آخرین اخبار
فراتر از نفت

عراق قیمت نفت را برای مشتریان کاهش داد

دولت تصمیمی برای تغییر قیمت بنزین ندارد

انتصاب جدید در شرکت ملی نفت ایران

وزیر نفت امشب به تلویزیون می آید

چک درمنی به یک کارچاق‌کن برای فرار زنجانی

افزایش کشفیات قاچاق سوخت در کشور

آمریکا بزرگترین تولید کننده نفت جهان می‌شود

پیشنهاد جدید بنزینی مجلس

قیمت جهانی نفت افزایش یافت

درنگی در مدیریت ناکارآمد پسماندها

قیمت نفت حدود ۶۰ دلار خواهد بود

اعزام نماینده عراق به آمریکا

سهم نفت در بودجه سال آینده چقدر است؟

پالایشگاه نفت لاوان/تصویری

تصمیمی درباره قیمت بنزین گرفته نشده است

قیمت بنزین در آمریکا به کمترین رقم رسید

تولید نفت روسیه کاهش می‌یابد

قرارداد جامع همکاری اوپک و غیراوپک

قیمت نفت ۲ درصد سقوط کرد

نفت ایران در آسیا ارزان شد

رایزنی نفتی وزرای آمریکا و عربستان

مهار حریق در پارس جنوبی

بازگشت پول نفت به خزانه تضمین شده است

افتخاری دیگر در شرکت پلی پروپیلن جم

پاسخ بازرگانی پتروشیمی به حواشی پتروشیمی ایلام

"ایران اکسپو" برائت از سیاست های خصمانه امریکا است

۱۴:۲۹ - ۱۳۹۷/۹/۱۷کد خبر: 106261
عضو کمیسیون انرژی مجلس تصریح کرد: قطعا با برگزاری این نمایشگاه و معرفی توانمندی های جمهوری اسلامی ایران ما شاهد رشد صادرات خواهیم بود ضمن آنکه باید تلاش همگانی دستگاههای مختلف کشوردر این خصوص صورت گیرد .

به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی " نفت ما " ،عضو کمیسیون انرژی مجلس با اشاره به تحریم هایی که علیه ایران وضع شده است گفت: ایران اکسپو برائت از سیاست های خصمانه امریکا است چرا که فضای کنونی جهان استراتژی های امریکا را بر هم زده و بسیاری از کشورها با سیاست های تحریمی علیه ایران  مخالفت جدی کرده اند.

هدایت الله خادمی، در گفتگو با ستاد خبری نمایشگاه ایران اکسپو 2018 با بیان اینکه برگزاری نمایشگاه توانمندی های صادراتی جمهوری اسلامی ایران می تواند پتانسیل های خوب ایران را در حوزه صادرات و کالا به معرض نمایش بگذارد گفت: حضور شرکت های تولید کننده و تجاری در این رخداد باعث ایجاد فضای خوبی برای تبادل تکنولوژی های روز دنیا و خدمات و محصولات ساخت ایران در میان کشورهای شرکت کننده خواهد شد و موجب ارتقای سطح کیفی محصولات چه ساخت داخل و چه ساخت کشورهای دیگر می شود.

وی افزود: معمولا هرساله و در فصول مختلف در کشور نمایشگاه های مختلفی از جمله نمایشگاه های نفت و گاز ،صنایع ، مواد غذایی و... برگزار می کنیم تا توانمندی هایمان را معرفی و ارائه دهیم که خوشبختانه با تمهیداتی که اندیشیده شد و نیازسنجی که در خصوص معرفی توانمندی های جمهوری اسلامی ایران صورت گرفت قابل تقدیر است.

 نماینده مردم ایذه و باغملک در مجلس با تاکید بر اینکه راه معرفی و صادرات محصول شرکت ها در آوردگاههای این چنینی است که بتوان در فضای رقابتی با کشورهای دیگر قرار گرفت اظهار کرد: راه صادرات در دنیا همین شرکت در نمایشگاه هایی مانند ایران اکسپو است چرا که یکی از استراتژی های موفق در حوزه صادرات بازاریابی و مارکتینگ است تا اجناس را به معرض نمایش بگذارند تا در نهایت به انعقاد قرارداد منجر شود.

خادمی در پاسخ به این سوال که در شرایط کنونی اقتصادی کشور و اعمال تحریم ها از سوی امریکا برگزاری این نمایشگاه چه توجیهی دارد اظهار کرد: قطعا حضور بازرگانان و تولید کنندگان کالاهای مختلف در جریان برگزاری نمایشگاه توانمندی های صادراتی جمهوری اسلامی ایران و ارائه محصولات خودشان در این فضا می تواند به عنوان برائت از سیاست های خصمانه امریکا باشد که خوشبختانه بسیاری از کشورهای اروپایی با اعمال سیاست های تحریمی علیه ایران مخالفت کردند که این خود شکست بزرگی برای ایالات متحده است.

وی تصریح کرد: قطعا با برگزاری این نمایشگاه و معرفی توانمندی های جمهوری اسلامی ایران ما شاهد رشد صادرات خواهیم بود ضمن آنکه باید تلاش همگانی دستگاههای مختلف کشوردر این خصوص صورت گیرد تا بتوانیم با معرفی محصولات و تولیدات داخلی با کیفیت سیستم اقتصادی کشور را از اتکای صرف به صادرات نفتی به سمت صادرات محصولات غیر نفتی سوق بدهیم.

عضو کمیسیون انرژی مجلس در پایان تاکید کرد: باید از همه انرژی،توان و ابزارهایمان دراین حوزه استفاده کنیم تا بتوانیم بر اهداف دشمن که همانا تضعیف سیستم اقتصادی ما است فائق آمده و با همت و تلاش بتوانیم این پیچ خطرناک را پشت سر بگذاریم.

 

 

 

» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *


سایت خبری تحلیلی نفت ما