آخرین اخبار
فراتر از نفت

پتروشیمی بوشهر با تمامی پیمانکاران تسویه نموده است

تاکید مدیرعامل پتروشیمی جم بر لزوم ارتقای جایگاه روابط عمومی ها

سومین عرضه نفت در بورس با حضور خارجی‌ها

بازدید مدیر عاملNPC از طرح های پتروشیمی عسلویه

هند نفت ایران را تنها به پالایشگاه‌های دولتی می‌دهد

جلوگیری از خروج ۵۰ میلیون یورو ارز با کاتالیست های ایرانی

حل مشکلات خانواده صنعت پتروشیمی در اولویت است

مجوز مجلس برای تهاتر نفتی طلب پیمانکاران از دولت

دزدی تجهیزات حفاری در مکزیک

چرا پتروامید وارد بازار بورس نشد؟

آمریکا صادرکننده خالص نفت خام می‌شود

آمریکا معافیت‌ها از تحریم نفتی ایران را تمدید می‌کند

قیمت نفت مجدد ۶۰ دلاری شد

زیمبابوه گرانترین بنزین جهان را دارد

وزرات نفت می‌تواند اوراق مالی منتشر کند

امید ژاپن به عربستان برای جایگزنی نفت ایران

برگزاری مراسم معارفه مدیرعامل پتروشیمی پردیس

حذف گاز روسیه خودکشی اقتصادی برای اروپا است

انتشار آمار رسمی کره جنوبی از واردات نفت

امضای موافقتنامه بلوک خشکی عمان با انی

تایید مدل زمین شناسی میدان اریدو عراق توسط لوک اویل

آتش سوزی در بزرگترین شرکت پتروشیمی اوکراین

اولین محموله نفت خام آمریکا راهی چین شد

ایران به فناوری تولید قیرهای پیشرفته دست یافت

انتصاب جدید در شرکت ملی نفت ایران

از کراچی تا ایرانشهر؛

اهمیت احداث شهرک پتروشیمی مکران

مسئولHSEکارگاه شرکت خط لوله انتقال گاز مکران
۱۲:۳۱ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۸کد خبر: 108846
شاید روزی که وزیر وقت دفاع سردار سرتیپ حسین دهقان گفت که پروژه احداث شهرک پتروشیمی مکران درراستای دکترین دفاعی ماست و یا در اوایل امسال که وزیر محترم دفاع امیر سرتیپ حاتمی و وزیر محترم نفت مهندس زنگنه تفاهم‌نامه احداث خط لوله‌ گاز ایرانشهر چابهار را امضا کردند خیلی از صاحب‌نظران و یا حتی اصحاب رسانه و حتی مدیران ارشد منطقه‌ای هم اهمیت این قبیل پروژه‌ها را برای امنیت، اشتغال و رفاه مردم منطقه نمی‌دانستند.

به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی " نفت ما " ،متولد منطقه بلوچستان ایران هستم. سال2007 از دانشگاه پلی تکنیک کراچی در رشته مهندسی ایمنی و آتش‌نشانی فارغ‌التحصیل شدم؛ رشته‌ای که هنوز در ایران پا نگرفته بود. بلوچ هستم و به قوم و البته کشورم افتخار می‌کنم. ما مرزنشینان احساس منحصر به فردی داریم  که سایرین از آن محرومند؛ حس هم‌زبانی در غربت.

طی سالیان دراز و گذشت تاریخ، در اثر وصلت و ترددهای مرزی اقوامی در آن طرف مرز داریم و بی شک اخبار و اتفاقات آن سوی مرز نیز برای ما مهم و در حقیقت روی زندگی ما اثرگذار است، ولی آنچه برای ما در درجه اول اولویت داشته و دارد و در طول تاریخ به کرات ثابت کرده‌ایم اصالت ایرانی بودنمان است. بسیار افسوس می‌خوردم زمانی که می‌دیدم هم‌وطنم به علت بیماری باید به آن‌سوی مرز بیاید تا در یک بیمارستان پاکستان مداوا شود و یا گله‌مند بودم از فرصتی که در اختیار مدیران مملکتم است برای هدایت پتانسیل عظیم نسل جوان در جهت آبادانی مملکت خودمان، ولی در اثر یک نزاع جناحی فرصت از بین می‌رفت.

بسیاری از همکلاسی‌های من که پاکستانی‌الاصل بودند، پس از اتمام دوره آکادمی با رویای زندگی بهتر راه فرنگ را در پیش گرفتند و با هر طریقی سعی در جلای وطن نمودند تا زندگی "خود" و کشور "دیگری" را آباد کنند، ولی من -علیرغم پیشنهاد خوبی که از کشور امارات برای کار در پروژه برج خلیفه دبی داشتم- به کشورم آمدم، چون قبل از زندگی خودم کشورم را مهم می‌دانم و می‌دانم اگر بتوانم کشورم را آباد کنم، زندگی نسل و فرزندان این سرزمین را تامین کرده‌ام.

اکنون 3 سالی می‌شود که در قامت مهندس HSE در منطقه بلوچستان استان پهناور سیستان و بلوچستان به مردمی خدمت می‌کنم که علیرغم خدمات بسیار نظام مقدس جمهوری اسلامی، هنوز با بسیاری از شاخص‌های استاندارد رفاه فاصله دارند.

امروز در پروژه احداث خط لوله انتقال گاز ایرانشهر به چابهار که به همت شرکت توسعه پتروشیمی نگین مکران و شرکت خط لوله انتقال گاز مکران در حال احداث است مشغول به فعالیت هستم.

شاید روزی که وزیر وقت دفاع سردار سرتیپ حسین دهقان گفت که پروژه احداث شهرک پتروشیمی مکران درراستای دکترین دفاعی ماست و یا در اوایل امسال که وزیر محترم دفاع امیر سرتیپ حاتمی و وزیر محترم نفت مهندس زنگنه تفاهم‌نامه احداث خط لوله‌ گاز ایرانشهر چابهار را امضا کردند خیلی از صاحب‌نظران و یا حتی اصحاب رسانه و حتی مدیران ارشد منطقه‌ای هم اهمیت این قبیل پروژه‌ها را برای امنیت، اشتغال و رفاه مردم منطقه نمی‌دانستند.

ولی برای یکی مثل من که در دو سوی مرز زندگی کرده‌ و می‌داند چه بسیارند آنهایی که به دنبال استفاده از خلاء های زندگی مردم همچون بیکاری و فقر برای ایجاد ناامنی، ایجاد کاروان‌های قاچاق، ترویج اعتیاد و انواع فسادها، اهمیت این قبیل پروژه ها و تاثیرشان بر موضوعات امنیتی و دفاعی، با گوشت و پوست و استخوان قابل درک و مشاهده است.

امروز خط لوله انتقال گاز از هر شهر و روستایی که می‌گذرد، علاوه بر اشتغال صاحبان ماشین‌آلات راهسازی، ماشین‌آلات حمل و نقل سنگین، سبک و نقلیه، رستوران‌ها و فروشگاه‌های محلی، سبب آموزش اموری چون جوشکاری، رادیوگرافی صنعتی، ایزولاسیون لوله، لوله‌کشی و این قبیل امور به مردم محلی می‌شود؛ بماند امیدی که در دل‌ها ایجاد شده برای تکمیل این خط و بهره‌مندی از نعمت خدادادی گاز طبیعی که هنوز از آن محرومند و دست به آسمان، دعاگوی باعثان و بانیان آن هستند و من و هم قطارانم چون گذشته، تا ابد به این مرزو بوم وفادار بوده و از دل و جان تلاش می‌کنیم که معضل بیکاری که به نظرم آفت این روزهای مردم و جوانان عزیز استانم است را حل کنیم.

» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *


سایت خبری تحلیلی نفت ما