آخرین اخبار
فراتر از نفت

عراق قیمت نفت را برای مشتریان کاهش داد

دولت تصمیمی برای تغییر قیمت بنزین ندارد

انتصاب جدید در شرکت ملی نفت ایران

وزیر نفت امشب به تلویزیون می آید

چک درمنی به یک کارچاق‌کن برای فرار زنجانی

افزایش کشفیات قاچاق سوخت در کشور

آمریکا بزرگترین تولید کننده نفت جهان می‌شود

پیشنهاد جدید بنزینی مجلس

قیمت جهانی نفت افزایش یافت

درنگی در مدیریت ناکارآمد پسماندها

قیمت نفت حدود ۶۰ دلار خواهد بود

اعزام نماینده عراق به آمریکا

سهم نفت در بودجه سال آینده چقدر است؟

پالایشگاه نفت لاوان/تصویری

تصمیمی درباره قیمت بنزین گرفته نشده است

قیمت بنزین در آمریکا به کمترین رقم رسید

تولید نفت روسیه کاهش می‌یابد

قرارداد جامع همکاری اوپک و غیراوپک

قیمت نفت ۲ درصد سقوط کرد

نفت ایران در آسیا ارزان شد

رایزنی نفتی وزرای آمریکا و عربستان

مهار حریق در پارس جنوبی

بازگشت پول نفت به خزانه تضمین شده است

افتخاری دیگر در شرکت پلی پروپیلن جم

پاسخ بازرگانی پتروشیمی به حواشی پتروشیمی ایلام

افزایش ذخایر اثبات شده نفت خام و گاز طبیعی آمریکا

۱۳:۱۹ - ۱۳۹۷/۹/۱۰کد خبر: 105109
قیمت های بالا و توسعه مستمر منابع شیل و تایت، ذخایر اثبات شده نفت خام و گاز طبیعی ایالات متحده را با رکوردهای جدید در سال ۲۰۱۷ به پیش رانده است. ذخایر اثبات شده نفت خام ایالات متحده ۱۹.۵ درصد از پایان سال ۲۰۱۶ افزایش یافته و به ۳۲.۹ میلیارد بشکه افزایش یافته است. ذخایر گاز طبیعی نیز ۳۶.۱ درصد از پایان سال ۲۰۱۶ افزایش یافته و به ۴۶۴.۳ تریلیون فوت مکعب در سال ۲۰۱۷ رسیده است.

به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی " نفت ما " ،بر اساس گزارش اخیر ذخایر اثبات شده نفت خام و گاز طبیعی ایالات متحده که توسط آژانس اطلاع رسانی انرژی ایالات متحده منتشر شده، قیمت های بالا و توسعه مستمر منابع شیل و تایت، ذخایر اثبات شده نفت خام و گاز طبیعی ایالات متحده را با رکوردهای جدید در سال 2017 به پیش رانده است. ذخایر اثبات شده نفت خام ایالات متحده 19.5 درصد از پایان سال 2016 افزایش یافته و به 32.9 میلیارد بشکه افزایش یافته است. رکورد قبلی بیشترین ذخایر اثبات شده نفت خام این کشور 39 میلیارد بشکه در سال 1970 بود. ذخایر گاز طبیعی نیز 36.1 درصد از پایان سال 2016 افزایش یافته و به 464.3 تریلیون فوت مکعب در سال 2017 رسیده است. رکورد قبلی بیشترین ذخایر اثبات شده گاز طبیعی 388.8 تریلیون فوت مکعب در سال 2014 بود.

ذخایر اثبات شده میزان نفت و گاز طبیعی است که داده های زمین شناسی و مهندسی قطعیت قابل بهره برداری بودن آنها در سالهای آتی را با توجه به شرایط موجود اقتصادی و عملیاتی نشان می دهد. تغییرات در ذخایر اثبات شده در سالهای اخیر اکتشافات جدید (در میادین جدید، ذخایر جدید در میادین قدیمی، یا افزایش ذخایر موجود)، ذخایر خالص، اصلاحات در برآوردهای ذخایر قبلی، و کاهش تولید سالانه هر سوخت می باشد.

تگزاس و نیومکزیکو بیشترین افزایش خالص در ذخایر اثبات شده نفت خام را در سال 2017 به ترتیب با 3.1 میلیارد بشکه و 1 میلیارد بشکه ذخایر اثبات شده نفت خام داشته اند. افزایش ذخایر اثبات شده نفت خام این دو ایالت در نیتجه قیمتهای بالای نفت و توسعه حوزه «پرمیان» بویژه در میدان اسپرابری و میدان شیل «وولفکمپ-بون اسپرینگ» بوده است.  تگزارس همچنین رتبه دوم افزایش در ذخایر اثبات شده گاز طبیعی را به خود اختصاص داده است که بیشترین افزایش از میادین شیل «وولفکمپ-بون اسپرینگ» در حوزه «پرمیان» و میادین شیل «هاینسویل-بوسیر» در شرق تگزاس و شمال لوئیزیانا بوده است.

سهم گاز طبیعی از میادین شیل از 62 درصد کل ذخایر گاز طبیعی اثبات شده در سال 2016 به 66 درصد در سال 2017 رسیده است.

فاتیما رضایی


خبرهای مرتبط:» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *


سایت خبری تحلیلی نفت ما