید و خارج از ساختار آیین‌نامه داخلی مجلس بود. 

 

درخواست وزیر نفت از سران سه قوه؛ تشکیل جلسه‌ای رسمی جهت بررسی بند بند نامه 72 نفر از نمایندگان

وی با بیان اینکه پس از انتشار نامه 72 نفر از نمایندگان مجلس، وزیر نفت سه اقدام را همزمان انجام داد، افزود: آقای وزیر ابتدا با نگارش نامه‌ای به سران سه قوه، قرار دادن نامه نمایندگان را در دستور کار یک جلسه رسمی جهت بررسی بند بند آن و در نهایت اعلام نظرشان و به قضاوت نشستن این نامه را خواستار شد.

 

درخواست برگزاری جلسه غیرعلنی از رئیس مجلس به منظور پاسخ به نامه نمایندگان

سرپرست معاونت امور حقوقی و مجلس وزارت نفت همچنین افزود: در ادامه وزیر نفت طی تماس با رئیس مجلس شورای اسلامی برای حضور در یک جلسه غیرعلنی به منظور پاسخ به این نامه اعلام آمادگی کرد اما تشحیص هیات رئیسه این است که با توجه به آغاز بررسی لایحه بودجه سال 98، تمام وزرای اقتصادی ازجمله آقای زنگه را دعوت و در مورد مسائل اقتصادی توامان گفتگو کنند.

 

توضیح پیچیدگی‌های فرآیند فروش نفت در جلسه وزرای اقتصادی به هیات رئیسه مجلس

بازرگانی با اشاره به مباحث مطروحه ازسوی بیژن زنگه در جلسه اخیر هیات رئیسه مجلس با وزرای اقتصادی، گفت: آقای وزیر منابع درآمدی متاثر از شرایط تحریم، تنگناها، واقعیت‌ها، برنامه‌ها و پیچیدگی‌های فرآیند فروش نفت را در این جلسه ارائه داد، ادامه داد: به نظر می‌رسد؛ بخشی از دغدغه‌های نمایندگان در پی برگزاری این نشست برطرف شد.

 

پاسخ به فرازهایی از نامه نمایندگان در نشست رسانه‌ای اخیر وزیر نفت با اهالی رسانه

سرپرست پارلمانی وزارت نفت با یادآوری نشست رسانه‌ای وزیر نفت به مناسب 40سالگی انقلاب این نشست را اقدام دیگری در راستای توجه و پاسخ به نامه 72 نفر از نمایندگان عنوان کرد و گفت: در این نشست نیز بنا به سوالات اهالی رسانه‌ها فرازهایی از موضوعات درج شده در نامه توضیح داده شد.

 

صدر و ذیل نامه نمایندگان به سران قوا واجد ویژگی‌های محرمانه است

وی با تاکید بر اینکه صدر و ذیل این نامه واجد ویژگی‌های محرمانه است، تصریح کرد: اگرچه دغدغه‌ها قابل احترام است اما نوع نگارش و انتشارشان می‌تواند واجد ویژگی‌های محرمانه باشد، به همین دلیل آقای وزیر به این محدودیت‌ها توجه داشته تا منافع ملی و مصلحیت کشور در این شرایط حساس دچار آسیب نشود به همین دلیل تقاضای جلسه محرمانه دادند.

 

فرازهای پایانی نامه نمایندگان به سران قوه جنبه تهمت و افترا دارد اما وزارت نفت از نمایندگان شکایت نکرده

بازرگانی همچنین با تکذیب خبر شکایت وزارت نفت از نمایندگانی که به سران سه قوه نامه نوشته‌اند، اضافه کرد: اگرچه فرازهای پایانی این نامه جنبه تهمت و افترا دارد با این وجود وزارت نفت بنا به شکایت نداشته و ندارد.

اگر نامه نمایندگان در چارچوب ساختار آیین‌نامه داخلی مجلس بود وزارت نفت موظف به پاسخ آن با نامه دیگری در همان چارچوب می‌شد، اما نامه سرگشاده خارج از قوانین آیین‌نامه مجلس به شمار می‌آید لذا از طریق دیدار با سران سه قوه پاسخگو آن هستیم

 

نامه سرگشاده نمایندگان به سران قوه خارج از قوانین آیین‌نامه مجلس بود

سرپرست معاونت امور حقوقی و مجلس وزارت نفت با اشاره به اینکه مسئولان وزارت نفت به دغدغه‌های منتقدان شناخت دارند، اظهارکرد: اگر نامه نمایندگان در چارچوب ساختار آیین‌نامه داخلی مجلس بود وزارت نفت موظف به پاسخ آن با نامه دیگری در همان چارچوب می‌شد، اما نامه سرگشاده خارج از قوانین آیین‌نامه مجلس به شمار می‌آید لذا از طریق دیدار با سران سه قوه پاسخگو هستیم.

 

منبع:خانه ملت

 

» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *


سایت خبری تحلیلی نفت ما