آخرین اخبار
فراتر از نفت

ثبت رکورد جدید در پتروشیمی پردیس

کاهش صادرات نفت مکزیک

تاکید بر همکاری بهینه‌سازی مصرف سوخت با دانشگاه

کشف نفت در آلبانی

کاهش شمار دکل‌های حفاری نفتی آمریکا

امضا قرارداد MC میدان نفتی آزادگان جنوبی

تعلیق و اخراج برخی از نیروهای ملی حفاری

قیمت طلا، دلار، سکه و ارز امروز ۹۸/۰۳/۰۴

لکه نفتی بزرگ در خلیج عمان

افزایش صادرات نفت ونزوئلا به کوبا

روسیه نفت آلوده را از بلاروس پس می گیرد

قیمت جهانی نفت افزایش یافت

هدف از تدوین شیوه‌نامه عرضه نفت در بورس

حذف دایمی پیمانکاران نیروی انسانی در دستور کار

تولید نفت نروژ به کمترین رقم رسید

واکنش ملی نفتکش به اظهارات جعبه سیاه بابک زنجانی

تعطیلی تنها پالایشگاه آذربایجان

چین مصمم به ساخت پارک پتروشیمی در چابهار است

میدان گازی پشت پرده طرح عربستان برای حمله به قطر

ذخایر موقت نفت ایران افزایش یافته است

نفت برنت ۶۸ دلار و ۵۴ سنت شد

محموله‌های نفتی ونزوئلا دوباره به واشنگتن آمد

کاهش رشد اقتصادی عربستان

عراق در اندیشه متنوع کردن راه‌های صادرات نفت

حاصل مذاکرات چاینا پلاس ۲۰۱۹ پتروشیمی جم

بازیگران و بازارهای جهانی صنعت کاتالیست

میثم قدیری
۹:۹ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۴کد خبر: 111467
حتی اگرچه بازار جهانی کاتالیست فرصتهای زیادی برای بازیگرانش فراهم می کند، عوامل معدودی همچون سطح بالای پیچیدگی در تولید کاتالیست ها و دسترسی محدود به مواد خام وجود دارند که به مثابه عوامل کندکننده برای رشد این بار عمل می کنند.

به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی " نفت ما " ،پیشران ها و عوامل کلیدی رشد بازار کاتالیست، تقاضای فزاینده برای فرآورده های پالایشی نفت خام، محصولات پتروشیمی، و سنتزهای شیمیایی، قابلیت کاتالیست برای کاهش میزان انرژی در تولید یک محصول نهایی، و مقررات زیست محیطی در کنترل و حذف کربن می باشند. هزینه انرژی همچنین یک پیشران اصلی در بازار کاتالیست به شمار می رود به گونه ای که صنایع گوناگون از کاتالیست ها برای کاهش هزینه انرژی شان استفاد می کنند.

مقررات جهانی زیست محیطی همچنین تاثیر عمده ای در بازار کاتالیست دارد به گونه ای که صنایع برای حفظ کیفیت محصولات نهایی شان به معیارهای خاصی نیاز دارند. به عنوان نمونه استانداردهای یورو 5 تاثیر عظیمی در صنعت نفت خام دارد به گونه ای که صنایع نفتی مجبورند ترکیبات اکسیدهای نیتروژن، هیدروکربون، ترکیبات غیر متان، منوکسید کربن، و مواد خاص را کاهش دهند. برای چنین مقرراتی، صنایع محبورند از کاتالیست ها برای فرآیندهایی همچون رفورمینگ کاتالیست، کراکینگ کاتالیست سیال، هیدروکراکرها و غیره استفاده کنند.

در مورد محدودیت ها باید گفت که حتی اگرچه بازار جهانی کاتالیست فرصت های زیادی برای بازیگرانش فراهم می کند، عوامل معدودی همچون سطح بالای پیچیدگی در تولید کاتالیست ها و دسترسی محدود به مواد خام وجود دارند که به مثابه عوامل کندکننده برای رشد این بار عمل می کنند. پیشرفت های فناوری در کاربردهای عمده هچون سنتزهای شیمیایی نیز باعث کاهش تقاضای کاتالیست می شوند، که در نتیجه تاثیر منفی بر تقاضای این بازار دارند.

در مورد چشم انداز رقابتی بازار کاتالیست باید گفت که بازیگران عمده در بازار کاتالیست، شرکت آلبه مارله، باسف، شرکت شیمیایی شورون فیلیپس، کلارینت، دودو پونت، صنایع اوونیک، شرکت شیمیایی اگزان موبیل، جانسون متی، اینئوس،  و وی آر گریس می باشند.

بازارهای برگ کاتالیست هم کشورهایی همچون ایالات متحده، کانادا، فراسه، آلمان، بریتانیا، ایتالیا، روسیه، ژاپن، چین، هند، اندونزی، برزیل، عربستان سعودی و آفریقای جنوبی می باشد.


خبرهای مرتبط:» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *


سایت خبری تحلیلی نفت ما