آخرین اخبار
فراتر از نفت

انتقاد برخی تولیدکنندگان بزرگ از روند طولانی تایید گواهی ثبت آماری

جوابیه شرکت انتقال گاز به گزارش "نفت ما"+پاسخ "نفت ما"

کناره گیری وزیر انرژی آمریکا از دولت

آمریکا صادرات نفت را ۲ برابر کرد

اعزام کاروان کمک‌های نفت فلات قاره به مناطق سیل‌زده

شرکت حفاری توران برنده قرارداد ۵۰۰ میلیون دلاری بی پی در دریای خزر

افزایش قیمت CNG ابلاغ شد

تمدید قرارداد حفاری و مهندسی bp در خزر

ارسال دومین محموله کمک های کارکنان آغاجاری به مناطق سیل زده

صادرات ماهانه نفت ایران به پایین‌ترین رقم رسید

تولید نفت ۲۰ هزار بشکه کاهش یافت

مدیرعامل جدید پتروشیمی جم معارفه شد

مذاکرات عربستان برای خرید سهام مشتری نفت ایران

صنعت نفت در کنار مردم خواهد بود

پایان پیمان نفتی اوپک در اواسط امسال

پرتغال دچار بحران انرژی شد

نفت از مرز ۷۲ دلار گذشت

مخالفت مجلس با بنزین ۲ نرخی

تقدیر مدیر کل محیط زیست بوشهر از مدیرعامل پلی پروپیلن جم

ابلاغ یک دستور العمل برای غرب‌کارون

دو پیش‌بینی از قیمت نفت

انتصاب در پتروشیمی بندرامام

سیل چقدر به نفتی‌ها خسارت زد؟

تشکیل اتاق فکر و اجرای مدیریت دانش در کانون صنفی کارمندان بازنشسته صنعت نفت

همکاری اگزان با اسرائیل در صادرات گاز از طریق تاسیسات شناور ال ان جی

بازار جهانی ۳۵ میلیارد دلاری کاتالیست ها تا سال ۲۰۲۴

فاتیما رضایی
۱۱:۲۸ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۵کد خبر: 110370
. بازار کاتالیست به نوع، مواد، کاربرد و جغرافیا تقسیم بندی می شود. پیش بینی می شود که بازار جهانی انواع کاتالیست تا سال ۲۰۲۴ به حدود ۳۵ میلیارد دلار برسد.

به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی " نفت ما " ،عوامل اصلی در بازار جهانی کاتالیست به خاطر بکارگیری فزاینده از کاتالیست ها به گونه ای که مصرف رو به رشد سوخت ها و دیگر محصولات شیمیایی و سرمایه گذاری زیاد در صنایعی که از کاتالیست ها استفاده می کنند، می باشد. به علاوه این بکارگیری فزاینده بواسطه تقاضای رو به رشد برای تولید محصولات کارآمدتر همچون بنزین با اکتان بالاتر ، محصولات با کربن کمتر و دیگر شیوه های کارآمد می باشد.

کاتالیست یک ترکیب شیمیایی است که به مقادیر کمی برای افزایش میزان اندرکنش پایین آوردن انرژی فعالیت، اضافه می شود. در خلال اندرکنش شیمیایی، کاتالیست هیچ گونه تغییر شیمیایی ایجاد نمی کند و در مرحله اولیه اش برای اندر کنش کلی باقی می ماند. بازار کاتالیست به نوع، مواد، کاربرد و جغرافیا تقسیم بندی می شود.

بر اساس نوع بازار، کاتالیست به کاتالیست های همگن و غیر همگن تقسیم بندی می شود. اغلب کاتالیست های غیر همگن جامد بوده و می تواند به صورت جامد یا مایع در ترکیبات اندرکنشی اضافه شود. پیش بینی می شود که بازار کاتالیست های غیر همگن شاهد رشد سریعی در طول دوره مورد پیش بینی تا سال 2024 باشد. این امر به خاطر مطلوبیت سنتی این ترکیب که دارای ماهیت جداشونده آسانش از کنش واکنش های شیمیایی است و در نتیجه فرآیند بازیابی رو به جلو بوده و گامهای تصفیه سازی به حداقل رسیده است.

بر مبنای مواد، بازار کاتالیست به دسته های زئولیت ها، فلزات، شیمیایی و مواد اورگانو متالیک تقسیم بندی می شود. پیش بینی می شود که کاتالیست های مبتنی بر فلز سهم قابل توجه بازار را در سال های آتی به خاطر در دسترس بودن و افزایش تقاضا برای کاتالیست صنعتی در پالایشگاه ها در سرتاسر جهان، حفظ کند. به علاوه، پیش بینی می شود که بازار کاتالیست های مبتنی بر اورگانو متالیک سریع ترین رشد را تا سال 2024 به خاطر تقاضای فزاینده در صنعت سنتز شیمیایی شاهد باشد.

بر مبنای کاربرد، بازار کاتالیست به پالایش نفت خام، سنتز شیمیایی و فرمولاسیون پلیمری تقسیم بندی می شود. پیش بینی می شود که کاتالیست پالایش نفت خام بیشترین کاربرد را در این دسته هم از نظر ارزش و هم از نظر حجم در بازار در سالهای آتی به خاطر تقاضای فزاینده برای کاتالیست ها در تولید سوخت ها و دیگر فرآورده های نفت خام داشته باشد. اهمیت استفاده از کاتالیست ها اساساً به خاطر تقاضای فزاینده برای سوخت ها و اجرای هنجارهای زیست محیطی در صنایعی همچون خودروسازی و صنایع پلیمری افزایش یافته است.

بر مبنای منطقه، بازار کاتالیست به آسیا-پاسیفیک، آمریکای شمالی، آمریکای لاتین، اروپا و خاورمیانه - آفریقا تقسیم بندی می شود. اسیا-پاسیفیک یکی از بازارهای پیشرو برای کاتالیست به خاطر مشتری محور بودن رو به رشد برای محصولات نهایی، ایجاد تقاضا برای این ترکیب در بخش صنعتی و اساسا در پالایش نفت خام و سنتز شیمیایی می باشد.

در مجموع پیش بینی می شود که بازار جهانی انواع کاتالیست تا سال 2024 به حدود 35 میلیارد دلار برسد.


خبرهای مرتبط:» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *


سایت خبری تحلیلی نفت ما