آخرین اخبار
فراتر از نفت

پالایشگاه نفت لاوان/تصویری

تصمیمی درباره قیمت بنزین گرفته نشده است

قیمت بنزین در آمریکا به کمترین رقم رسید

تولید نفت روسیه کاهش می‌یابد

قرارداد جامع همکاری اوپک و غیراوپک

قیمت نفت ۲ درصد سقوط کرد

نفت ایران در آسیا ارزان شد

رایزنی نفتی وزرای آمریکا و عربستان

مهار حریق در پارس جنوبی

بازگشت پول نفت به خزانه تضمین شده است

افتخاری دیگر در شرکت پلی پروپیلن جم

پاسخ بازرگانی پتروشیمی به حواشی پتروشیمی ایلام

انتصاب های جدید در شرکت متن

سرنوشت فروش نفت به ناجا مشخص نیست

کشف میدان نفت و گاز غیر متعارف در آمریکا

احتمال تعطیلی بزرگترین میدان نفتی لیبی

اویک برنده مناقصه توسعه میدان نفتی رامشیر شد

اولویت سازمان منطقه ویژه پارس

افتتاح آخرین واحد میدان گازی قطب شمال

تجمع رانندگان مستقر در دکل های شرکت ملی حفاری/عکس

پرداخت مطالبات پرسنل شرکت ملی حفاری حق قانونی شان است

ژنرال سابق ونزوئلا رئیس اوپک شد

راهکاری جهت حرکت به سمت توسعه ی پایدار نفت

تردید در تحقق درآمدهای بودجه ۹۸

فراخوان رفقا برای انتصاب در پست های مدیریتی!

مزایای ایجاد بورس نفت

۹:۲۱ - ۱۳۹۷/۸/۲۷کد خبر: 104827
نماینده مردم کوهبنان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اگر بر اساس تحریم ها بخواهیم هرگونه مشوقی اعمال شود، این مشوق رقابت محسوب نخواهد شد، افزود: در بورس نفت هر کسی می تواند وارد شده و در حوزه نفتی ایران رقابت کرده و بتواند از بازار استفاده کند.

به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی " نفت ما " ،سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس مزایای ایجاد بورس نفت را تشریح کرد و گفت: دریافت یورو در قبال فروش نفت بهترین گزینه است.

حسین امیری خامکانی در گفتگو با خبرنگار ایبِنا با اشاره به برنامه ریزی برای فعال شدن بورس نفت، گفت: با ایجاد بورس نفت مشوق هایی برای فعالیت شرکت های داخلی و خارجی ایجاد خواهد شد.

نماینده مردم کوهبنان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اگر بر اساس تحریم ها بخواهیم هرگونه مشوقی اعمال شود، این مشوق رقابت محسوب نخواهد شد، افزود: در بورس نفت هر کسی می تواند وارد شده و در حوزه نفتی ایران رقابت کرده و بتواند از بازار استفاده کند.

این نماینده مردم در مجلس دهم با تاکید بر اینکه بورس نفت در راستای تجربه دور زدن تحریم ها حرکت خوبی است، تصریح کرد: با راه اندازی و آغاز به کار بورس نفت علاوه بر تضمین امنیت برای شرکت ملی نفت و ایجاد شفافیت بیشتر، مسئولان نیز با قوت قلب بیشتری نفت را در بورس عرضه خواهند کرد.

وی ادامه داد: از دیگر مزایای عرضه نفت در بورس این است که جلوی هرگونه رانت را هم خواهد گرفت. امیری خامکانی با بیان اینکه برای فروش نفت ایران و اینکه در قبال آن پول دریافت شود یا کالا به مذاکرات دو طرف بستگی دارد، گفت: در حال حاضر به طور مثال با کره جنوبی توافق شده که با ارز خود آنها مبادله و فروش نفت صورت بگیرد.

این نماینده مردم در مجلس دهم با تاکید بر اینکه طبق مذاکرات انجام شده و تلاش هایی که از سوی اتحادیه اروپا در جریان است سازوکار ویژه ای در دست طراحی برای فروش نفت است، افزود: قطعا ما با هر کشوری با ارز یورو هم می توانیم معامله کنیم که امکان واریز آن هم بیشتر است.

 

 

منبع:ایبنا

 

 

» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *


سایت خبری تحلیلی نفت ما