آخرین اخبار
فراتر از نفت

پشت پرده برگزاری نمایشگاه نفت کیش به سود چه کسانی است؟

پنجمین عرضه در راه است

عبور نفت از ۶۵ دلار

محصولات پتروشیمی کارون در بازار خاورمیانه بی رقیب است

پیام تسلیت وزیر نفت در پی حادثه تروریستی زاهدان

فعالیت های شرکت نفت جی تشریح شد

اعلام نتایج آزمون استخدامی وزارت نیرو

رتبه نخست بانک ایران زمین در پاسخگویی و شفافیت در بین بانکهای خصوصی

CNPC و پتروپارس فاز ۱۱ را توسعه می‌دهند

محکومیت قاچاقچی سوخت در خراسان جنوبی

کمبود نفت سنگین در بازار

تلاش ونزوئلا برای ایجاد بلوک تجاری بدون دلار

خیز پالایشگاه تبریز برای تولید روزانه ۶میلیون لیتر گازوئیل یورو ۵

۲۹ بهمن،پنجمین عرضه نفت‎خام در بورس انرژی

ورود قطر به معاملات جهانی انرژی

مذاکرات با هندی‌ها برای فرزاد B به کجا رسید؟

پیش‌بینی میزان تقاضای نفت در ۲۰۱۹

بازیگران و بازارهای جهانی صنعت کاتالیست

تمام پیشنهادات بنزینی دولت رد شد

قیمت جهانی نفت افزایش یافت

عربستان چقدر نفت تولید می کند؟

شکل گیری شرکتهای پیمانکاری از دستاوردهای انقلاب است

ایرانول روغن موتورسیکلت"موتورو" به بازار عرضه کرد

ایران در ۴۰ سال چقدر نفت فروخت؟

مردم کم‌فروشی‌ پمپ‌بنزین‌ها را گزارش دهند

پیش‌بینی صندوق بین‌المللی پول از قیمت نفت

۱۱:۴۸ - ۱۳۹۷/۱۱/۲کد خبر: 109135
اوپک اکنون تلاش می‌کند با اجرای توافق کاهش تولید ۱.۲ میلیون بشکه در روز با متحدان غیراوپک خود، از اشباع عرضه جلوگیری کرده و قیمت‌ها را تقویت کند. مقامات اوپک اعلام کردند که آنها گمراه شدند و معافیت‌ها محاسبات آنها را برهم زده است.

به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی " نفت ما " ،صندوق بین‌المللی پول با اشاره به نگرانی‌ها نسبت به رشد اقتصادی جهانی، قیمت مورد پیش‌بینی برای نفت در سال ۲۰۱۹ را از ۷۰ به پایین ۶۰ دلار در هر بشکه کاهش داد.

 صندوق بین‌المللی پول همچنین پیش‌بینی کرد میانگین قیمت نفت در سال ۲۰۲۰ پایین ۶۰ دلار در هر بشکه خواهد بود که کمتر از رقم ۶۶ دلار است که در گزارش اکتبر این وام دهنده جهانی  پیش‌بینی شده بود.

صندوق بین‌المللی پول به نوسان فزاینده قیمت نفت از اوت به دلیل دخالت سیاست آمریکا روی صادرات نفت ایران و این اواخر نگرانی‌ها نسبت به ضعیف شدن تقاضای جهانی اشاره کرد. قیمت نفت در اکتبر به رکورد ۸۶ دلار در هر بشکه صعود کرده بود و برخی در بازار از صعود نفت به ۱۰۰ دلار صحبت می‌کردند. با این‌همه قیمت نفت در اواخر دسامبر به پایین ۵۰ دلار در هر بشکه سقوط کرد.

عربستان سعودی و روسیه در نوامبر تحت فشار آمریکا که تلاش داشت در آستانه وضع مجدد تحریم‌ها علیه ایران، قیمت‌های نفت را پایین نگه دارد، رکورد بالایی نفت تولید کردند سپس آمریکا معافیت‌هایی به هشت کشور برای ادامه واردات نفت از ایران صادر کرد و در نتیجه قیمت‌ها کاهش پیدا کرده و به نگرانی نسبت به بازگشت اشباع عرضه به بازار منجر شد.

بر اساس گزارش پلاتس، اوپک اکنون تلاش می‌کند با اجرای توافق کاهش تولید ۱.۲ میلیون بشکه در روز با متحدان غیراوپک خود، از اشباع عرضه جلوگیری کرده و قیمت‌ها را تقویت کند. مقامات اوپک اعلام کردند که آنها گمراه شدند و معافیت‌ها محاسبات آنها را برهم زده است.

صندوق بین‌المللی پول پیش‌بینی کرد: اقتصاد جهانی امسال ۳.۵ درصد در مقایسه با نرخ ۳.۷ درصد در سال ۲۰۱۸ رشد خواهد کرد و به این ترتیب پیش‌بینی اکتبر خود را مورد بازبینی نزولی قرار داد که منعکس‌کننده ریسک‌های ناشی از تنش‌های تجاری میان آمریکا و چین است.

کندی بیش از حد رشد اقتصادی چین یکی از عوامل موثر در تشدید ریسک‌های نزولی برای رشد اقتصاد جهانی بوده، اما صندوق بین‌المللی پول پیش‌بینی خود از رشد اقتصادی چین که حدود یک سوم از رشد جهانی به حساب می‌آید را تغییر نداد.

 

منبع:ایسنا 

» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *


سایت خبری تحلیلی نفت ما