آخرین اخبار
فراتر از نفت

عراق قیمت نفت را برای مشتریان کاهش داد

دولت تصمیمی برای تغییر قیمت بنزین ندارد

انتصاب جدید در شرکت ملی نفت ایران

وزیر نفت امشب به تلویزیون می آید

چک درمنی به یک کارچاق‌کن برای فرار زنجانی

افزایش کشفیات قاچاق سوخت در کشور

آمریکا بزرگترین تولید کننده نفت جهان می‌شود

پیشنهاد جدید بنزینی مجلس

قیمت جهانی نفت افزایش یافت

درنگی در مدیریت ناکارآمد پسماندها

قیمت نفت حدود ۶۰ دلار خواهد بود

اعزام نماینده عراق به آمریکا

سهم نفت در بودجه سال آینده چقدر است؟

پالایشگاه نفت لاوان/تصویری

تصمیمی درباره قیمت بنزین گرفته نشده است

قیمت بنزین در آمریکا به کمترین رقم رسید

تولید نفت روسیه کاهش می‌یابد

قرارداد جامع همکاری اوپک و غیراوپک

قیمت نفت ۲ درصد سقوط کرد

نفت ایران در آسیا ارزان شد

رایزنی نفتی وزرای آمریکا و عربستان

مهار حریق در پارس جنوبی

بازگشت پول نفت به خزانه تضمین شده است

افتخاری دیگر در شرکت پلی پروپیلن جم

پاسخ بازرگانی پتروشیمی به حواشی پتروشیمی ایلام

مدیرعامل پتروشیمی کارون:

پتروشیمی کارون و فن آوران مکمل یکدیگرند

۱۱:۱۱ - ۱۳۹۷/۹/۱۱کد خبر: 105128
صدیقی زاده اظهار داشت: پتروشیمی کارون تولید کننده ۲ محصول استراتژیک و با ارزش TDI و MDI بوده که یکی از خوراک های اصلی آن گاز منواکسید کربن Co میباشد.

به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی " نفت ما " ،مدیرعامل پتروشیمی کارون از نقش مکمل این شرکت و پتروشیمی فن آوران خبر داد.

مهندس علیرضا صدیقی زاده در این خصوص اظهار داشت: همانگونه که مستحضر هستید پتروشیمی کارون تولید کننده ۲ محصول استراتژیک و با ارزش TDI  و  MDI  بوده که یکی از خوراک های اصلی آن گاز منواکسید کربن Co میباشد. 

وی در ادامه افزود: تأمین کننده اصلی این خوراک در سالهای اخیر پتروشیمی فن آوران می باشد و تمامی تلاش خود را در تزریق خوراک به پتروشیمی کارون،بکار برده که از این طریق سپاس و تقدیر خود را از زحمات بی شائبه پتروشیمی فن آوران اعلام میکنم. 

مدیرعامل پتروشیمی کارون بیان داشت: از بدو تاسیس تا کنون پتروشیمی فن آوران بطور میانگین 60  درصد از نیاز ما را برآورده نموده است و این کمبود خوراک  ما را برآن داشت که درکنار میزان خوراک تولیدی از سوی پتروشیمی فن آوران، واحد تولیدی هایکو را در این شرکت  ایجاد نموده که بتوانیم به حداکثر تولید و در نهایت ظرفیت اسمی برسیم.

 مهندس علیرضا صدیقی زاده در ادامه ابراز داشت: با اجرای این طرح و به بهره برداری رسیدن واحد هایکو که در مدت زمان 30 ماهه برنامه ریزی شده، پتروشیمی کارون میتواند به نهایت تولید محصولات استراتژیک و با ارزشی همچون TDI و MDI رسیده که در خاورمیانه تنها تولید کننده آن محسوب میشویم و نه تنها میزان خوراک مورد نیاز تولید کنندگان داخلی را تأمین نموده ایم بلکه به میزان صادرات و ارز آوری بیشتر و در نهایت سودآوری دست یافته ایم. 

مدیرعامل پتروشیمی کارون در خصوص استراتژی و اهداف بلند مدت این شرکت بیان داشت: یکی از مهمترین اهداف ما در بلند مدت، همکاری و استفاده از تمامی ظرفیت و محصول تولیدی پتروشیمی فن آوران بعنوان یار همیشگی پتروشیمی کارون در خوراک CO  منواکسید کربن میباشد، و امیدواریم همچون گذشته مدیران و مجموعه پتروشیمی فن آوران، مارا در بهره مندی از مازاد خوراک تولیدی خود نیز سهیم نمایند. 

وی در خصوص ویژگی های زیست محیطی واحد هایکو نیز گفت: تأثیر واحد CO هایکو در بحث HSE و همچنین زیست محیطی پتروشیمی کارون و محیط پیرامونی خود، بسیار عالی و دارای استاندارد در ابعاد جهانی و ملی بوده، چراکه با به بهره برداری رسیدن واحد هایکو میزان توقف خطوط تولیدی ما کاسته شده و این امر موجب کاهش مخاطرات در عدم پایداری تولید و آسیب رسیدن به کاتالیست ها و دیگر عوامل مربوطه شده و در نهایت مشکلات  رسیدن به ظرفیت اسمی کارخانه برطرف خواهد شد. 

مدیرعامل پتروشیمی کارون در پایان ضمن رد سیاه نمایی برخی رسانه‌ها در خصوص  ایجاد واحد هایکو و تقابل پتروشیمی کارون با فن آوران اظهار داشت: رابطه ما با پتروشیمی فن آوران، مکمل و مشتق یکدیگر بوده و بیش از پیش بر استحکام آن خواهیم افزود،  ضمن آنکه ایجاد واحد هایکو موجب افزایش تولید و کاهش هزینه های جذب نشده خواهد شد و درنهایت با بهینه شدن مصارف کاتالیست ها و دیگر مواد، هزینه تمام شده تولیدات ما کاهش یافته و سوددهی پتروشیمی کارون افزایش خواهد یافت.

 

 

منبع:سرآغاز 


خبرهای مرتبط:» نظرات بینندگان
» ناشناس | ساعت ۹:۱۱ - ۱۳۹۷/۹/۱۳
0
0
سر قبری داری گریه میکنی که توش مرده نیست
بذار مدیرعاملش تعیین شه بعد شروع کن فعلا سرپرسته
» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *


سایت خبری تحلیلی نفت ما