آخرین اخبار
فراتر از نفت

نفت مناطق مرکزی قرارداد جدید بست

بهای سبد نفتی اوپک افزایش یافت

کاهش صادرات نفت خام عربستان

فروش نفت ونزوئلا به روسیه

آتش سوزی در مجتمع پتروشیمی آمریکا

آتش نفت در یک زمستان داغ

افزایش واردات نفت کره جنوبی از ایران

قیمت نفت افزایش یافت

تقدیر مدیریت بحران خوزستان از مدیرعامل نفت خیز جنوب

بازداشت یکی از متهمان پرونده پتروشیمی

اجرای پروژه های جدید در ملی حفاری

نفت برای هفتمین بار به بورس می‌آید

تحریم ایران به بازار انرژی ضرر زد

بازدید مدیر عامل پتروشیمی تندگویان از پژوهشگاه پلیمر/تصویری

ایالات متحده؛ ابرقدرت یا آنارشیست انرژی!؟

پروژه تبلیغاتی ۱۰میلیارد تومانی نفت و گاز پارس چگونه بدون مناقصه برگزار شد؟!

قاچاق سوخت توسط افراد صاحب نفوذ

قیمت جهانی نفت کاهش یافت

انتصاب جدید در پالایش نفت امام خمینی شازند

عراق صادرات نفت خود را کاهش داد

قیمت بنزین افزایش پیدا نمی‌کند

خطر مرگ برای نفت شیل آمریکا

بارگیری آخرین محموله نفتی ژاپن از ایران

مجلس آمادگی حل مشکل تولیدکنندگان روغن را دارد

درخشش فرزند یکی از کارکنان ملی حفاری

بازیگران و بازارهای جهانی صنعت کاتالیست

میثم قدیری
۹:۹ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۴کد خبر: 111467
حتی اگرچه بازار جهانی کاتالیست فرصتهای زیادی برای بازیگرانش فراهم می کند، عوامل معدودی همچون سطح بالای پیچیدگی در تولید کاتالیست ها و دسترسی محدود به مواد خام وجود دارند که به مثابه عوامل کندکننده برای رشد این بار عمل می کنند.

به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی " نفت ما " ،پیشران ها و عوامل کلیدی رشد بازار کاتالیست، تقاضای فزاینده برای فرآورده های پالایشی نفت خام، محصولات پتروشیمی، و سنتزهای شیمیایی، قابلیت کاتالیست برای کاهش میزان انرژی در تولید یک محصول نهایی، و مقررات زیست محیطی در کنترل و حذف کربن می باشند. هزینه انرژی همچنین یک پیشران اصلی در بازار کاتالیست به شمار می رود به گونه ای که صنایع گوناگون از کاتالیست ها برای کاهش هزینه انرژی شان استفاد می کنند.

مقررات جهانی زیست محیطی همچنین تاثیر عمده ای در بازار کاتالیست دارد به گونه ای که صنایع برای حفظ کیفیت محصولات نهایی شان به معیارهای خاصی نیاز دارند. به عنوان نمونه استانداردهای یورو 5 تاثیر عظیمی در صنعت نفت خام دارد به گونه ای که صنایع نفتی مجبورند ترکیبات اکسیدهای نیتروژن، هیدروکربون، ترکیبات غیر متان، منوکسید کربن، و مواد خاص را کاهش دهند. برای چنین مقرراتی، صنایع محبورند از کاتالیست ها برای فرآیندهایی همچون رفورمینگ کاتالیست، کراکینگ کاتالیست سیال، هیدروکراکرها و غیره استفاده کنند.

در مورد محدودیت ها باید گفت که حتی اگرچه بازار جهانی کاتالیست فرصت های زیادی برای بازیگرانش فراهم می کند، عوامل معدودی همچون سطح بالای پیچیدگی در تولید کاتالیست ها و دسترسی محدود به مواد خام وجود دارند که به مثابه عوامل کندکننده برای رشد این بار عمل می کنند. پیشرفت های فناوری در کاربردهای عمده هچون سنتزهای شیمیایی نیز باعث کاهش تقاضای کاتالیست می شوند، که در نتیجه تاثیر منفی بر تقاضای این بازار دارند.

در مورد چشم انداز رقابتی بازار کاتالیست باید گفت که بازیگران عمده در بازار کاتالیست، شرکت آلبه مارله، باسف، شرکت شیمیایی شورون فیلیپس، کلارینت، دودو پونت، صنایع اوونیک، شرکت شیمیایی اگزان موبیل، جانسون متی، اینئوس،  و وی آر گریس می باشند.

بازارهای برگ کاتالیست هم کشورهایی همچون ایالات متحده، کانادا، فراسه، آلمان، بریتانیا، ایتالیا، روسیه، ژاپن، چین، هند، اندونزی، برزیل، عربستان سعودی و آفریقای جنوبی می باشد.


خبرهای مرتبط:» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *


سایت خبری تحلیلی نفت ما