آخرین اخبار
فراتر از نفت

پالایشگاه نفت لاوان/تصویری

تصمیمی درباره قیمت بنزین گرفته نشده است

قیمت بنزین در آمریکا به کمترین رقم رسید

تولید نفت روسیه کاهش می‌یابد

قرارداد جامع همکاری اوپک و غیراوپک

قیمت نفت ۲ درصد سقوط کرد

نفت ایران در آسیا ارزان شد

رایزنی نفتی وزرای آمریکا و عربستان

مهار حریق در پارس جنوبی

بازگشت پول نفت به خزانه تضمین شده است

افتخاری دیگر در شرکت پلی پروپیلن جم

پاسخ بازرگانی پتروشیمی به حواشی پتروشیمی ایلام

انتصاب های جدید در شرکت متن

سرنوشت فروش نفت به ناجا مشخص نیست

کشف میدان نفت و گاز غیر متعارف در آمریکا

احتمال تعطیلی بزرگترین میدان نفتی لیبی

اویک برنده مناقصه توسعه میدان نفتی رامشیر شد

اولویت سازمان منطقه ویژه پارس

افتتاح آخرین واحد میدان گازی قطب شمال

تجمع رانندگان مستقر در دکل های شرکت ملی حفاری/عکس

پرداخت مطالبات پرسنل شرکت ملی حفاری حق قانونی شان است

ژنرال سابق ونزوئلا رئیس اوپک شد

راهکاری جهت حرکت به سمت توسعه ی پایدار نفت

تردید در تحقق درآمدهای بودجه ۹۸

فراخوان رفقا برای انتصاب در پست های مدیریتی!

پیش بینی قیمت نفت در تدوین بودجه ۹۸

۱۱:۴۸ - ۱۳۹۷/۸/۳۰کد خبر: 104922
خادمی همچنین با اشاره به منابع تامین بودجه سال آینده بیان داشت: یکی از منابعی که می تواند برای ما تامین بودجه کند نفت و میعانات گازی است که به سمت کاهش می رود. علاوه بر این، دریافت مالیات از شرکت ها، عوارض گمرکات و فروش اوراق از جمله موارد اصلی تشکیل دهنده بودجه و درآمدهای ماست.

به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی " نفت ما " ،عضو کمیسیون انرژی مجلس رقمی که برای قیمت نفت در بودجه ۹۸ تعیین خواهد شد را حدود ۶۰ تا ۶۵ دلار پیش بینی کرد و گفت: ممکن است دولت یک بودجه را با صادرات ۲ میلیون بشکه نفت و بودجه دیگری هم بر اساس صادرات یک میلیون بشکه نفت ارائه دهد.

 هدایت الله خادمی با اشاره به رویکرد دولت به نفت در بودجه 98 اظهار کرد: دولت هنوز طرح خود را ارائه نداده اما سناریوهای مختلفی را بررسی خواهد کرد. به نظر می رسد طرح دولت تحت چند فصل باشد.

عضو کمیسیون انرژی مجلس در توضیح این مطلب افزود: ممکن است دولت یک بودجه را با صادرات 2 میلیون بشکه نفت با میعانات گازی و بودجه دیگری هم بر اساس صادرات یک میلیون بشکه نفت ارائه دهد.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان ساخت: با توجه به قابل پیش بینی نبودن آینده و مشخص نبودن کاهش و افزایش صادرات، درست این است که دولت چند مدل بودجه ارائه کند تا آمادگی را برای هر یک از مدل ها داشته باشند.

این نماینده مجلس رقمی که برای قیمت نفت تعیین خواهد شد را حدود 60 تا 65 دلار  پیش بینی کرد و افزود: البته این رقم خیلی واقعی نیست و ممکن است کاهش پیدا کند.

خادمی همچنین با اشاره به منابع تامین بودجه سال آینده بیان داشت: یکی از منابعی که می تواند برای ما تامین بودجه کند نفت و میعانات گازی است که به سمت کاهش می رود. علاوه بر این، دریافت مالیات از شرکت ها، عوارض گمرکات و فروش اوراق از جمله موارد اصلی تشکیل دهنده بودجه و درآمدهای ماست.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کشور ما بزرگ ترین دارنده نفت و گاز جهان است افزود: متاسفانه ما هنوز بنزین سوخت وارد می کنیم و به خام فروشی عادت کرده ایم. اگر خام فروشی نمی کردیم و به جای فروش ارزان نفت خام به کشورهای دیگر صدها فرآورده باارزش نفتی تولید می کردیم تحریم ها هیچ تأثیری بر زندگی مردم نمی گذاشت.

وی در ادامه تأکید کرد: باید تلاش کنیم که از هر طریقی نفت مان را بفروشیم و این تنها راه مطمئن نسبت به راه های دیگر برای تأمین بودجه سال 98 است.

خادمی عنوان کرد: دولت برای پیشگیری از مواجه شدن با کسری شدید در سال آینده، نمی تواند حقوق ها را افزایش ندهد.

 

منبع:تسنیم 

 

» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *


سایت خبری تحلیلی نفت ما