آخرین اخبار
فراتر از نفت

نفت مناطق مرکزی قرارداد جدید بست

بهای سبد نفتی اوپک افزایش یافت

کاهش صادرات نفت خام عربستان

فروش نفت ونزوئلا به روسیه

آتش سوزی در مجتمع پتروشیمی آمریکا

آتش نفت در یک زمستان داغ

افزایش واردات نفت کره جنوبی از ایران

قیمت نفت افزایش یافت

تقدیر مدیریت بحران خوزستان از مدیرعامل نفت خیز جنوب

بازداشت یکی از متهمان پرونده پتروشیمی

اجرای پروژه های جدید در ملی حفاری

نفت برای هفتمین بار به بورس می‌آید

تحریم ایران به بازار انرژی ضرر زد

بازدید مدیر عامل پتروشیمی تندگویان از پژوهشگاه پلیمر/تصویری

ایالات متحده؛ ابرقدرت یا آنارشیست انرژی!؟

پروژه تبلیغاتی ۱۰میلیارد تومانی نفت و گاز پارس چگونه بدون مناقصه برگزار شد؟!

قاچاق سوخت توسط افراد صاحب نفوذ

قیمت جهانی نفت کاهش یافت

انتصاب جدید در پالایش نفت امام خمینی شازند

عراق صادرات نفت خود را کاهش داد

قیمت بنزین افزایش پیدا نمی‌کند

خطر مرگ برای نفت شیل آمریکا

بارگیری آخرین محموله نفتی ژاپن از ایران

مجلس آمادگی حل مشکل تولیدکنندگان روغن را دارد

درخشش فرزند یکی از کارکنان ملی حفاری

لوک اویل و توسعه میدان کورنای غربی ۲ عراق با تولید ۸۰۰ هزار بشکه ای در روز

نیلوفر احدیان
۱۶:۳۳ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۷کد خبر: 111513
لوک اویل در آوریل ۲۰۱۸، طرح توسعه نهایی میدان کورنای غربی ۲ (فاز دوم) را که قصد دارد به تولید ۴۸۰ هزار بشکه در روز در سال ۲۰۲۰ و وضعیت تولید ثابت ۸۰۰ هزار بشکه در روز در سال ۲۰۲۵ برسد را امضا کرد.

به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی " نفت ما " ،لوک اویل حفاری چاه های تولید جدید در میدان کورنای غربی 2 را به عنوان بخشی از فاز دوم توسعه آغاز کرد. این شرکت تاکنون قرارداد حفر 57 چاه تولیدی ازجمله 54 چاه در سازند میشرف و 3 چاه در سازند یمامه را به پایان رسانده است. این عملیات جدید برای حفاری تولید در کورنای غربی 2 را از سطح کنونی 400 هزار بشکه در روز به 480 هزار بشکه در روز در سال 2020 افزایش خواهد داد.

برای تحویل این پروژه، وک اویل از رویکرد حفاری خوشه ای که ساخت دو دکل در یک پد چاه را در نظر دارد، استفاده می کند. این رویکرد در عراق جدید می باشد و برای تسریع توسعه میادین برجسته و رشد تولید در کوتاه ترین زمان، تدارک دیده شده است.

بیش از 500 عراقی در نزدیکی میدان کورنای غربی 2 زندگی می کنند که برای این عملیات حفاری استخدام خواهند شد.

میدان کورنای غربی 2 در جنوب عراق واقع شده و یکی از بزرگ ترین میادین نفتی جهان با 14 میلیارد بشکه ذخایر نفت قابل بهره برداری است. لوک اویل در سال 2010 یک قرارداد ارائه خدمات امضا کرد و بعدا به صورت موفقیت آمیزی مرحله اول توسعه میدان (پروژه نفت میشریف) را به پایان رساند .

این شرکت در آوریل 2018، طرح توسعه نهایی میدان کورنای غربی 2 (فاز دوم) را که قصد دارد به تولید 480 هزار بشکه در روز در سال 2020 و وضعیت تولید ثابت 800 هزار بشکه در روز در سال 2025 برسد را امضا کرد.

"لوک اویل" در میدان نفتی "کورنای غربی ۲" ۷۵ درصد و شرکت دولتی "نفت شمال" ۲۵ درصد سهم دارد و شرکت دولتی "نفت بصره" به مدیریت توزیع مزد و درآمدها کمک می‌کند.

نخستین تولید برای فروش تجاری در "کورنای غربی ۲" در اواخر مارس سال ۲۰۱۴ صورت گرفت. طبق اعلام "لوک اویل"، تولید فعلی این میدان ۴۰۰ هزار بشکه در روز یا معادل ۹ درصد از مجموع تولید نفت عراق است.

لوک اویل" اعلام کرده است در سال‌های آینده همچنان یکی از بزرگ ترین سرمایه گذاران در نفت عراق خواهد بود. عراق اخیرا افزایش ظرفیت تولید نفت خام به ۶.۵ میلیون بشکه در روز تا سال ۲۰۲۵ را تصویب کرده است.

 

همچنین اخیرا، لوک اویل با موفقیت، آزمایش چاه چهارم را به عنوان بخشی از فاز برآورد میدان اریدو (بلوک 10) را در جنوب عراق تایید کرد. این تست منجر به جریان نفت خام خشک شد که کارآمدی مدل کنونی زمین شناسی میدان اریدو را تایید می کند. با اینحال، لوک اویل همچنان به اکتشاف زمین شناسی در بلوک 10 ادامه می دهد، به عنوان نمونه این شرکت قصد دارد چندین چاه تخمینی را حفاری و تست کرده و بررسی های دو بعدی و سه بعدی برای میدان اریدو و بلوک 10 را تکمیل کند که 5.8 هزار کلیومتر مربع را دربر می گیرد و در 150 کیلومتری غرب بصره و 120 کیلومتری غرب میدان قرنه-2 قرار دارد. سهم قانونی لوک اویل در این پروژه 60 درصد (به عنوان مجری قراداد) و اینپکس ژاپن 40 درصد می باشد. طرف عراقی این پروژه هم توسط شرکت نفتی دولتی «ثیقار» نمایندگی می شود.

لوک اویل در فروردین امسال، اعلام کرد که در مناقصه توسعه میدان های نفتی «منصوری» در جنوب غربی شهر اهواز و «چنگوله» در جنوب غربی استان ایلام که شرکت ملی نفت ایران در تابستان سال گذشته واگذاری کار توسعه این میدان ها را به مناقصه گذاشته بود شرکت خواهد کرد اما . با خروج آمریکا از برجام و بازگشت تحریم ها، شرکت لوک لویل نیز  از حضور در این پروژه ها امتناع کرد.


خبرهای مرتبط:» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *


سایت خبری تحلیلی نفت ما