آخرین اخبار
فراتر از نفت

افزایش قیمت سبد نفتی اوپک

اطلاعیه نخستین عرضه نفت‎خام سنگین شرکت نفت

ایران؛ موضوع اصلی دیدار اعضای اوپک

پتروشیمی ایران تحریم‌پذیر نیست

کاهش ۳۰ درصدی صادرات میعانات گازی

تعویق تحریم‌های نفتی ثانویه ونزوئلا

رکورد قیمت نفت شکسته شد

هند به تحریم نفتی آمریکا علیه ایران تن داد؟

برای فروش نفت برنامه داریم

نصب و راه اندازی یک سیستم جدید در نفت آجاری

تولید نفت میدان دورود افزایش یافت

حضور مدیر عاملNPC در مجلس/تصویری

احداث پتروشیمی در فلات مرکزی ممنوع شود

عراق به گاز ایران نیاز دارد

برخی رسانه ها با بزرگنمایی دروغین دادگاه پتروشیمی به دنبال اهداف سیاسی هستند

مخالفت هند با توقف واردات نفت ایران

نفت عراق جایگزین نفت ایران می شود؟

امضای موافقتنامه اکتشاف و تولید انی با شرکت نفت راس الخیمه

سرمایه گذاری ۱۵ میلیارد دلاری شل در صنعت نفت و گاز نیجریه

قیمت طلا، دلار، سکه و ارز امروز ۹۸/۰۲/۰۲

در فضای ملتهب نمی توان قضاوت عادلانه ای منطبق با واقعیت صورت بگیرد

اتهامات را قبول ندارم/آبروی نظام را حفظ کرده‌ایم

ضبط ۱۵ هزار لیتر سوخت قاچاق در آذربایجان شرقی

آغاز چهارمین جلسه محاکمه حسین فریدون

فعال شدن سامانه امریه وزارت نفت

تاسیس شرکت امنیت سایبری توسط آرامکو سعودی

۱۲:۲۷ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳کد خبر: 108933
ماه گذشته شرکت سایپم Saipem یک پیمانکار نفت و گاز ایتالیایی ، سرورهای خود را در عربستان سعودی، امارات متحده عربی و کویت در نتیجه یک حمله سایبری علیه آنها خاموش کرد. منشا این حمله سایبری در چنای هند بود. سایپم می گوید که به خاطر سامانه های پشتیبانی داده ها، متحمل هیچ گونه از دست دادن اطلاعات نشد.

به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی " نفت ما " ،آرامکوی سعودی و شرکت آمریکایی ریتئون Raytheon ، برای ایجاد یک شرکت با سرمایه گذاری مشترک که خدمات امنیت سایبری در عربستان سعودی و منطقه خاورمیانه را توسعه داده، بازاریابی کرده و فراهم سازد، موافقت کردند.

این شرکت با سرمایه گذاری مشترک، قابلیت ها و توانمدی های نرم افزاری و سخت افزاری امنیت سایبری آفندی یکپارچه را توسعه داده و فراهم کرده و فعالیت های تحیقیقاتی و توسعه ای را اجرایی خواهد نمود.

«خالد الدباغ» معاون ارشد امور مالی، راهبردی و توسعه آرامکوی سعودی گفت: «پیش بینی می شود که تقاضا برای خدمات امنیت سایبری در حالی شرکت ها بیشتر در فضای دیجیتال قرار می گیرند و فناوری هایی همچون اینترنت اشیا و داده بزرگ را می پذیرند، رشد یابد.

آرامکوی سعودی می گوید که پیش بینی می کند این شرکت با سرمایه گذاری مشترک مشاغل بسیار حرفه ای برای سعودی ها ایجاد بکند و از رویکرد اقتصادی بلند مدت این کشور پادشاهی پشتیبانی نماید.

ماه گذشته شرکت سایپم Saipem یک پیمانکار نفت و گاز ایتالیایی ، سرورهای خود را در عربستان سعودی، امارات متحده عربی و کویت در نتیجه یک حمله سایبری علیه آنها خاموش کرد. منشا این حمله سایبری در چنای هند بود. سایپم می گوید که به خاطر سامانه های پشتیبانی داده ها، متحمل هیچ گونه از دست دادن اطلاعات نشد.

گزارش های تایید نشده ای اعلام کرد که این حمله می توانست ظهور دوباره ویروس شامون Shamoon باشد که در سال 2012، تقریبا 30000 کامپیوتر ارامکو را نابود کرد. بدافزار شامون، مظنون است که یک دستگاه از هر 10 کامپیوتر شخصی سایپم را آلوده کرد.

در مارس 2018، فدراسیون امنیت سایبری و برنامه ریزی عربستان سعودی یک یادداشت تفاهم با شرکت مشاوره ای آمریکایی بوز آلن هامیلتون Booz Allen Hamilton برای یک برنامه که شامل تبادل دانش، انتقال فناوری و بومی سازی توانمندی ها می شد را امضا کرد.

این برنامه شامل تایید مدراک حرفه ای امنیت سایبری، دوره های امنیت سایبری پیشرفته، و سازماندهی رقابت ها به منظور تقویت جایگاه امنیت سایبری این کشور پادشاهی می باشد.

فاتیا رضایی/نفت ما


خبرهای مرتبط:» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *


سایت خبری تحلیلی نفت ما