آخرین اخبار
فراتر از نفت

انتقاد برخی تولیدکنندگان بزرگ از روند طولانی تایید گواهی ثبت آماری

جوابیه شرکت انتقال گاز به گزارش "نفت ما"+پاسخ "نفت ما"

کناره گیری وزیر انرژی آمریکا از دولت

آمریکا صادرات نفت را ۲ برابر کرد

اعزام کاروان کمک‌های نفت فلات قاره به مناطق سیل‌زده

شرکت حفاری توران برنده قرارداد ۵۰۰ میلیون دلاری بی پی در دریای خزر

افزایش قیمت CNG ابلاغ شد

تمدید قرارداد حفاری و مهندسی bp در خزر

ارسال دومین محموله کمک های کارکنان آغاجاری به مناطق سیل زده

صادرات ماهانه نفت ایران به پایین‌ترین رقم رسید

تولید نفت ۲۰ هزار بشکه کاهش یافت

مدیرعامل جدید پتروشیمی جم معارفه شد

مذاکرات عربستان برای خرید سهام مشتری نفت ایران

صنعت نفت در کنار مردم خواهد بود

پایان پیمان نفتی اوپک در اواسط امسال

پرتغال دچار بحران انرژی شد

نفت از مرز ۷۲ دلار گذشت

مخالفت مجلس با بنزین ۲ نرخی

تقدیر مدیر کل محیط زیست بوشهر از مدیرعامل پلی پروپیلن جم

ابلاغ یک دستور العمل برای غرب‌کارون

دو پیش‌بینی از قیمت نفت

انتصاب در پتروشیمی بندرامام

سیل چقدر به نفتی‌ها خسارت زد؟

تشکیل اتاق فکر و اجرای مدیریت دانش در کانون صنفی کارمندان بازنشسته صنعت نفت

همکاری اگزان با اسرائیل در صادرات گاز از طریق تاسیسات شناور ال ان جی

اگزان موبیل؛ پیشرو در اکتشاف نفت و گاز در سال ۲۰۱۸

فاتیما رضایی
۹:۲۷ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۵کد خبر: 110362
در سال ۲۰۱۸، اگزان موبیل آمریکا 2/7 چاه پرریسک در گویان حفر کرد و نزدیک به ۲ میلیارد بشکه به اضافه منابع ناخالص در بلوک استابروک Stabroek (که شامل اکتشاف بلوک عظیم لیزا Liza می باشد) را مورد اکتشاف قرا دارد.

به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی " نفت ما " ،بر اساس بررسی اکتشاف سالانه رایستاد انرژی Rystad Energy ، اگزان موبیل ExxonMobil  با توجه به سرمایه گذاری های چشمگیر انجام شده در گویان، رهبری و پیشروی شرکت های اکتشاف نفت و گاز در سال 2018 را در اختیار دارد. شرکت های اکتشاف و تولید در سال 2018، موفقیت های اکتشافی بسیار و چشمگیری را ثبت کردند که در میان آنها شرکت های بزرگ و کوچکی وجود دارد اما اگزان موبیل در این میان یک استثنا می باشد.

«اسپن ارلینگسن»، رئیس تحقیقات بالادستی رایستاد انرژی گفت: اگزان موبیل هم از نظر میزان ذخایر کشف شده و هم از نظر ارزش خلق شده از اکتشاف، یک مورد استنثایی بوده است.

وی افزود: رایستاد انرژی در سال گذشته، شاهد احیای فعالیت اکتشاف فراساحلی بود. بهبود شرایط بازار و کارایی های عملیاتی، همراه با کاهش هزینه نگهداشت، به بسیاری از بازیگران اکتشاف و تولید با وعده اثرگذاری بالا بر کمپین های اکتشافی در سال 2018، اجازه حرکت به جلو را داد.

برای سنجش عملکرد، رایستاد انرژی تعداد چاه های اکتشافی ، منابع خالص کشف شده و خلق ارزش از اکتشاف تصادفی و پرریسک (چاههای حفاری شده با چشم اندازهای جدید) در طول سال 2018، را در نظر گرفته است.

در سال 2018، اگزان موبیل آمریکا 2/7 چاه پرریسک در گویان حفر کرد و نزدیک به 2 میلیارد بشکه به اضافه منابع ناخالص در بلوک استابروک Stabroek (که شامل اکتشاف بلوک عظیم لیزا Liza می باشد) را مورد اکتشاف قرا دارد. این مقادیر کشف شده بسیار ارزشمند می باشد به گونه ای که راه حل توسعه موجود این منطقه کمک زیادی می کند.

شرکت های Hess  و  CNOOC در رتبه های دوم و سوم از نظر خلق ارزش اکتشافی در سال 2018 قرار دارند. هر دوی این شرکت ها، شرکای اگزان موبیل در بلوک استابروک هستند و در نتیجه از موفقیت گویان سود می برند.

شرکت توتال دومین شرکت برتر نفتی است که در سال 2018، در حدود 2.2 میلیاد دلار خلق ارزش از اکتشاف داشته است. این شرکت موفقیت خاصی در بخش آمریکایی خلیج مکزیک (در بالیمور) داشت. شرکت بریتانیایی Savannah Petroleum، شرکت با بالاترین خلق ارزش در معادل هر بشکه نفت به خاطر فعالیتش در آفریقا داشت. رایستاد انرژی برآورد می کند که منابع کشف شده در بلوک R3/R4  نیجر ارزش خالص کنونی بش از 10 دلار معادل هر بسکه نفت داشته باشد.

شرکت مستقل روسی Novatek بیشترین میزان منابع کشف شده در سال 2018 را با 935 میلیون معادل بشکه نفت داشت. مقادیر کشف شده شرکت نوواتک متعلق به اکتشاف بلوک اوبسکویه Obskoye شمالی در دریای کارا می باشد.


خبرهای مرتبط:» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *


سایت خبری تحلیلی نفت ما