آخرین اخبار
فراتر از نفت

پتروشیمی بوشهر با تمامی پیمانکاران تسویه نموده است

تاکید مدیرعامل پتروشیمی جم بر لزوم ارتقای جایگاه روابط عمومی ها

سومین عرضه نفت در بورس با حضور خارجی‌ها

بازدید مدیر عاملNPC از طرح های پتروشیمی عسلویه

هند نفت ایران را تنها به پالایشگاه‌های دولتی می‌دهد

جلوگیری از خروج ۵۰ میلیون یورو ارز با کاتالیست های ایرانی

حل مشکلات خانواده صنعت پتروشیمی در اولویت است

مجوز مجلس برای تهاتر نفتی طلب پیمانکاران از دولت

دزدی تجهیزات حفاری در مکزیک

چرا پتروامید وارد بازار بورس نشد؟

آمریکا صادرکننده خالص نفت خام می‌شود

آمریکا معافیت‌ها از تحریم نفتی ایران را تمدید می‌کند

قیمت نفت مجدد ۶۰ دلاری شد

زیمبابوه گرانترین بنزین جهان را دارد

وزرات نفت می‌تواند اوراق مالی منتشر کند

امید ژاپن به عربستان برای جایگزنی نفت ایران

برگزاری مراسم معارفه مدیرعامل پتروشیمی پردیس

حذف گاز روسیه خودکشی اقتصادی برای اروپا است

انتشار آمار رسمی کره جنوبی از واردات نفت

امضای موافقتنامه بلوک خشکی عمان با انی

تایید مدل زمین شناسی میدان اریدو عراق توسط لوک اویل

آتش سوزی در بزرگترین شرکت پتروشیمی اوکراین

اولین محموله نفت خام آمریکا راهی چین شد

ایران به فناوری تولید قیرهای پیشرفته دست یافت

انتصاب جدید در شرکت ملی نفت ایران

معاون وزیر نفت تأکید کرد:

ضرورت توسعه صنایع پایین‌دست پتروشیمی

۱۲:۲۶ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۲کد خبر: 108737
محمدی با اشاره به این‌که تنوع محصولات پتروشیمی در ماهشهر قابل توجه است، گفت: باید زنجیره تولید محصولات را از سمت متانول به سمت الفین‌ها سوق دهیم تا ارزش افزوده و تنوع بیشتر محصولات را ایجاد کند.

به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی " نفت ما " ،معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی، با اشاره به مصرف بالای محصولات پایین‌دست پتروشیمی در کشور اظهار کرد: ظرفیت توسعه و افزایش تولید در این حوزه در ایران بسیار بالاست.

بهزاد محمدی روز سه‌شنبه (۱۱دی‌ماه) در جمع مدیران سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی، این سازمان را بسیار نظام‌مند دانست و گفت: منطقه ماهشهر در فرآیند توسعه صنعت پتروشیمی زیرساخت‌های مطلوبی دارد.

وی با اشاره به روند خصوصی‌سازی پتروشیمی‌ها افزود: با تغییر ماموریت شرکت ملی صنایع پتروشیمی از کار توسعه‌ای و اجرایی به سمت مدیریتی و حاکمیتی، منطقه ویژه ماهشهر از این تغییرات خیلی تاثیر نگرفته و روی همان ریل پیشین خود فعال و در حال پشتیبانی، خدمت‌رسانی و زمینه‌سازی در حوزه فعالیت خود در منطقه است.

معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی با بیان این‌که ماهشهر از جمله مناطقی است که در بحث هاب‌های توسعه‌ای پتروشیمی مورد توجه ویژه است، ادامه داد: توجه به مسائل زیست‌محیطی در تخصیص زمین برای طرح توسعه منطقه ویژه اقتصادی بسیار حائز اهمیت است.

محمدی به لزوم برنامه‌ریزی دقیق برای تامین خوراک طرح‌های پتروشیمی اشاره و اظهار کرد: باید بر طرح‌های پتروشیمی میان‌دست نیز تمرکز بیشتری کرد.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی با بیان این که سهم تولید منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی ماهشهر ۳۸ درصد از مجموع تولید در کشور است، تصریح کرد: ظرفیت نصب شده صنعت پتروشیمی کشور ۶۴ میلیون تن است. منطقه ماهشهر ۷۸ درصد از ظرفیت تولید نصب شده خود را محقق می‌کند و سعی می‌شود با همکاری منطقه و نقش حاکمیتی شرکت ملی صنایع پتروشیمی، این رقم به ۱۰۰ درصد ظرفیت نزدیک شود.

محمدی با اشاره به این‌که تنوع محصولات پتروشیمی در ماهشهر قابل توجه است، گفت: باید زنجیره تولید محصولات را از سمت متانول به سمت الفین‌ها سوق دهیم تا ارزش افزوده و تنوع بیشتر محصولات را ایجاد کند.

وی با اشاره به تاکید وزیر نفت بر توسعه صنایع پایین‌دستی پتروشیمی، افزود: ما نزدیک به ۶ میلیون تن محصول را در بخش پایین‌دست مصرف می‌کنیم، بنابراین زمینه بالایی برای توسعه و افزایش تولید در این حوزه وجود دارد.

بهزاد محمدی، معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی در سفر یک روزه به ماهشهر از طرح‌های پتروشیمی پتروکیمیای ابن‌سینا، سلمان فارسی و مخازن بیدبلند خلیج فارس و مجتمع‌های کارون، تندگویان، بندرامام و بوعلی‌سینا و شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی مرکز ماهشهر، شرکت پایانه‌ها و مخازن پتروشیمی، پارک ارم و کلینیک شهرک بعثت بازدید کرد و در جریان وضع آنها قرار گرفت.

» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *


سایت خبری تحلیلی نفت ما