آخرین اخبار
فراتر از نفت

پشت پرده برگزاری نمایشگاه نفت کیش به سود چه کسانی است؟

پنجمین عرضه در راه است

عبور نفت از ۶۵ دلار

محصولات پتروشیمی کارون در بازار خاورمیانه بی رقیب است

پیام تسلیت وزیر نفت در پی حادثه تروریستی زاهدان

فعالیت های شرکت نفت جی تشریح شد

اعلام نتایج آزمون استخدامی وزارت نیرو

رتبه نخست بانک ایران زمین در پاسخگویی و شفافیت در بین بانکهای خصوصی

CNPC و پتروپارس فاز ۱۱ را توسعه می‌دهند

محکومیت قاچاقچی سوخت در خراسان جنوبی

کمبود نفت سنگین در بازار

تلاش ونزوئلا برای ایجاد بلوک تجاری بدون دلار

خیز پالایشگاه تبریز برای تولید روزانه ۶میلیون لیتر گازوئیل یورو ۵

۲۹ بهمن،پنجمین عرضه نفت‎خام در بورس انرژی

ورود قطر به معاملات جهانی انرژی

مذاکرات با هندی‌ها برای فرزاد B به کجا رسید؟

پیش‌بینی میزان تقاضای نفت در ۲۰۱۹

بازیگران و بازارهای جهانی صنعت کاتالیست

تمام پیشنهادات بنزینی دولت رد شد

قیمت جهانی نفت افزایش یافت

عربستان چقدر نفت تولید می کند؟

شکل گیری شرکتهای پیمانکاری از دستاوردهای انقلاب است

ایرانول روغن موتورسیکلت"موتورو" به بازار عرضه کرد

ایران در ۴۰ سال چقدر نفت فروخت؟

مردم کم‌فروشی‌ پمپ‌بنزین‌ها را گزارش دهند

اگزان موبیل؛ پیشرو در اکتشاف نفت و گاز در سال ۲۰۱۸

فاتیما رضایی
۹:۲۷ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۵کد خبر: 110362
در سال ۲۰۱۸، اگزان موبیل آمریکا 2/7 چاه پرریسک در گویان حفر کرد و نزدیک به ۲ میلیارد بشکه به اضافه منابع ناخالص در بلوک استابروک Stabroek (که شامل اکتشاف بلوک عظیم لیزا Liza می باشد) را مورد اکتشاف قرا دارد.

به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی " نفت ما " ،بر اساس بررسی اکتشاف سالانه رایستاد انرژی Rystad Energy ، اگزان موبیل ExxonMobil  با توجه به سرمایه گذاری های چشمگیر انجام شده در گویان، رهبری و پیشروی شرکت های اکتشاف نفت و گاز در سال 2018 را در اختیار دارد. شرکت های اکتشاف و تولید در سال 2018، موفقیت های اکتشافی بسیار و چشمگیری را ثبت کردند که در میان آنها شرکت های بزرگ و کوچکی وجود دارد اما اگزان موبیل در این میان یک استثنا می باشد.

«اسپن ارلینگسن»، رئیس تحقیقات بالادستی رایستاد انرژی گفت: اگزان موبیل هم از نظر میزان ذخایر کشف شده و هم از نظر ارزش خلق شده از اکتشاف، یک مورد استنثایی بوده است.

وی افزود: رایستاد انرژی در سال گذشته، شاهد احیای فعالیت اکتشاف فراساحلی بود. بهبود شرایط بازار و کارایی های عملیاتی، همراه با کاهش هزینه نگهداشت، به بسیاری از بازیگران اکتشاف و تولید با وعده اثرگذاری بالا بر کمپین های اکتشافی در سال 2018، اجازه حرکت به جلو را داد.

برای سنجش عملکرد، رایستاد انرژی تعداد چاه های اکتشافی ، منابع خالص کشف شده و خلق ارزش از اکتشاف تصادفی و پرریسک (چاههای حفاری شده با چشم اندازهای جدید) در طول سال 2018، را در نظر گرفته است.

در سال 2018، اگزان موبیل آمریکا 2/7 چاه پرریسک در گویان حفر کرد و نزدیک به 2 میلیارد بشکه به اضافه منابع ناخالص در بلوک استابروک Stabroek (که شامل اکتشاف بلوک عظیم لیزا Liza می باشد) را مورد اکتشاف قرا دارد. این مقادیر کشف شده بسیار ارزشمند می باشد به گونه ای که راه حل توسعه موجود این منطقه کمک زیادی می کند.

شرکت های Hess  و  CNOOC در رتبه های دوم و سوم از نظر خلق ارزش اکتشافی در سال 2018 قرار دارند. هر دوی این شرکت ها، شرکای اگزان موبیل در بلوک استابروک هستند و در نتیجه از موفقیت گویان سود می برند.

شرکت توتال دومین شرکت برتر نفتی است که در سال 2018، در حدود 2.2 میلیاد دلار خلق ارزش از اکتشاف داشته است. این شرکت موفقیت خاصی در بخش آمریکایی خلیج مکزیک (در بالیمور) داشت. شرکت بریتانیایی Savannah Petroleum، شرکت با بالاترین خلق ارزش در معادل هر بشکه نفت به خاطر فعالیتش در آفریقا داشت. رایستاد انرژی برآورد می کند که منابع کشف شده در بلوک R3/R4  نیجر ارزش خالص کنونی بش از 10 دلار معادل هر بسکه نفت داشته باشد.

شرکت مستقل روسی Novatek بیشترین میزان منابع کشف شده در سال 2018 را با 935 میلیون معادل بشکه نفت داشت. مقادیر کشف شده شرکت نوواتک متعلق به اکتشاف بلوک اوبسکویه Obskoye شمالی در دریای کارا می باشد.


خبرهای مرتبط:» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *


سایت خبری تحلیلی نفت ما