آخرین اخبار
فراتر از نفت

چه کسانی خواهان زنگ زدن اکسین خوزستان هستند؟

همکاری دو جانبه توتال و آرامکو

افتتاح نمایشگاه خودکفایی و توانمندسازی شرکت انتقال گاز

تامین مالی پتروشیمی کردستان از سیستم بانکی

نامه پرسنل پتروشیمی غدیر به مدیران عامل شستا و تاپیکو

آینده مبهم گذار انرژی ایران با برقراری دوباره تحریمها

قطر: از ایران سپاسگزاریم

قیمت‌ قیر تابع بازار است

زندگی روی ثروت، زیر خط فقر

راهکار مجلس برای جبران کمبود احتمالی درآمدهای نفتی

میزان عرضه نفت خام و میعانات گازی در بورس انرژی

رئیس‌جمهور وارد بندر لنگه شد

سقف درآمدهای نفتی تعیین شد

رهبری سهم صندوق توسعه را ۲۰ درصد اعلام کردند

دلیل فعال شدن کارت سوخت

لوک اویل و توسعه میدان کورنای غربی ۲ عراق با تولید ۸۰۰ هزار بشکه ای در روز

کمک مکزیک به بزرگترین شرکت نفتی کشورش

وزیر نفت به چین سفر می کند

بزرگان انرژی به اوضاع نفت بدبین ماندند

لوک اویل به تحریم ونزوئلا تن داد

رییس اوپک تحریم شد

ممانعت اقلیم کردستان عراق از صادرات تانکری نفت به ایران

تعطیلی یک میدان نفتی در عربستان

آذربایجان ۲۱۳ میلیون بشکه نفت استخراج کرد

واردات نفت هند از ایران کاهش یافت

افزایش ذخایر اثبات شده نفت خام و گاز طبیعی آمریکا

۱۳:۱۹ - ۱۳۹۷/۹/۱۰کد خبر: 105109
قیمت های بالا و توسعه مستمر منابع شیل و تایت، ذخایر اثبات شده نفت خام و گاز طبیعی ایالات متحده را با رکوردهای جدید در سال ۲۰۱۷ به پیش رانده است. ذخایر اثبات شده نفت خام ایالات متحده ۱۹.۵ درصد از پایان سال ۲۰۱۶ افزایش یافته و به ۳۲.۹ میلیارد بشکه افزایش یافته است. ذخایر گاز طبیعی نیز ۳۶.۱ درصد از پایان سال ۲۰۱۶ افزایش یافته و به ۴۶۴.۳ تریلیون فوت مکعب در سال ۲۰۱۷ رسیده است.

به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی " نفت ما " ،بر اساس گزارش اخیر ذخایر اثبات شده نفت خام و گاز طبیعی ایالات متحده که توسط آژانس اطلاع رسانی انرژی ایالات متحده منتشر شده، قیمت های بالا و توسعه مستمر منابع شیل و تایت، ذخایر اثبات شده نفت خام و گاز طبیعی ایالات متحده را با رکوردهای جدید در سال 2017 به پیش رانده است. ذخایر اثبات شده نفت خام ایالات متحده 19.5 درصد از پایان سال 2016 افزایش یافته و به 32.9 میلیارد بشکه افزایش یافته است. رکورد قبلی بیشترین ذخایر اثبات شده نفت خام این کشور 39 میلیارد بشکه در سال 1970 بود. ذخایر گاز طبیعی نیز 36.1 درصد از پایان سال 2016 افزایش یافته و به 464.3 تریلیون فوت مکعب در سال 2017 رسیده است. رکورد قبلی بیشترین ذخایر اثبات شده گاز طبیعی 388.8 تریلیون فوت مکعب در سال 2014 بود.

ذخایر اثبات شده میزان نفت و گاز طبیعی است که داده های زمین شناسی و مهندسی قطعیت قابل بهره برداری بودن آنها در سالهای آتی را با توجه به شرایط موجود اقتصادی و عملیاتی نشان می دهد. تغییرات در ذخایر اثبات شده در سالهای اخیر اکتشافات جدید (در میادین جدید، ذخایر جدید در میادین قدیمی، یا افزایش ذخایر موجود)، ذخایر خالص، اصلاحات در برآوردهای ذخایر قبلی، و کاهش تولید سالانه هر سوخت می باشد.

تگزاس و نیومکزیکو بیشترین افزایش خالص در ذخایر اثبات شده نفت خام را در سال 2017 به ترتیب با 3.1 میلیارد بشکه و 1 میلیارد بشکه ذخایر اثبات شده نفت خام داشته اند. افزایش ذخایر اثبات شده نفت خام این دو ایالت در نیتجه قیمتهای بالای نفت و توسعه حوزه «پرمیان» بویژه در میدان اسپرابری و میدان شیل «وولفکمپ-بون اسپرینگ» بوده است.  تگزارس همچنین رتبه دوم افزایش در ذخایر اثبات شده گاز طبیعی را به خود اختصاص داده است که بیشترین افزایش از میادین شیل «وولفکمپ-بون اسپرینگ» در حوزه «پرمیان» و میادین شیل «هاینسویل-بوسیر» در شرق تگزاس و شمال لوئیزیانا بوده است.

سهم گاز طبیعی از میادین شیل از 62 درصد کل ذخایر گاز طبیعی اثبات شده در سال 2016 به 66 درصد در سال 2017 رسیده است.

فاتیما رضایی


خبرهای مرتبط:» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *


سایت خبری تحلیلی نفت ما