آخرین اخبار
فراتر از نفت

کدام کشورها بزرگترین ذخایر نفت جهان را دارند؟

افزایش صادرات نفت ایران به چین

اتصال پالایشگاه روغن‌سازی ایرانول در آبادان به برق شهر

انتقاد برخی تولیدکنندگان بزرگ از روند طولانی تایید گواهی ثبت آماری

جوابیه شرکت انتقال گاز به گزارش "نفت ما"+پاسخ "نفت ما"

کناره گیری وزیر انرژی آمریکا از دولت

آمریکا صادرات نفت را ۲ برابر کرد

اعزام کاروان کمک‌های نفت فلات قاره به مناطق سیل‌زده

شرکت حفاری توران برنده قرارداد ۵۰۰ میلیون دلاری بی پی در دریای خزر

افزایش قیمت CNG ابلاغ شد

تمدید قرارداد حفاری و مهندسی bp در خزر

ارسال دومین محموله کمک های کارکنان آغاجاری به مناطق سیل زده

صادرات ماهانه نفت ایران به پایین‌ترین رقم رسید

تولید نفت ۲۰ هزار بشکه کاهش یافت

مدیرعامل جدید پتروشیمی جم معارفه شد

مذاکرات عربستان برای خرید سهام مشتری نفت ایران

صنعت نفت در کنار مردم خواهد بود

پایان پیمان نفتی اوپک در اواسط امسال

پرتغال دچار بحران انرژی شد

نفت از مرز ۷۲ دلار گذشت

مخالفت مجلس با بنزین ۲ نرخی

تقدیر مدیر کل محیط زیست بوشهر از مدیرعامل پلی پروپیلن جم

ابلاغ یک دستور العمل برای غرب‌کارون

دو پیش‌بینی از قیمت نفت

انتصاب در پتروشیمی بندرامام

پیش بینی قیمت نفت در تدوین بودجه ۹۸

۱۱:۴۸ - ۱۳۹۷/۸/۳۰کد خبر: 104922
خادمی همچنین با اشاره به منابع تامین بودجه سال آینده بیان داشت: یکی از منابعی که می تواند برای ما تامین بودجه کند نفت و میعانات گازی است که به سمت کاهش می رود. علاوه بر این، دریافت مالیات از شرکت ها، عوارض گمرکات و فروش اوراق از جمله موارد اصلی تشکیل دهنده بودجه و درآمدهای ماست.

به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی " نفت ما " ،عضو کمیسیون انرژی مجلس رقمی که برای قیمت نفت در بودجه ۹۸ تعیین خواهد شد را حدود ۶۰ تا ۶۵ دلار پیش بینی کرد و گفت: ممکن است دولت یک بودجه را با صادرات ۲ میلیون بشکه نفت و بودجه دیگری هم بر اساس صادرات یک میلیون بشکه نفت ارائه دهد.

 هدایت الله خادمی با اشاره به رویکرد دولت به نفت در بودجه 98 اظهار کرد: دولت هنوز طرح خود را ارائه نداده اما سناریوهای مختلفی را بررسی خواهد کرد. به نظر می رسد طرح دولت تحت چند فصل باشد.

عضو کمیسیون انرژی مجلس در توضیح این مطلب افزود: ممکن است دولت یک بودجه را با صادرات 2 میلیون بشکه نفت با میعانات گازی و بودجه دیگری هم بر اساس صادرات یک میلیون بشکه نفت ارائه دهد.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان ساخت: با توجه به قابل پیش بینی نبودن آینده و مشخص نبودن کاهش و افزایش صادرات، درست این است که دولت چند مدل بودجه ارائه کند تا آمادگی را برای هر یک از مدل ها داشته باشند.

این نماینده مجلس رقمی که برای قیمت نفت تعیین خواهد شد را حدود 60 تا 65 دلار  پیش بینی کرد و افزود: البته این رقم خیلی واقعی نیست و ممکن است کاهش پیدا کند.

خادمی همچنین با اشاره به منابع تامین بودجه سال آینده بیان داشت: یکی از منابعی که می تواند برای ما تامین بودجه کند نفت و میعانات گازی است که به سمت کاهش می رود. علاوه بر این، دریافت مالیات از شرکت ها، عوارض گمرکات و فروش اوراق از جمله موارد اصلی تشکیل دهنده بودجه و درآمدهای ماست.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کشور ما بزرگ ترین دارنده نفت و گاز جهان است افزود: متاسفانه ما هنوز بنزین سوخت وارد می کنیم و به خام فروشی عادت کرده ایم. اگر خام فروشی نمی کردیم و به جای فروش ارزان نفت خام به کشورهای دیگر صدها فرآورده باارزش نفتی تولید می کردیم تحریم ها هیچ تأثیری بر زندگی مردم نمی گذاشت.

وی در ادامه تأکید کرد: باید تلاش کنیم که از هر طریقی نفت مان را بفروشیم و این تنها راه مطمئن نسبت به راه های دیگر برای تأمین بودجه سال 98 است.

خادمی عنوان کرد: دولت برای پیشگیری از مواجه شدن با کسری شدید در سال آینده، نمی تواند حقوق ها را افزایش ندهد.

 

منبع:تسنیم 

 

» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *


سایت خبری تحلیلی نفت ما