آخرین اخبار
فراتر از نفت

ابلاغ شیوه‎نامه نحوه عرضه نفت و میعانات گازی در بورس انرژی

خروج اکسون موبیل سیاسی است

ژئوپلیتیک انتقال انرژی منطقه دریای خزر و امنیت ملی ایران

تولید میدان نفتی آذر چقدر بود؟

نشست تخصصی راهکارهای مقابله با تحریم در شرکت پلی پروپیلن جم

کمک‌های پلی پروپیلن جم به سیل زدگان/تصویری

عرضه نفت ارزان برای مشتریان وفادار ونزوئلا

انتصاب جدید در NPC

تولید نفت روسیه کاهش یافت

هشدار لیبی درباره فروپاشی تولید نفت

پیش بینی نفت ۹۰ دلاری

تلاش نفتی پاکستان به سنگ خورد

آمادگی پایانه‌های نفتی در شرایط تحریم

اموال«زنجانی» در کیش تعیین تکلیف شد

رویال داچ شل جزو با ارزش‌ترین شرکت‌های جهان

چرایی عدم ورود آب به بخش عراقی هورالعظیم

واکنش عراق به خروج کارمندان نفتی آمریکا

انتصاب در ملی حفاری ایران

روزنگار نفت/۲۹اردیبهشت ماه ۱۳۴۸

فروش نفت‌مان به صفر نخواهد رسید

برگزاری جلسه پیشرفت طرح های اولویت دار صنعت پتروشیمی

انتصاب جدید در پالایش ‌وپخش

خروج نیروهای خارجی اکسون‌موبیل از عراق

کمک یک میلیارد و دویست و چهل میلیون ریالی نفت پاسارگاد به سیل زدگان

رکورد شکنی تولید محصول در پتروشیمی مروارید

طرح احداث پتروپالایشگاه‌ها در نوبت بررسی

۷:۴۴ - ۱۳۹۷/۱۱/۳۰کد خبر: 111556
بختیار با اشاره به اینکه برخی معتقدند این طرح اشکالاتی دارد که مهمترین آن ایجاد رانت است گفت: ما نیز معتقدیم که این طرح بسیار جذاب است اما اعتقادی به وجود رانت در این طرح نداریم زیرا می‌دانیم که این طرح برای افراد خاص در نظر گرفته نشده است .

به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی " نفت ما " ،عضو کمیسیون انرژی مجلس با اشاره به جذابیت طرح پتروپالایشگاه‌ها درکشور، گفت: این طرح هم اکنون در نوبت بررسی در صحن علنی مجلس است و چون مردم باید در این طرح سرمایه گذاری کنند، آن را به گونه ای نوشته ایم که برای مردم جذاب باشد.

علی بختیار عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه باید شرایط را برای سرمایه‌گذاران جذاب کنیم تا بتوانند در بهترین شرایط و با بازپرداخت سریع سرمایه خود را در امور مولد بکار گیرند، گفت: طرحی که اخیرا در کمیسیون انرژی به عنوان کمیسیون اصلی و کمیسیون برنامه و بودجه به عنوان کمیسیون فرعی مطرح شد یکی از طرح‌های زودبازده است که مردم می‌توانند در کوتاه‌ترین مدت به اصل پول و سود آن دست پیدا کنند.

وی ادامه داد: براساس این طرح در سال اول از طریق تنفسی که برای خوراک در نظر گرفته می‌شود مردم می‌توانند اصل پول خود را بردارند.

وی با اشاره به اینکه درمورد این طرح سوالات مختلفی از سوی مراکز تصمیم‌گذار و حتی وزارت نفت مطرح شد ادامه داد: خوشبختانه این طرح در کمیسیون انرژی و کمیسیون برنامه و بودجه مصوب شده و هم  اکنون در نوبت بررسی در صحن علنی مجلس است.

وی خاطرنشان کرد: این طرح یکی از طرح‌هایی است که می‌تواند جهش در صنعت پالایش کشور ایجاد کند و نیازی به دادن پروانه‌های جدید و مجوزهای جدید برای انجام این کار نیست به طوری که پالایشگاه‌هایی که در گذشته در دستور کار قرار داشتند اما توفیقاتی بدست نیاوردند مانند هشت پالایشگاه سیراف و یا پالایشگاه آناهیتا در کرمانشاه می‌توانند تغییر وضعیت داده و این طرح شامل آنها نیز می‌شود.

بختیار با اشاره به اینکه برخی معتقدند این طرح اشکالاتی دارد که مهمترین آن ایجاد رانت است گفت: ما نیز معتقدیم که این طرح بسیار جذاب است اما اعتقادی به وجود رانت در این طرح نداریم زیرا می‌دانیم که این طرح برای افراد خاص در نظر گرفته نشده است بلکه مردم هستند که باید در این طرح سرمایه‌گذاری کنند به همین دلیل باید به گونه‌ای طرح‌ را می‌نوشتیم که حتما جذاب باشد و مردم بتوانند بخشی از سرمایه خود را در این طرح‌ها وارد کنند و زود به اصل پول و سرمایه خود برسند.

وی گفت: انتظار ما این است که با ایجاد این طرح‌ها یک جهش بزرگ در صنعت پالایش و پخش کشور ایجاد شود و بخش اعظمی از سرمایه سرگردان که معضل امروز اقتصاد کشور است به سمت این طرح‌ها حرکت خواهد کرد.

 

منبع: فارس

» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *


سایت خبری تحلیلی نفت ما