آخرین اخبار
فراتر از نفت

آمریکا ۲ شرکت کشتیرانی چین را تحریم کرد

مصرف بنزین در آخرین روز سال ۹۷ رکورد زد

پخش زنده لحطه تحویل سال کارکنان پتروشیمی از صدا و سیما

از طرحهای خلاقانه و اثر بخش کارکنان قدردانی شد

پیام وزیر نفت به مناسبت ملی شدن صنعت نفت

نفت مناطق مرکزی قرارداد جدید بست

بهای سبد نفتی اوپک افزایش یافت

کاهش صادرات نفت خام عربستان

فروش نفت ونزوئلا به روسیه

آتش سوزی در مجتمع پتروشیمی آمریکا

آتش نفت در یک زمستان داغ

افزایش واردات نفت کره جنوبی از ایران

قیمت نفت افزایش یافت

تقدیر مدیریت بحران خوزستان از مدیرعامل نفت خیز جنوب

بازداشت یکی از متهمان پرونده پتروشیمی

اجرای پروژه های جدید در ملی حفاری

نفت برای هفتمین بار به بورس می‌آید

تحریم ایران به بازار انرژی ضرر زد

بازدید مدیر عامل پتروشیمی تندگویان از پژوهشگاه پلیمر/تصویری

ایالات متحده؛ ابرقدرت یا آنارشیست انرژی!؟

پروژه تبلیغاتی ۱۰میلیارد تومانی نفت و گاز پارس چگونه بدون مناقصه برگزار شد؟!

قاچاق سوخت توسط افراد صاحب نفوذ

قیمت جهانی نفت کاهش یافت

انتصاب جدید در پالایش نفت امام خمینی شازند

عراق صادرات نفت خود را کاهش داد

پیشگام فناوری فراکینگ کیست؟

۱۳:۲۸ - ۱۳۹۷/۱۰/۳کد خبر: 108551
در اواخر دهه ۱۹۷۰، پس از یک دهه آزمایش، میشل از ترکیب حفاری افقی و شکاف هیدرولیک با یکدیگر برای تبدیل سازه «بارنت شیل» به یکی از پرسودترین میادین گازی آمریکای شمالی استفاده کرد. این فناوری نوآورانه و موفق، لقب پدر بارنت شیل را برای میشل به ارمغان آورد.

به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی " نفت ما " ،«جورج میشل» از والدین مهاجر یونانی تبار در شهر بندری «گالوِستون» تگزاس در سال 1919 متولد شد. میشل افتخار شاگرد اولی را در دانشگاه تگزاس قبل از اینکه حرفه نفت را به عنوان یک کارمند آموکو یاد بگیرد، کسب کرده بود. وی با تعدادی از شرکا شرکت انرژی و توسعه میشل را بنیان گذاشت. میشل تصمیم گرفت که درون شیل حفاری کرده و آن را با استفاده از مایعات و سیالات تحت فشار بالا بشکافد و گاز طبیعی آن را به سطح زمین بیاورد. وی شکست هیدرولیک را اختراع نکرد. نخستین شکاف آزمایشی هیدرولیک در سال 1947 در چاه گازی میدان «هوگوتون» در «گرنت کانتی» کانزاس توسط شرکت «پن امریکن پترولیوم» انجام شد. در مارس 1949، هالیبرتون نخستین شکاف هیدرولیک تجاری را در «استفنز کانتی» اوکلاهما و «آرکر کانتی» تگزاس اجرا کرد.

در اواخر دهه 1970، پس از یک دهه آزمایش، میشل از ترکیب حفاری افقی و شکاف هیدرولیک با یکدیگر برای تبدیل سازه «بارنت شیل» به یکی از پرسودترین میادین گازی آمریکای شمالی استفاده کرد. این فناوری نوآورانه و موفق، لقب پدر بارنت شیل را برای میشل به ارمغان آورد. میشل در حرفه خود در حفاری 10000 چاه از جمله بیش از 1000 میدان پر ریسک مشارکت داشت. شرکت وی بیش از 200 اکتشاف نفتی و 350 اکتشاف گازی را انجام و تایید کرد.

این پیشرفت های حفاری، انقلابی در اکتشاف نفت و گاز از پنسیلوانیا تا لهستان، و از سرزمین یوکون تا آرژانتین ایجاد کرد. میشل در سال 2002 شرکت خود را به شرکت انرژی Devon در حدود 3 میلیارد دلار فروخت. فوربس در سال 2012 وی را به عنوان دویست وسی و نهمین ثروتمند آمریکا رتبه بندی کرد. اگرچه میشل از نظر جهانی به عنوان پیشگام فراکینگ مشهور است، اما وی در شهر زادگاه خود گالوستون به عنوان یک بشردوست شهرت دارد. وی دهها میلیون دلار از ثروت خود را برای کمک به بازسازی شهر و همچنین دانشگاه تگزاس در وودلندز وقف کرد در حالی که محافظت از 27000 هکتار جنگل و منابع طبیعی تگزاس شرقی را بر عهده داشت. میشل در 26 جولای 2013 در سن 94 سالگی در زادگاه خود گالوستون درگذشت.

فاتیما رضایی/نفت ما


خبرهای مرتبط:» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *


سایت خبری تحلیلی نفت ما