آخرین اخبار
فراتر از نفت

انتقاد برخی تولیدکنندگان بزرگ از روند طولانی تایید گواهی ثبت آماری

جوابیه شرکت انتقال گاز به گزارش "نفت ما"+پاسخ "نفت ما"

کناره گیری وزیر انرژی آمریکا از دولت

آمریکا صادرات نفت را ۲ برابر کرد

اعزام کاروان کمک‌های نفت فلات قاره به مناطق سیل‌زده

شرکت حفاری توران برنده قرارداد ۵۰۰ میلیون دلاری بی پی در دریای خزر

افزایش قیمت CNG ابلاغ شد

تمدید قرارداد حفاری و مهندسی bp در خزر

ارسال دومین محموله کمک های کارکنان آغاجاری به مناطق سیل زده

صادرات ماهانه نفت ایران به پایین‌ترین رقم رسید

تولید نفت ۲۰ هزار بشکه کاهش یافت

مدیرعامل جدید پتروشیمی جم معارفه شد

مذاکرات عربستان برای خرید سهام مشتری نفت ایران

صنعت نفت در کنار مردم خواهد بود

پایان پیمان نفتی اوپک در اواسط امسال

پرتغال دچار بحران انرژی شد

نفت از مرز ۷۲ دلار گذشت

مخالفت مجلس با بنزین ۲ نرخی

تقدیر مدیر کل محیط زیست بوشهر از مدیرعامل پلی پروپیلن جم

ابلاغ یک دستور العمل برای غرب‌کارون

دو پیش‌بینی از قیمت نفت

انتصاب در پتروشیمی بندرامام

سیل چقدر به نفتی‌ها خسارت زد؟

تشکیل اتاق فکر و اجرای مدیریت دانش در کانون صنفی کارمندان بازنشسته صنعت نفت

همکاری اگزان با اسرائیل در صادرات گاز از طریق تاسیسات شناور ال ان جی

بزرگترین اکتشافات نفت و گاز جهان در سال ۲۰۱۸

۱۰:۴۳ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۹کد خبر: 109044
سال ۲۰۱۸ در رتبه بهترین سال اکتشاف جهانی نفت و گاز از سال ۲۰۱۵ به این طرف قرار می گیرد. رایستاد انرژی برآورد کرده است که منابع کشف شده در سال ۲۰۱۸، به بیش از ۹.۴ میلیون بشکه معادل نفت در روز تا پایان سال اضافه کرده باشد و اکتشاف فراساحلی ۸۲ درصد این میزان را دربر می گیرد.

به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی " نفت ما " ،رایستاد انرژی Rystad Energy اخیراً بزرگترین اکتشافات صورت گرفته نفت و گاز در سال 2018 را بر اساس کشور مشخص کرده است. سال 2018 در رتبه بهترین سال اکتشاف جهانی نفت و گاز از سال 2015 به این طرف قرار می گیرد. رایستاد انرژی برآورد کرده است که منابع کشف شده در سال 2018، به بیش از 9.4 میلیون بشکه معادل نفت در روز تا پایان سال اضافه کرده باشد و اکتشاف فراساحلی 82 درصد این میزان را دربر می گیرد.

فراساحل گویان؛ اگزان موبیل دهمین اکتشاف خود را در بلوک سودآور استابروک ثبت کرد که منابع قابل بهره برداری را از این بلوک به حدود 5 میلیون بشکه معادل نفت افزایش می دهد.

فراساحل روسیه: نوواتک نخستین چاه اکتشافی خود را در شمال بلوک اوبسکویه در آبهای عمیق خلیج اُب حفاری کرد. این اکتشاف بزرگترین کشف تاکنون بوده و برآورد می شود که منابع قابل بهره برداری در حدود 960 میلیون بشکه معادل نفت در خود جای داده باشد.

در بخش آمریکای خلیج مکزیک؛ شورون و شل اکتشافات نفتی در بالیمور و دوور پراسپکتش ثبت کردند. رایستاد انرژی برآورد می کند که منابع ترکیبی قابل بهره برداری در حدود 728 مییلون بشکه معادل نفت از این دو اکتشاف باشد.

دیگر اکتشافات مربوطه شامل اکتشاف گاز کالیپسو در فراساحل قبرس توسط انی، اکتشاف گاز و میعانات گازی در شمال شرقی میدان مبروک عمان توسط توسعه نفت عمان ، و اکتشاف نفت توسط شرکت کوادرنت انرژی دورادو در استرالیا می باشد.  اکتشاف کالیپسو در منطقه انحصاری اقتصادی قبرس ، گستردگی و کشیدگی این میدان را تا میدان عظیم ظهر تا جنوب مدیترانه در آبهای مصر تایید کرد و دورادو یکی از بزرگترین اکتشافات در صفحه شمال غرب استرالیا بود. رایستاد انرژی برآورد می کند که این میادین در مجموع 1.6 میلیارد بشکه معادل نفت منابع ترکیبی قابل بهره برداری داشته باشد.

هزینه های اکشتاف تقریبا 61 درصد از سال 2014 تا 2018 کاهش داشته است. سقوط سرمایه گذاری های اکتشاف در سال 2018 متوقف شد و پیش بینی می شود که در سال 2019 افزایش یابد.

رایستاد اعلام کرد که این امر نه تنها تایید می کند که شرکت های E&P  یک بار دیگر تمایل به سرمایه گذاری در اکتشاف دارند، بلکه همچنین دیدگاه آنان از سرمایه گذاری های هوشمند را برجسته می سازد که به دنبال از بین بردن مخاطره هزینه های اکتشاف تا آنجا که امکان دارد می باشند.

کاهش هزینه های کلی اکتشاف با یک نسبت موفقیت بهبودیافته ترکیب شده و منجر به بهبودی فوق العاده در هزینه اکتشاف در هر بشکه معادل نفت شده است.

فاتیما رضایی/نفت ما


 


خبرهای مرتبط:» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *


سایت خبری تحلیلی نفت ما