آخرین اخبار
فراتر از نفت

عراق قیمت نفت را برای مشتریان کاهش داد

دولت تصمیمی برای تغییر قیمت بنزین ندارد

انتصاب جدید در شرکت ملی نفت ایران

وزیر نفت امشب به تلویزیون می آید

چک درمنی به یک کارچاق‌کن برای فرار زنجانی

افزایش کشفیات قاچاق سوخت در کشور

آمریکا بزرگترین تولید کننده نفت جهان می‌شود

پیشنهاد جدید بنزینی مجلس

قیمت جهانی نفت افزایش یافت

درنگی در مدیریت ناکارآمد پسماندها

قیمت نفت حدود ۶۰ دلار خواهد بود

اعزام نماینده عراق به آمریکا

سهم نفت در بودجه سال آینده چقدر است؟

پالایشگاه نفت لاوان/تصویری

تصمیمی درباره قیمت بنزین گرفته نشده است

قیمت بنزین در آمریکا به کمترین رقم رسید

تولید نفت روسیه کاهش می‌یابد

قرارداد جامع همکاری اوپک و غیراوپک

قیمت نفت ۲ درصد سقوط کرد

نفت ایران در آسیا ارزان شد

رایزنی نفتی وزرای آمریکا و عربستان

مهار حریق در پارس جنوبی

بازگشت پول نفت به خزانه تضمین شده است

افتخاری دیگر در شرکت پلی پروپیلن جم

پاسخ بازرگانی پتروشیمی به حواشی پتروشیمی ایلام

سه زن تاثیرگذار در صنعت نفت خاورمیانه+تصاویر

۱۵:۴ - ۱۳۹۷/۹/۱۲کد خبر: 105164
فوربس خاورمیانه (Forbes Middle East) فهرست تاثیرگذارترین زنان سال ۲۰۱۸ خاورمیانه را منتشر کرد که در این فهرست ۱۰۰ زن فعال در بخش دولتی منطقه را شامل می شود. در این فهرست سه زن فعال در بخش نفت حضور دارند.

به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی " نفت ما " ،فوربس خاورمیانه (Forbes Middle East) فهرست تاثیرگذارترین زنان سال 2018 خاورمیانه را منتشر کرد که در این فهرست 100 زن فعال در بخش دولتی منطقه را شامل می شود. در این فهرست سه زن فعال در بخش نفت حضور دارند.

«نبیله التونسی»، مهندس ارشد شرکت آرامکو سعودی در رتبه 17 فهرست قرار دارد. وی 36 سال تجربه کار در آرامکو سعودی در سمتهای گوناگون را دارد. وی درسمت کنونی اش، فعالیتهای مهندسی آرامکو را از این نظر که ایمن بوده و نوآوری داشته و از نظر اقتصادی موفق هستند، تضمین می کند. وی همچنین در پروژه ها، عملیات و برنامه ریزی استراتژیک مربوط به مهندسی، مشاوره ارائه می دهد.

«حیفا الخلیفه»، مدیر ارشد مالی توسعه نفت خام عمان رتبه 22 این لیست را به خود اختصاص داده است. وی به مدت 11 سال است که در این شرکت فعالیت دارد و کارش را به عنوان مدیر مالی در پروژه افزایش برداشت نفت آغاز کرد.

«غدا العامر»، معاون رییس مالی و اجرایی شرکت اکتشاف خارجی نفت کویت در رتبه 49 قرار گرفته است.

امروزه زنان در دنیای عرب در صنایع مختلف که نوعا تحت سلطه مردان هستند پیشرفتهای زیادی کرده اند. برخلاف کشورهای غربی که صنعت بانکداری تحت تسلط مردان است، از 100 زن تاثیرگذار خاورمیانه 29 زن در صنعت بانکداری و خدمات مالی انتخاب شده اند. به علاوه زنان نقشهای اصلی در قانونگذاری اقتصادی ایفا می کنند. بورس عربستان سعودی و مغرب توسط زنان رهبری می شود در حالی که حمل و نقل جاده ای در امارات متحده عربی و بانک مرکزی مصر توسط زنان رهبری می شود.

زنان همچنین در سرتاسر منطقه نقش رو به رشد در حکمرانی کشورهایشان ایفا می کنند. این منطقه بیش از 50 وزیر زن دارد که به صورت زیادی به توسعه اقتصادی منطقه کمک کرده اند.

در رتبه بندی فوربس موارد زیر در نظر گرفته شده است:

درآمد شرکتهایی که رهبری می کنند. عنوان، گستره و تاثیری که نقش مدیریتی آنها دارد. میزان تجربه. رشد شرکت شان و طرحهایی که آنها در در سه سال گذشته به پیش برده اند. با اینحال، 10 زن برتر در بخشهای دولتی بر مبنای تولید ناخالص داخلی کشورشان و گستره ادارات، رتبه بندی شده اند.

 

سه زن برتر این فهرست عبارتند از؛ 1-لوبنا العلایان مدیر عامل گروه مالی علایان از عربستان سعودی، 2- رجا عیسی الگورگ، مدیر عامل گروه عیسی صالح الگورگ از امارات متحده عربی، 3- رنوکا جاکتیانی مدیر عامل گروه لند مارک و هندی تبار.

شایان ذکر است که از ده زن برتر این لیست دو نفر از عربستان سعودی، دو زن از عراق، دو زن از کویت، یک زن از امارات،  بحرین و عمان حضور دارند.

فاتیما رضایی/نفت ما

 


خبرهای مرتبط:» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *


سایت خبری تحلیلی نفت ما