آخرین اخبار
فراتر از نفت

پتروشیمی بوشهر با تمامی پیمانکاران تسویه نموده است

تاکید مدیرعامل پتروشیمی جم بر لزوم ارتقای جایگاه روابط عمومی ها

سومین عرضه نفت در بورس با حضور خارجی‌ها

بازدید مدیر عاملNPC از طرح های پتروشیمی عسلویه

هند نفت ایران را تنها به پالایشگاه‌های دولتی می‌دهد

جلوگیری از خروج ۵۰ میلیون یورو ارز با کاتالیست های ایرانی

حل مشکلات خانواده صنعت پتروشیمی در اولویت است

مجوز مجلس برای تهاتر نفتی طلب پیمانکاران از دولت

دزدی تجهیزات حفاری در مکزیک

چرا پتروامید وارد بازار بورس نشد؟

آمریکا صادرکننده خالص نفت خام می‌شود

آمریکا معافیت‌ها از تحریم نفتی ایران را تمدید می‌کند

قیمت نفت مجدد ۶۰ دلاری شد

زیمبابوه گرانترین بنزین جهان را دارد

وزرات نفت می‌تواند اوراق مالی منتشر کند

امید ژاپن به عربستان برای جایگزنی نفت ایران

برگزاری مراسم معارفه مدیرعامل پتروشیمی پردیس

حذف گاز روسیه خودکشی اقتصادی برای اروپا است

انتشار آمار رسمی کره جنوبی از واردات نفت

امضای موافقتنامه بلوک خشکی عمان با انی

تایید مدل زمین شناسی میدان اریدو عراق توسط لوک اویل

آتش سوزی در بزرگترین شرکت پتروشیمی اوکراین

اولین محموله نفت خام آمریکا راهی چین شد

ایران به فناوری تولید قیرهای پیشرفته دست یافت

انتصاب جدید در شرکت ملی نفت ایران

نصب سکوی جدید در میدان بولا-دنیز توسط سوکار

۱۲:۴۵ - ۱۳۹۷/۱۰/۹کد خبر: 108672
پیش بینی می شود که این سکو روزانه ۲.۵ میلیون متر مکعب گاز طبیعی و ۵۰۰ تن میعانات گازی تولید کند.

به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی " نفت ما " ،در 24 دسامبر، یک سکوی فراساحلی ثابت حفاری جدید که توسط تراست سازه نفت و گاز سوکار ساخته شده است در میدان بولا-دنیز در بخش آذربایجانی دریای خزر مستقر شد. این سکو توسط موسسه تحقیقات و طراحی نفت و گاز ، طراحی شده و ساخت آن در سال 2017 آغاز شد. این سکو در عمق 30 متری دریا ساخته شده و عرشه آن 12 متر بالاتر از دریاست.  

میانگین عمق چاهها 6300 متر خواهد بود. پس از آماده شدن چاهها، پیش بینی می شود که این سکو روزانه 2.5 میلیون متر مکعب گاز طبیعی و 500 تن میعانات گازی تولید کند. حفاری توسط دکل حفاری ZJ-70DBS  انجام خواهد شد. این دکل 46.6 متر بلندی تاجش است که قادر است تا عمق 7000 متری را حفاری کند. برنامه ریزی شده است که کارهای حفاری و اکتشاف به صورت همزمان انجام شود. چاهها توسط دپارتمان اکتشاف نفت و گاز نریمانوف وابسته به واحد آزنفت تولید سوکار اجرا خواهد شد.

رونق عبدالله یف رئیس سوکار گفت: "سوکار در 15 سال گذشته تبدیل به یک گروه از شرکتها شده است. سوکار امروزه آذربایجان را به عنوان یک برند جهانی نمایندگی می کند و ارزآوری و درآمد برای این کشور تولید می کند. ما در حال سرمایه گذاریبر روی زمان  و همچنین میادین متعارف فعالیت مان در زمینه اکتشاف و تولید هستیم تا تولید پایدار تاسیسات صنعتی جدید در آذربایجان و خارج از کشور را با مواد خام و ممهتراز همه برآورده ساختن نیازهای شهروندان آذربایجان در سوخت و محصولات پتروشیمی، تضمین کنیم. به خاطر قاطعیت و تلاش جدی کارگران نفتی آذربایجانی، سوکار در 11 ماه گذشته به رشد قابل توجهی در تولید دست یافته است. این سکوی جدید بر اساس فناوریهای نوین همچون بولا-دنیز 12 ساخته شده که پایداری موفقیت مان را تضمین می کند. ما افتخار می کنیم که می توانیم چنین سکوهای پیچیده ای را که نیازمند ملزومات مهندسی و فنی بالاست ،به تنهایی ساخته و نصب کنیم. این امر نشان می دهد که سوکار به عنوان یک شرکت جهانی مدرن در همه حوزه های کاری اش ظاهر شده است."

این سکو بر اساس بالاترین استاندارهای و ملزومات زیست محیطی ، ایمنی و پیشگیری از آتش ساخته شده است. آن چهار بلوک در بخش تولید سکو، یک بلوک در بخش مسکونی، یک باند فرود هلیکوپتر، چهار موج شکن و چهار عرشه و بارانداز، و همچنین یک ساختمان مسکونی راحت و ایمن برای سکونت 36 نفر دارد.

 بولا-دنیز در بخش شمالی مجمع الجزایر باکو در دریای خزر ، 10 کیلومتری جنوب شرقی میدان جزیره سنگچال-دووانی-خارا زیرا قرار دارد. این سازه در سال 1957 توسط اکتشاف زلزله نگاری کشف شد و حفاری اکتشاف عمیق در سال 1965 آغاز شد. به هرحال، در ابتدای کار حفاری، 17 چاه اولیه به خاطر شرایط پیچیده زمین شناسی تکمیل نشد. پتانسیل نفت و گاز این میدان پس از حفاری هجدهمین چاه در سال 1973 تایید شد. این میدان 62 میلیارد متر مکعب گاز و 12 میلیون تن نفت و میعاkات گازی دارد.

فاتیما رضایی/نفت ما


خبرهای مرتبط:» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *


سایت خبری تحلیلی نفت ما