آخرین اخبار
فراتر از نفت

چقدر از ارز پتروشیمی‌ها به داخل آمد؟

کشف ذخایر جدید گازی در ترکمنستان

آمریکا به دنبال پر کردن جای خالی بشکه های نفت ایران است

صادرات نفت ایران؛ تنها کفاف هزینه های این صنعت را خواهد داد

رکورد شکنی تولید محصول در پتروشیمی ارومیه

تعویق قرارداد نفتی عراق با اکسون موبیل

رکورد شکنی تولید محصول در پتروشیمی اروند

امور نفتی «بابک زنجانی »دست چه کسی بود؟

هر روز باید۱۰۰ میلیون بشکه نفت تولید کنیم

تحریم صنعت پتروشیمی ایران کار ساده‌ای نیست

عبور نفت از ۷۳ دلار

حضور دوباره یک کنسرسیوم سرمایه‌گذاری در پتروشیمی

صف خرید ۲۰ میلیونی سهام شرکت نفت پارس

رقم دقیق تولید نفت ایران را کسی نمی داند

خسارات قابل توجه به تاسیسات نفتی عربستان

روزنگار نفت/۳۰ اردیبهشت ۱۲۹۹ و ۱۳۵۰

رکورد شکنی تولید محصول در پتروشیمی تندگویان

ابلاغ شیوه‎نامه نحوه عرضه نفت و میعانات گازی در بورس انرژی

خروج اکسون موبیل سیاسی است

ژئوپلیتیک انتقال انرژی منطقه دریای خزر و امنیت ملی ایران

تولید میدان نفتی آذر چقدر بود؟

نشست تخصصی راهکارهای مقابله با تحریم در شرکت پلی پروپیلن جم

کمک‌های پلی پروپیلن جم به سیل زدگان/تصویری

عرضه نفت ارزان برای مشتریان وفادار ونزوئلا

انتصاب جدید در NPC

پیشگام فناوری فراکینگ کیست؟

۱۳:۲۸ - ۱۳۹۷/۱۰/۳کد خبر: 108551
در اواخر دهه ۱۹۷۰، پس از یک دهه آزمایش، میشل از ترکیب حفاری افقی و شکاف هیدرولیک با یکدیگر برای تبدیل سازه «بارنت شیل» به یکی از پرسودترین میادین گازی آمریکای شمالی استفاده کرد. این فناوری نوآورانه و موفق، لقب پدر بارنت شیل را برای میشل به ارمغان آورد.

به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی " نفت ما " ،«جورج میشل» از والدین مهاجر یونانی تبار در شهر بندری «گالوِستون» تگزاس در سال 1919 متولد شد. میشل افتخار شاگرد اولی را در دانشگاه تگزاس قبل از اینکه حرفه نفت را به عنوان یک کارمند آموکو یاد بگیرد، کسب کرده بود. وی با تعدادی از شرکا شرکت انرژی و توسعه میشل را بنیان گذاشت. میشل تصمیم گرفت که درون شیل حفاری کرده و آن را با استفاده از مایعات و سیالات تحت فشار بالا بشکافد و گاز طبیعی آن را به سطح زمین بیاورد. وی شکست هیدرولیک را اختراع نکرد. نخستین شکاف آزمایشی هیدرولیک در سال 1947 در چاه گازی میدان «هوگوتون» در «گرنت کانتی» کانزاس توسط شرکت «پن امریکن پترولیوم» انجام شد. در مارس 1949، هالیبرتون نخستین شکاف هیدرولیک تجاری را در «استفنز کانتی» اوکلاهما و «آرکر کانتی» تگزاس اجرا کرد.

در اواخر دهه 1970، پس از یک دهه آزمایش، میشل از ترکیب حفاری افقی و شکاف هیدرولیک با یکدیگر برای تبدیل سازه «بارنت شیل» به یکی از پرسودترین میادین گازی آمریکای شمالی استفاده کرد. این فناوری نوآورانه و موفق، لقب پدر بارنت شیل را برای میشل به ارمغان آورد. میشل در حرفه خود در حفاری 10000 چاه از جمله بیش از 1000 میدان پر ریسک مشارکت داشت. شرکت وی بیش از 200 اکتشاف نفتی و 350 اکتشاف گازی را انجام و تایید کرد.

این پیشرفت های حفاری، انقلابی در اکتشاف نفت و گاز از پنسیلوانیا تا لهستان، و از سرزمین یوکون تا آرژانتین ایجاد کرد. میشل در سال 2002 شرکت خود را به شرکت انرژی Devon در حدود 3 میلیارد دلار فروخت. فوربس در سال 2012 وی را به عنوان دویست وسی و نهمین ثروتمند آمریکا رتبه بندی کرد. اگرچه میشل از نظر جهانی به عنوان پیشگام فراکینگ مشهور است، اما وی در شهر زادگاه خود گالوستون به عنوان یک بشردوست شهرت دارد. وی دهها میلیون دلار از ثروت خود را برای کمک به بازسازی شهر و همچنین دانشگاه تگزاس در وودلندز وقف کرد در حالی که محافظت از 27000 هکتار جنگل و منابع طبیعی تگزاس شرقی را بر عهده داشت. میشل در 26 جولای 2013 در سن 94 سالگی در زادگاه خود گالوستون درگذشت.

فاتیما رضایی/نفت ما


خبرهای مرتبط:» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *


سایت خبری تحلیلی نفت ما