آخرین اخبار
فراتر از نفت

پتروشیمی بوشهر با تمامی پیمانکاران تسویه نموده است

تاکید مدیرعامل پتروشیمی جم بر لزوم ارتقای جایگاه روابط عمومی ها

سومین عرضه نفت در بورس با حضور خارجی‌ها

بازدید مدیر عاملNPC از طرح های پتروشیمی عسلویه

هند نفت ایران را تنها به پالایشگاه‌های دولتی می‌دهد

جلوگیری از خروج ۵۰ میلیون یورو ارز با کاتالیست های ایرانی

حل مشکلات خانواده صنعت پتروشیمی در اولویت است

مجوز مجلس برای تهاتر نفتی طلب پیمانکاران از دولت

دزدی تجهیزات حفاری در مکزیک

چرا پتروامید وارد بازار بورس نشد؟

آمریکا صادرکننده خالص نفت خام می‌شود

آمریکا معافیت‌ها از تحریم نفتی ایران را تمدید می‌کند

قیمت نفت مجدد ۶۰ دلاری شد

زیمبابوه گرانترین بنزین جهان را دارد

وزرات نفت می‌تواند اوراق مالی منتشر کند

امید ژاپن به عربستان برای جایگزنی نفت ایران

برگزاری مراسم معارفه مدیرعامل پتروشیمی پردیس

حذف گاز روسیه خودکشی اقتصادی برای اروپا است

انتشار آمار رسمی کره جنوبی از واردات نفت

امضای موافقتنامه بلوک خشکی عمان با انی

تایید مدل زمین شناسی میدان اریدو عراق توسط لوک اویل

آتش سوزی در بزرگترین شرکت پتروشیمی اوکراین

اولین محموله نفت خام آمریکا راهی چین شد

ایران به فناوری تولید قیرهای پیشرفته دست یافت

انتصاب جدید در شرکت ملی نفت ایران

پیشگام فناوری فراکینگ کیست؟

۱۳:۲۸ - ۱۳۹۷/۱۰/۳کد خبر: 108551
در اواخر دهه ۱۹۷۰، پس از یک دهه آزمایش، میشل از ترکیب حفاری افقی و شکاف هیدرولیک با یکدیگر برای تبدیل سازه «بارنت شیل» به یکی از پرسودترین میادین گازی آمریکای شمالی استفاده کرد. این فناوری نوآورانه و موفق، لقب پدر بارنت شیل را برای میشل به ارمغان آورد.

به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی " نفت ما " ،«جورج میشل» از والدین مهاجر یونانی تبار در شهر بندری «گالوِستون» تگزاس در سال 1919 متولد شد. میشل افتخار شاگرد اولی را در دانشگاه تگزاس قبل از اینکه حرفه نفت را به عنوان یک کارمند آموکو یاد بگیرد، کسب کرده بود. وی با تعدادی از شرکا شرکت انرژی و توسعه میشل را بنیان گذاشت. میشل تصمیم گرفت که درون شیل حفاری کرده و آن را با استفاده از مایعات و سیالات تحت فشار بالا بشکافد و گاز طبیعی آن را به سطح زمین بیاورد. وی شکست هیدرولیک را اختراع نکرد. نخستین شکاف آزمایشی هیدرولیک در سال 1947 در چاه گازی میدان «هوگوتون» در «گرنت کانتی» کانزاس توسط شرکت «پن امریکن پترولیوم» انجام شد. در مارس 1949، هالیبرتون نخستین شکاف هیدرولیک تجاری را در «استفنز کانتی» اوکلاهما و «آرکر کانتی» تگزاس اجرا کرد.

در اواخر دهه 1970، پس از یک دهه آزمایش، میشل از ترکیب حفاری افقی و شکاف هیدرولیک با یکدیگر برای تبدیل سازه «بارنت شیل» به یکی از پرسودترین میادین گازی آمریکای شمالی استفاده کرد. این فناوری نوآورانه و موفق، لقب پدر بارنت شیل را برای میشل به ارمغان آورد. میشل در حرفه خود در حفاری 10000 چاه از جمله بیش از 1000 میدان پر ریسک مشارکت داشت. شرکت وی بیش از 200 اکتشاف نفتی و 350 اکتشاف گازی را انجام و تایید کرد.

این پیشرفت های حفاری، انقلابی در اکتشاف نفت و گاز از پنسیلوانیا تا لهستان، و از سرزمین یوکون تا آرژانتین ایجاد کرد. میشل در سال 2002 شرکت خود را به شرکت انرژی Devon در حدود 3 میلیارد دلار فروخت. فوربس در سال 2012 وی را به عنوان دویست وسی و نهمین ثروتمند آمریکا رتبه بندی کرد. اگرچه میشل از نظر جهانی به عنوان پیشگام فراکینگ مشهور است، اما وی در شهر زادگاه خود گالوستون به عنوان یک بشردوست شهرت دارد. وی دهها میلیون دلار از ثروت خود را برای کمک به بازسازی شهر و همچنین دانشگاه تگزاس در وودلندز وقف کرد در حالی که محافظت از 27000 هکتار جنگل و منابع طبیعی تگزاس شرقی را بر عهده داشت. میشل در 26 جولای 2013 در سن 94 سالگی در زادگاه خود گالوستون درگذشت.

فاتیما رضایی/نفت ما


خبرهای مرتبط:» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *


سایت خبری تحلیلی نفت ما