آخرین اخبار
فراتر از نفت

/وزیر نفت به نمایندگان پاسخ می‌دهد

افزایش قیمت سبد نفتی اوپک

اطلاعیه نخستین عرضه نفت‎خام سنگین شرکت نفت

ایران؛ موضوع اصلی دیدار اعضای اوپک

پتروشیمی ایران تحریم‌پذیر نیست

کاهش ۳۰ درصدی صادرات میعانات گازی

تعویق تحریم‌های نفتی ثانویه ونزوئلا

رکورد قیمت نفت شکسته شد

هند به تحریم نفتی آمریکا علیه ایران تن داد؟

برای فروش نفت برنامه داریم

نصب و راه اندازی یک سیستم جدید در نفت آجاری

تولید نفت میدان دورود افزایش یافت

حضور مدیر عاملNPC در مجلس/تصویری

احداث پتروشیمی در فلات مرکزی ممنوع شود

عراق به گاز ایران نیاز دارد

برخی رسانه ها با بزرگنمایی دروغین دادگاه پتروشیمی به دنبال اهداف سیاسی هستند

مخالفت هند با توقف واردات نفت ایران

نفت عراق جایگزین نفت ایران می شود؟

امضای موافقتنامه اکتشاف و تولید انی با شرکت نفت راس الخیمه

سرمایه گذاری ۱۵ میلیارد دلاری شل در صنعت نفت و گاز نیجریه

قیمت طلا، دلار، سکه و ارز امروز ۹۸/۰۲/۰۲

در فضای ملتهب نمی توان قضاوت عادلانه ای منطبق با واقعیت صورت بگیرد

اتهامات را قبول ندارم/آبروی نظام را حفظ کرده‌ایم

ضبط ۱۵ هزار لیتر سوخت قاچاق در آذربایجان شرقی

آغاز چهارمین جلسه محاکمه حسین فریدون

بنزین متعلق به همه ملت است نه مالکان خودرو

طرح هر ایرانی یک لیتر بنزین عادلانه و منطقی است

۹:۴۶ - ۱۳۹۷/۱۱/۵کد خبر: 109177
ر کدام کشور جهان سالانه ۱۲ میلیارد دلار بنزین به عنوان سرمایه های ملی را به کمتر از ۲۰ درصد جامعه که اکثرا از قشر متوسط به بالا هستند یارانه می دهد و این اتفاق عجیب در حالی جریان دارد که سه یا ۴ دهک پائین جامعه تحت شدید ترین فشارهای اقتصادی قرار دارند و برای درمان و نیازهای ضروری زندگی در تنگنا قرار دارند؟! اجرای این طرح منجر به کاهش فشار اقتصادی به قشر ضعیف و تحت سخت ترین فشارهای اقتصادی می شود

به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی " نفت ما " ،طرح اختصاص یک لیتر بنزین در روز به هر ایرانی به عدالت نزدیک است ممکن است نیاز به اصلاحات و تکمیل داشته باشد اما اصل طرح عادالانه و بسیار سازنده و اثربخش خواهد بود.

برخی اینگونه استدلال می کنند در کدام کشور این طرح اجرا شده و به این طرح حمله می کنند پاسخ این است در کدام کشور بنزین به شیوه ایران توزیع می شود در کدام کشور چنین ظلم مهیبی وجود دارد. روزانه حدود 90 میلیون لیتر بنزین در کشور مصرف می شود تعداد خودروهای فعال در جاده های ایران حدود 20 میلیون خودرو است. تعداد قابل توجهی از خانواده ها دارای 2 یا 3 خودرو می باشند به این ترتیب کمتر از 20 درصد مردم ایران دارای خودرو می باشند. بنزین در ایران به قیمت هزار تومان توزیع می شود در حالی که قیمت جهانی آن حدود 5 هزار تومان به پول ما می شود. خانواده ای که 2 خودرو دارند و ماهیانه 200 الی 250 لیتر بنزین مصرف می کنند در واقع ماهیانه یک میلیون تومان یارانه از جیب خانواده هایی برداشت می کنند که از سطح درآمد و زندگی ضعیفی برخوردار هستند و این ظلم و ستم زشت و غمباری است که تحمل آن برای هر انسان آزاده و حق طلب سخت است. طرح اختصاص یک لیتر بنزین در روز به هر ایرانی به عدالت نزدیک است ممکن است نیاز به اصلاحات و تکمیل داشته باشد اما اصل طرح عادالانه و بسیار سازنده و اثربخش خواهد بود.

برخی اینگونه استدلال می کنند در کدام کشور این طرح اجرا شده و به این طرح حمله می کنند پاسخ این است در کدام کشور بنزین به شیوه ایران توزیع می شود در کدام کشور چنین ظلم مهیبی وجود دارد. در اکثر کشورها قیمت بنزین آزاد بر حسب قیمت های حهانی است در کدام کشور جهان از جیب قشر کم درآمدتر به قشر پر درآمدتر یارانه داده می شود و هر چه مصرف بنزین خانواده ای بیشتر باشد یارانه بیشتری دریافت می کنند؟! در کدام کشور جهان سالانه 12 میلیارد دلار بنزین به عنوان سرمایه های ملی را به کمتر از 20 درصد جامعه که اکثرا از قشر متوسط به بالا هستند یارانه می دهد و این اتفاق عجیب در حالی جریان دارد که سه یا 4 دهک پائین جامعه تحت شدید ترین فشارهای اقتصادی قرار دارند و برای درمان و نیازهای ضروری زندگی در تنگنا قرار دارند؟! اجرای این طرح منجر به کاهش فشار اقتصادی به قشر ضعیف و تحت سخت ترین فشارهای اقتصادی می شود، خانواده های دارای چند فرزند را حمایت می کند، در بلند مدت منحر به کاهش مصرف بنزین می شود، فرهنگ سازی خوبی در جهت اصلاح امور ایحاد می کند و با کاهش ظلم کنونی ناشی از یارانه از جیب فقیر به جیب غنی تر، آرامش حاصل از آن را آفریندکار عادل مهربان نصیب کشور خواهد نمود.

منبع:ترابر نیوز


خبرهای مرتبط:» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *


سایت خبری تحلیلی نفت ما