آخرین اخبار
فراتر از نفت

جوابیه شرکت انتقال گاز به یک گزارش +پاسخ"نفت ما"

کمک ۱۰۰ میلیون یورویی توتال برای بازسازی کلیسای نوتردام

راهکارهای برون رفت از معضل بیکاری در خوزستان

قیمت‌گذاری حامل‌های انرژی نیازمند تصمیمات منطقی و جسورانه است

کشف میدان نفتی جدید توسط اکسون موبیل

قرارداد نفتی باکو با bp

حفاران نفتی چین زیر گوش آمریکا

امریکا تحریم‌های ایران را کاهش می‌دهد

تخلف روسیه از توافق با اوپک

مصر جلوی عبور نفتکش‌های ایرانی را نمی‌‌گیرد

صادرات نفت عربستان کاهش یافت

کمک عربستان به عراق برای اکتشاف گاز

کدام کشورها بزرگترین ذخایر نفت جهان را دارند؟

افزایش صادرات نفت ایران به چین

اتصال پالایشگاه روغن‌سازی ایرانول در آبادان به برق شهر

انتقاد برخی تولیدکنندگان بزرگ از روند طولانی تایید گواهی ثبت آماری

جوابیه شرکت انتقال گاز به گزارش "نفت ما"+پاسخ "نفت ما"

کناره گیری وزیر انرژی آمریکا از دولت

آمریکا صادرات نفت را ۲ برابر کرد

اعزام کاروان کمک‌های نفت فلات قاره به مناطق سیل‌زده

شرکت حفاری توران برنده قرارداد ۵۰۰ میلیون دلاری بی پی در دریای خزر

افزایش قیمت CNG ابلاغ شد

تمدید قرارداد حفاری و مهندسی bp در خزر

ارسال دومین محموله کمک های کارکنان آغاجاری به مناطق سیل زده

صادرات ماهانه نفت ایران به پایین‌ترین رقم رسید

پیش‌بینی صندوق بین‌المللی پول از قیمت نفت

۱۱:۴۸ - ۱۳۹۷/۱۱/۲کد خبر: 109135
اوپک اکنون تلاش می‌کند با اجرای توافق کاهش تولید ۱.۲ میلیون بشکه در روز با متحدان غیراوپک خود، از اشباع عرضه جلوگیری کرده و قیمت‌ها را تقویت کند. مقامات اوپک اعلام کردند که آنها گمراه شدند و معافیت‌ها محاسبات آنها را برهم زده است.

به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی " نفت ما " ،صندوق بین‌المللی پول با اشاره به نگرانی‌ها نسبت به رشد اقتصادی جهانی، قیمت مورد پیش‌بینی برای نفت در سال ۲۰۱۹ را از ۷۰ به پایین ۶۰ دلار در هر بشکه کاهش داد.

 صندوق بین‌المللی پول همچنین پیش‌بینی کرد میانگین قیمت نفت در سال ۲۰۲۰ پایین ۶۰ دلار در هر بشکه خواهد بود که کمتر از رقم ۶۶ دلار است که در گزارش اکتبر این وام دهنده جهانی  پیش‌بینی شده بود.

صندوق بین‌المللی پول به نوسان فزاینده قیمت نفت از اوت به دلیل دخالت سیاست آمریکا روی صادرات نفت ایران و این اواخر نگرانی‌ها نسبت به ضعیف شدن تقاضای جهانی اشاره کرد. قیمت نفت در اکتبر به رکورد ۸۶ دلار در هر بشکه صعود کرده بود و برخی در بازار از صعود نفت به ۱۰۰ دلار صحبت می‌کردند. با این‌همه قیمت نفت در اواخر دسامبر به پایین ۵۰ دلار در هر بشکه سقوط کرد.

عربستان سعودی و روسیه در نوامبر تحت فشار آمریکا که تلاش داشت در آستانه وضع مجدد تحریم‌ها علیه ایران، قیمت‌های نفت را پایین نگه دارد، رکورد بالایی نفت تولید کردند سپس آمریکا معافیت‌هایی به هشت کشور برای ادامه واردات نفت از ایران صادر کرد و در نتیجه قیمت‌ها کاهش پیدا کرده و به نگرانی نسبت به بازگشت اشباع عرضه به بازار منجر شد.

بر اساس گزارش پلاتس، اوپک اکنون تلاش می‌کند با اجرای توافق کاهش تولید ۱.۲ میلیون بشکه در روز با متحدان غیراوپک خود، از اشباع عرضه جلوگیری کرده و قیمت‌ها را تقویت کند. مقامات اوپک اعلام کردند که آنها گمراه شدند و معافیت‌ها محاسبات آنها را برهم زده است.

صندوق بین‌المللی پول پیش‌بینی کرد: اقتصاد جهانی امسال ۳.۵ درصد در مقایسه با نرخ ۳.۷ درصد در سال ۲۰۱۸ رشد خواهد کرد و به این ترتیب پیش‌بینی اکتبر خود را مورد بازبینی نزولی قرار داد که منعکس‌کننده ریسک‌های ناشی از تنش‌های تجاری میان آمریکا و چین است.

کندی بیش از حد رشد اقتصادی چین یکی از عوامل موثر در تشدید ریسک‌های نزولی برای رشد اقتصاد جهانی بوده، اما صندوق بین‌المللی پول پیش‌بینی خود از رشد اقتصادی چین که حدود یک سوم از رشد جهانی به حساب می‌آید را تغییر نداد.

 

منبع:ایسنا 

» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *


سایت خبری تحلیلی نفت ما