آخرین اخبار
فراتر از نفت

مذاکرات نفتی ایران و آذربایجان ادامه دارد

وحید نام‌نیک سرپرست شرکت پتروشیمی غدیر شد

صادرات نفت ترکمنستان نصف شد

برآورد چشم انداز نفت ایران در سال ۲۰۱۹

تولید نفت شیل آمریکا رکورد می زند

صادرات نفت ایران افزایش یافت

افزایش قیمت گاز و برق در سال آینده

مدیرعامل پتروشیمی فن آوران منصوب شد/حکم

قیمت جهانی نفت کاهش یافت

سناریوهای مرکز پژوهش‌ها در مورد قیمت بنزین

روایت زنگنه از کرسنت چیست؟

امام جمعه اهواز استعفا کرد

کره جنوبی یکصد میلیون دلار از ایران نفت خرید

انتشار دستاوردهای چهلمین فجر صنعت نفت در مجله «عصر کیمیاگری»

راه اندازی سامانه شناسایی تامین کنندگان و پیمانکاران ایرانول

کاهش صادرات نفت عربستان

پیش بینی قیمت نفت طی ۵ سال آینده

هند بزرگ‌ترین خریدار نفت ونزوئلا شد

کشف ۸۵۶۰ تن سوخت قاچاق در سمنان

خبر خوش برای کارکنان قراردادی نفت

تشریح اقدامات وزارت نفت برای رفع مشکلات

تغییر مکان ساخت پالایشگاه عربستانی در هند

نجات جان «بابک زنجانی» دست خودش است

هنوز تصمیمی برای بنزین گرفته نشده است

قیمت جهانی نفت کاهش یافت

نیجریه به دنبال استرداد وزیر نفت سابق خود

۱۲:۵۱ - ۱۳۹۷/۸/۲۲کد خبر: 104732
رئیس کمیسیون جرائم اقتصادی و مالی نیجریه گفت کشورش به دنبال استرداد وزیر نفت سابق خود و اولین رئیس زن اوپک از انگلستان است تا در کشور خودش محاکمه شود، چون تحقیقات در مورد فساد در انگلیس زمان زیادی طول میکشد .

به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی " نفت ما " ،وزیر نفت سابق نیجریه و اولین رئیس زن اوپک به جرم فساد جهانی، رشوه خواری و پولشویی محاکمه می شود .

  رئیس کمیسیون جرائم اقتصادی و مالی نیجریه گفت کشورش به دنبال استرداد وزیر نفت سابق خود و اولین رئیس زن اوپک از انگلستان است تا در کشور خودش محاکمه شود، چون تحقیقات در مورد فساد در انگلیس زمان زیادی طول میکشد .

دیزانی الیسون مادوک بین سال‌های 2010 تا 2015 در زمان ریاست‌جمهوری گودلاک جاناتان وزیر نفت نیجریه بود. الیسون مادوک اولین رئیس زن در اوپک هم بود .

او در سال 2015 در لندن در پی تحقیقات 2 ساله توسط آژانس ملی جرایم انگلستان به جرم فساد جهانی، رشوه خواری و پولشویی دستگیر شد. الیسون مادوک پس از بازجویی به قید ضمانت آزاد شد و از آن زمان هم به قید ضمانت آزاد بوده است .

پلیس و ماموران تحقیق مشکوکند که او میلیون ها دلار از معاملات نفتی نیجریه و حساب های دولتی در زمان سرپرستی صنعت نفت، برای منافع شخصی به جیب زده است و از آن برای خرید خانه های لوکس در لندن و پایتخت نیجریه استفاده کرده است .

بیش از دو سال پیش یک کمیته پارلمانی غیررسمی افشا کرد که هیچ قرارداد رسمی بین شرکت ملی نفت نیجریه و شرکت های معامله کننده ای که 24 میلیارد دلار نفت خام نیجریه را بین سال‌های 2011 تا 2014 دریافت کردند، وجود ندارد .

طبق نتایج تحقیقات، الیسون مادوک به طور غیر قانونی اجازه معاوضه نفت خام نیجریه را با محصولات پالایش شده به شرکت‌های دوک اویل و ترافیگورا داده است .

ابراهیم ماگو، رئیس کمیته جرائم اقتصادی و مالی با اشاره به تعلل انگلستان در محاکمه وی گفت:« بسیار غیرمنطقی است که مادوک در انگلیس محاکمه نمی شود» .

او ادامه داد:« به همین دلیل می‌گویم اگر نمی‌توانید محاکمه اش کنید او را به اینجا بیاورید ما خودمان محاکمه می‌کنیم. ما نمی‌توانیم همین طور تا زمانی نامشخص منتظر بمانیم. فکر می‌کنم 3 سال برای به دادگاه آوردن او کافی باشد .

منبع:تسنیم 

» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *


سایت خبری تحلیلی نفت ما