آخرین اخبار
فراتر از نفت

انتقاد برخی تولیدکنندگان بزرگ از روند طولانی تایید گواهی ثبت آماری

جوابیه شرکت انتقال گاز به گزارش "نفت ما"+پاسخ "نفت ما"

کناره گیری وزیر انرژی آمریکا از دولت

آمریکا صادرات نفت را ۲ برابر کرد

اعزام کاروان کمک‌های نفت فلات قاره به مناطق سیل‌زده

شرکت حفاری توران برنده قرارداد ۵۰۰ میلیون دلاری بی پی در دریای خزر

افزایش قیمت CNG ابلاغ شد

تمدید قرارداد حفاری و مهندسی bp در خزر

ارسال دومین محموله کمک های کارکنان آغاجاری به مناطق سیل زده

صادرات ماهانه نفت ایران به پایین‌ترین رقم رسید

تولید نفت ۲۰ هزار بشکه کاهش یافت

مدیرعامل جدید پتروشیمی جم معارفه شد

مذاکرات عربستان برای خرید سهام مشتری نفت ایران

صنعت نفت در کنار مردم خواهد بود

پایان پیمان نفتی اوپک در اواسط امسال

پرتغال دچار بحران انرژی شد

نفت از مرز ۷۲ دلار گذشت

مخالفت مجلس با بنزین ۲ نرخی

تقدیر مدیر کل محیط زیست بوشهر از مدیرعامل پلی پروپیلن جم

ابلاغ یک دستور العمل برای غرب‌کارون

دو پیش‌بینی از قیمت نفت

انتصاب در پتروشیمی بندرامام

سیل چقدر به نفتی‌ها خسارت زد؟

تشکیل اتاق فکر و اجرای مدیریت دانش در کانون صنفی کارمندان بازنشسته صنعت نفت

همکاری اگزان با اسرائیل در صادرات گاز از طریق تاسیسات شناور ال ان جی

سه زن تاثیرگذار در صنعت نفت خاورمیانه+تصاویر

۱۵:۴ - ۱۳۹۷/۹/۱۲کد خبر: 105164
فوربس خاورمیانه (Forbes Middle East) فهرست تاثیرگذارترین زنان سال ۲۰۱۸ خاورمیانه را منتشر کرد که در این فهرست ۱۰۰ زن فعال در بخش دولتی منطقه را شامل می شود. در این فهرست سه زن فعال در بخش نفت حضور دارند.

به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی " نفت ما " ،فوربس خاورمیانه (Forbes Middle East) فهرست تاثیرگذارترین زنان سال 2018 خاورمیانه را منتشر کرد که در این فهرست 100 زن فعال در بخش دولتی منطقه را شامل می شود. در این فهرست سه زن فعال در بخش نفت حضور دارند.

«نبیله التونسی»، مهندس ارشد شرکت آرامکو سعودی در رتبه 17 فهرست قرار دارد. وی 36 سال تجربه کار در آرامکو سعودی در سمتهای گوناگون را دارد. وی درسمت کنونی اش، فعالیتهای مهندسی آرامکو را از این نظر که ایمن بوده و نوآوری داشته و از نظر اقتصادی موفق هستند، تضمین می کند. وی همچنین در پروژه ها، عملیات و برنامه ریزی استراتژیک مربوط به مهندسی، مشاوره ارائه می دهد.

«حیفا الخلیفه»، مدیر ارشد مالی توسعه نفت خام عمان رتبه 22 این لیست را به خود اختصاص داده است. وی به مدت 11 سال است که در این شرکت فعالیت دارد و کارش را به عنوان مدیر مالی در پروژه افزایش برداشت نفت آغاز کرد.

«غدا العامر»، معاون رییس مالی و اجرایی شرکت اکتشاف خارجی نفت کویت در رتبه 49 قرار گرفته است.

امروزه زنان در دنیای عرب در صنایع مختلف که نوعا تحت سلطه مردان هستند پیشرفتهای زیادی کرده اند. برخلاف کشورهای غربی که صنعت بانکداری تحت تسلط مردان است، از 100 زن تاثیرگذار خاورمیانه 29 زن در صنعت بانکداری و خدمات مالی انتخاب شده اند. به علاوه زنان نقشهای اصلی در قانونگذاری اقتصادی ایفا می کنند. بورس عربستان سعودی و مغرب توسط زنان رهبری می شود در حالی که حمل و نقل جاده ای در امارات متحده عربی و بانک مرکزی مصر توسط زنان رهبری می شود.

زنان همچنین در سرتاسر منطقه نقش رو به رشد در حکمرانی کشورهایشان ایفا می کنند. این منطقه بیش از 50 وزیر زن دارد که به صورت زیادی به توسعه اقتصادی منطقه کمک کرده اند.

در رتبه بندی فوربس موارد زیر در نظر گرفته شده است:

درآمد شرکتهایی که رهبری می کنند. عنوان، گستره و تاثیری که نقش مدیریتی آنها دارد. میزان تجربه. رشد شرکت شان و طرحهایی که آنها در در سه سال گذشته به پیش برده اند. با اینحال، 10 زن برتر در بخشهای دولتی بر مبنای تولید ناخالص داخلی کشورشان و گستره ادارات، رتبه بندی شده اند.

 

سه زن برتر این فهرست عبارتند از؛ 1-لوبنا العلایان مدیر عامل گروه مالی علایان از عربستان سعودی، 2- رجا عیسی الگورگ، مدیر عامل گروه عیسی صالح الگورگ از امارات متحده عربی، 3- رنوکا جاکتیانی مدیر عامل گروه لند مارک و هندی تبار.

شایان ذکر است که از ده زن برتر این لیست دو نفر از عربستان سعودی، دو زن از عراق، دو زن از کویت، یک زن از امارات،  بحرین و عمان حضور دارند.

فاتیما رضایی/نفت ما

 


خبرهای مرتبط:» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *


سایت خبری تحلیلی نفت ما