آخرین اخبار
فراتر از نفت

انتصاب جدید در وزارت نفت

آمریکا سراغ ذخایر اضطراری نفتی رفت!

قیمت جهانی نفت کاهش یافت

میزان صادرات نفت ایران در فوریه

آمریکا ۲ شرکت کشتیرانی چین را تحریم کرد

مصرف بنزین در آخرین روز سال ۹۷ رکورد زد

پخش زنده لحطه تحویل سال کارکنان پتروشیمی از صدا و سیما

از طرحهای خلاقانه و اثر بخش کارکنان قدردانی شد

پیام وزیر نفت به مناسبت ملی شدن صنعت نفت

نفت مناطق مرکزی قرارداد جدید بست

بهای سبد نفتی اوپک افزایش یافت

کاهش صادرات نفت خام عربستان

فروش نفت ونزوئلا به روسیه

آتش سوزی در مجتمع پتروشیمی آمریکا

آتش نفت در یک زمستان داغ

افزایش واردات نفت کره جنوبی از ایران

قیمت نفت افزایش یافت

تقدیر مدیریت بحران خوزستان از مدیرعامل نفت خیز جنوب

بازداشت یکی از متهمان پرونده پتروشیمی

اجرای پروژه های جدید در ملی حفاری

نفت برای هفتمین بار به بورس می‌آید

تحریم ایران به بازار انرژی ضرر زد

بازدید مدیر عامل پتروشیمی تندگویان از پژوهشگاه پلیمر/تصویری

ایالات متحده؛ ابرقدرت یا آنارشیست انرژی!؟

پروژه تبلیغاتی ۱۰میلیارد تومانی نفت و گاز پارس چگونه بدون مناقصه برگزار شد؟!

معاون وزیر نفت تأکید کرد:

ضرورت توسعه صنایع پایین‌دست پتروشیمی

۱۲:۲۶ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۲کد خبر: 108737
محمدی با اشاره به این‌که تنوع محصولات پتروشیمی در ماهشهر قابل توجه است، گفت: باید زنجیره تولید محصولات را از سمت متانول به سمت الفین‌ها سوق دهیم تا ارزش افزوده و تنوع بیشتر محصولات را ایجاد کند.

به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی " نفت ما " ،معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی، با اشاره به مصرف بالای محصولات پایین‌دست پتروشیمی در کشور اظهار کرد: ظرفیت توسعه و افزایش تولید در این حوزه در ایران بسیار بالاست.

بهزاد محمدی روز سه‌شنبه (۱۱دی‌ماه) در جمع مدیران سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی، این سازمان را بسیار نظام‌مند دانست و گفت: منطقه ماهشهر در فرآیند توسعه صنعت پتروشیمی زیرساخت‌های مطلوبی دارد.

وی با اشاره به روند خصوصی‌سازی پتروشیمی‌ها افزود: با تغییر ماموریت شرکت ملی صنایع پتروشیمی از کار توسعه‌ای و اجرایی به سمت مدیریتی و حاکمیتی، منطقه ویژه ماهشهر از این تغییرات خیلی تاثیر نگرفته و روی همان ریل پیشین خود فعال و در حال پشتیبانی، خدمت‌رسانی و زمینه‌سازی در حوزه فعالیت خود در منطقه است.

معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی با بیان این‌که ماهشهر از جمله مناطقی است که در بحث هاب‌های توسعه‌ای پتروشیمی مورد توجه ویژه است، ادامه داد: توجه به مسائل زیست‌محیطی در تخصیص زمین برای طرح توسعه منطقه ویژه اقتصادی بسیار حائز اهمیت است.

محمدی به لزوم برنامه‌ریزی دقیق برای تامین خوراک طرح‌های پتروشیمی اشاره و اظهار کرد: باید بر طرح‌های پتروشیمی میان‌دست نیز تمرکز بیشتری کرد.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی با بیان این که سهم تولید منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی ماهشهر ۳۸ درصد از مجموع تولید در کشور است، تصریح کرد: ظرفیت نصب شده صنعت پتروشیمی کشور ۶۴ میلیون تن است. منطقه ماهشهر ۷۸ درصد از ظرفیت تولید نصب شده خود را محقق می‌کند و سعی می‌شود با همکاری منطقه و نقش حاکمیتی شرکت ملی صنایع پتروشیمی، این رقم به ۱۰۰ درصد ظرفیت نزدیک شود.

محمدی با اشاره به این‌که تنوع محصولات پتروشیمی در ماهشهر قابل توجه است، گفت: باید زنجیره تولید محصولات را از سمت متانول به سمت الفین‌ها سوق دهیم تا ارزش افزوده و تنوع بیشتر محصولات را ایجاد کند.

وی با اشاره به تاکید وزیر نفت بر توسعه صنایع پایین‌دستی پتروشیمی، افزود: ما نزدیک به ۶ میلیون تن محصول را در بخش پایین‌دست مصرف می‌کنیم، بنابراین زمینه بالایی برای توسعه و افزایش تولید در این حوزه وجود دارد.

بهزاد محمدی، معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی در سفر یک روزه به ماهشهر از طرح‌های پتروشیمی پتروکیمیای ابن‌سینا، سلمان فارسی و مخازن بیدبلند خلیج فارس و مجتمع‌های کارون، تندگویان، بندرامام و بوعلی‌سینا و شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی مرکز ماهشهر، شرکت پایانه‌ها و مخازن پتروشیمی، پارک ارم و کلینیک شهرک بعثت بازدید کرد و در جریان وضع آنها قرار گرفت.

» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *


سایت خبری تحلیلی نفت ما