آخرین اخبار
فراتر از نفت

پالایشگاه نفت لاوان/تصویری

تصمیمی درباره قیمت بنزین گرفته نشده است

قیمت بنزین در آمریکا به کمترین رقم رسید

تولید نفت روسیه کاهش می‌یابد

قرارداد جامع همکاری اوپک و غیراوپک

قیمت نفت ۲ درصد سقوط کرد

نفت ایران در آسیا ارزان شد

رایزنی نفتی وزرای آمریکا و عربستان

مهار حریق در پارس جنوبی

بازگشت پول نفت به خزانه تضمین شده است

افتخاری دیگر در شرکت پلی پروپیلن جم

پاسخ بازرگانی پتروشیمی به حواشی پتروشیمی ایلام

انتصاب های جدید در شرکت متن

سرنوشت فروش نفت به ناجا مشخص نیست

کشف میدان نفت و گاز غیر متعارف در آمریکا

احتمال تعطیلی بزرگترین میدان نفتی لیبی

اویک برنده مناقصه توسعه میدان نفتی رامشیر شد

اولویت سازمان منطقه ویژه پارس

افتتاح آخرین واحد میدان گازی قطب شمال

تجمع رانندگان مستقر در دکل های شرکت ملی حفاری/عکس

پرداخت مطالبات پرسنل شرکت ملی حفاری حق قانونی شان است

ژنرال سابق ونزوئلا رئیس اوپک شد

راهکاری جهت حرکت به سمت توسعه ی پایدار نفت

تردید در تحقق درآمدهای بودجه ۹۸

فراخوان رفقا برای انتصاب در پست های مدیریتی!

نیجریه به دنبال استرداد وزیر نفت سابق خود

۱۲:۵۱ - ۱۳۹۷/۸/۲۲کد خبر: 104732
رئیس کمیسیون جرائم اقتصادی و مالی نیجریه گفت کشورش به دنبال استرداد وزیر نفت سابق خود و اولین رئیس زن اوپک از انگلستان است تا در کشور خودش محاکمه شود، چون تحقیقات در مورد فساد در انگلیس زمان زیادی طول میکشد .

به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی " نفت ما " ،وزیر نفت سابق نیجریه و اولین رئیس زن اوپک به جرم فساد جهانی، رشوه خواری و پولشویی محاکمه می شود .

  رئیس کمیسیون جرائم اقتصادی و مالی نیجریه گفت کشورش به دنبال استرداد وزیر نفت سابق خود و اولین رئیس زن اوپک از انگلستان است تا در کشور خودش محاکمه شود، چون تحقیقات در مورد فساد در انگلیس زمان زیادی طول میکشد .

دیزانی الیسون مادوک بین سال‌های 2010 تا 2015 در زمان ریاست‌جمهوری گودلاک جاناتان وزیر نفت نیجریه بود. الیسون مادوک اولین رئیس زن در اوپک هم بود .

او در سال 2015 در لندن در پی تحقیقات 2 ساله توسط آژانس ملی جرایم انگلستان به جرم فساد جهانی، رشوه خواری و پولشویی دستگیر شد. الیسون مادوک پس از بازجویی به قید ضمانت آزاد شد و از آن زمان هم به قید ضمانت آزاد بوده است .

پلیس و ماموران تحقیق مشکوکند که او میلیون ها دلار از معاملات نفتی نیجریه و حساب های دولتی در زمان سرپرستی صنعت نفت، برای منافع شخصی به جیب زده است و از آن برای خرید خانه های لوکس در لندن و پایتخت نیجریه استفاده کرده است .

بیش از دو سال پیش یک کمیته پارلمانی غیررسمی افشا کرد که هیچ قرارداد رسمی بین شرکت ملی نفت نیجریه و شرکت های معامله کننده ای که 24 میلیارد دلار نفت خام نیجریه را بین سال‌های 2011 تا 2014 دریافت کردند، وجود ندارد .

طبق نتایج تحقیقات، الیسون مادوک به طور غیر قانونی اجازه معاوضه نفت خام نیجریه را با محصولات پالایش شده به شرکت‌های دوک اویل و ترافیگورا داده است .

ابراهیم ماگو، رئیس کمیته جرائم اقتصادی و مالی با اشاره به تعلل انگلستان در محاکمه وی گفت:« بسیار غیرمنطقی است که مادوک در انگلیس محاکمه نمی شود» .

او ادامه داد:« به همین دلیل می‌گویم اگر نمی‌توانید محاکمه اش کنید او را به اینجا بیاورید ما خودمان محاکمه می‌کنیم. ما نمی‌توانیم همین طور تا زمانی نامشخص منتظر بمانیم. فکر می‌کنم 3 سال برای به دادگاه آوردن او کافی باشد .

منبع:تسنیم 

» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *


سایت خبری تحلیلی نفت ما