آخرین اخبار
فراتر از نفت

عراق قیمت نفت را برای مشتریان کاهش داد

دولت تصمیمی برای تغییر قیمت بنزین ندارد

انتصاب جدید در شرکت ملی نفت ایران

وزیر نفت امشب به تلویزیون می آید

چک درمنی به یک کارچاق‌کن برای فرار زنجانی

افزایش کشفیات قاچاق سوخت در کشور

آمریکا بزرگترین تولید کننده نفت جهان می‌شود

پیشنهاد جدید بنزینی مجلس

قیمت جهانی نفت افزایش یافت

درنگی در مدیریت ناکارآمد پسماندها

قیمت نفت حدود ۶۰ دلار خواهد بود

اعزام نماینده عراق به آمریکا

سهم نفت در بودجه سال آینده چقدر است؟

پالایشگاه نفت لاوان/تصویری

تصمیمی درباره قیمت بنزین گرفته نشده است

قیمت بنزین در آمریکا به کمترین رقم رسید

تولید نفت روسیه کاهش می‌یابد

قرارداد جامع همکاری اوپک و غیراوپک

قیمت نفت ۲ درصد سقوط کرد

نفت ایران در آسیا ارزان شد

رایزنی نفتی وزرای آمریکا و عربستان

مهار حریق در پارس جنوبی

بازگشت پول نفت به خزانه تضمین شده است

افتخاری دیگر در شرکت پلی پروپیلن جم

پاسخ بازرگانی پتروشیمی به حواشی پتروشیمی ایلام

تولید نفت لیبی کاهش یافت

۱۴:۲۳ - ۱۳۹۷/۹/۱۷کد خبر: 106260
ظرفیت ذخیره در پایانه «زاویه» پر است. این پایانه در خدمت میدان نفتی «شراره» است. انتظار می رود تولید شراره ۵۰ درصد کاهش یابد. شراره بزرگترین میدان تولید نفت لیبی است .

به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی " نفت ما " ،تولید نفت خام لیبی ۳۰۰ هزار بشکه در روز از ابتدای ماه جاری کاهش یافته است. دلیل این کاهش بسته شدن پایانه‌های صادرات نفت به خاطر هوای بد و تانکرهای ذخیره پر است .

 تولید نفت خام لیبی 300000 بشکه در روز از ابتدای ماه جاری کاهش داشته است. دلیل این کاهش تولید بسته شدن پایانه‌های صادرات نفت لیبی به خاطر هوای بد و تانکرهای ذخیره پر این کشور است .

طبق گزارش‌های رسیده، لیبی چندین بارش سنگین باران داشته که تمام پایانه های صادرات نفتی این کشور را به همراه جاده ها و فرودگاه بن قاضی بسته است. سیل و موج های بلند در ساحل، پهلو گرفتن نفتکش ها را غیرممکن کرده‌اند و نفت بیشتری را در تانکرهای ذخیره نگه داشته اند .

یک منبع نزدیک به شرکت ملی نفت لیبی به پایگاه خبری پلتس گفت بسته شدن پایانه های نفتی و ظرفیت محدود ذخیره نفت، تولید لیبی را به  نصف می رساند .

ظرفیت ذخیره در پایانه «زاویه» پر است. این پایانه در خدمت میدان نفتی «شراره» است. انتظار می رود تولید شراره 50 درصد کاهش یابد. شراره بزرگترین میدان تولید نفت لیبی است .

 مشکل ظرفیت ذخیره با تلاش لیبی برای افزایش تولید به نزدیک سطح قبل از جنگ بیشتر می‌شود. از ماه نوامبر این کشور آفریقای شمالی نفت خام را کمی بیشتر از یک میلیون بشکه در روز پمپ کرده است. لیبی امیدوار بود از نشست اوپک برای کاهش تولید نفت معافیت بگیرد تا بتواند درآمدهای نفتی خود را سال ها پس از جنگ داخلی افزایش دهد. جنگ داخلی لیبی اقتصاد وابسته به نفت این کشور را فلج کرده است. لیبی این معافیت را به همراه ایران و ونزوئلا به دست آورد .

قصد اوپک برای از سرگیری کاهش نفت برای لیبی زمانبندی خوبی نداشت چون تولید نفت این کشور بارها متوقف شده بود. تولید لیبی در ماه جولای به خاطر بسته شدن خط لوله و میدان های نفتی و درگیری بین ارتش ملی لیبی و گروه‌های مخالف در پایانه‌های نفتی، فقط 660 هزار بشکه در روز بود. یک ماه بعد تولید این کشور به نیم میلیون بشکه در روز سقوط کرد. لیبی در اواخر نوامبر 1.3 میلیون بشکه نفت در روز تولید می کرد و تصمیم دارد این رقم را به 1.6 میلیون برساند .

 

 

منبع:تسنیم 

» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *


سایت خبری تحلیلی نفت ما