آخرین اخبار
فراتر از نفت

پالایشگاه نفت لاوان/تصویری

تصمیمی درباره قیمت بنزین گرفته نشده است

قیمت بنزین در آمریکا به کمترین رقم رسید

تولید نفت روسیه کاهش می‌یابد

قرارداد جامع همکاری اوپک و غیراوپک

قیمت نفت ۲ درصد سقوط کرد

نفت ایران در آسیا ارزان شد

رایزنی نفتی وزرای آمریکا و عربستان

مهار حریق در پارس جنوبی

بازگشت پول نفت به خزانه تضمین شده است

افتخاری دیگر در شرکت پلی پروپیلن جم

پاسخ بازرگانی پتروشیمی به حواشی پتروشیمی ایلام

انتصاب های جدید در شرکت متن

سرنوشت فروش نفت به ناجا مشخص نیست

کشف میدان نفت و گاز غیر متعارف در آمریکا

احتمال تعطیلی بزرگترین میدان نفتی لیبی

اویک برنده مناقصه توسعه میدان نفتی رامشیر شد

اولویت سازمان منطقه ویژه پارس

افتتاح آخرین واحد میدان گازی قطب شمال

تجمع رانندگان مستقر در دکل های شرکت ملی حفاری/عکس

پرداخت مطالبات پرسنل شرکت ملی حفاری حق قانونی شان است

ژنرال سابق ونزوئلا رئیس اوپک شد

راهکاری جهت حرکت به سمت توسعه ی پایدار نفت

تردید در تحقق درآمدهای بودجه ۹۸

فراخوان رفقا برای انتصاب در پست های مدیریتی!

امارات متحده عربی، صادر کننده گاز می شود

۱۱:۵۸ - ۱۳۹۷/۸/۲۲کد خبر: 104728
این پروژه به ادنوک کمک خواهد کرد تا به تولید ۱ میلیارد فوت مکعب گاز غیر متعارف تا سال ۲۰۳۰ دست یابد. ابوظبی با دستیابی به خودکفایی گازی برای برای امارات متحده عربی و انتقال ظرفیت تولید مازاد برای تبدیل شدن به یک صادرکننده خالص گاز تلاش می کند.

به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی " نفت ما " ، توتال و شرکت ملی نفت ابوظبی (ادنوکADNOC)، موافقتنامه امتیاز آغاز یک برنامه اکتشاف گاز غیر متعارف در میدان با پتانسیل بالای روویس دیاب Ruwais Diyab که بیش از 6000 کیلومتر تا غرب منطقه ساحلی و خشکی ادنوک گسترش می یابد را در ابوظبی امضا کردند.

این امتیاز نامه مراحل اکتشاف و برآورد در یک دوره 7 ساله را اعطا می کند که به دنبال خود یک دوره 40 ساله توسعه و تولید را دارد. توتال در مرحله اکتشاف این امتیاز نامه 40 درصد سهام دارد در حالی که 60 درصد سهام باقیمانده متعلق به ادنوک خواهد بود. در صورت اکتشاف قطعی، این فرصت چند تریلیون فوت مکعبی به صورت مرحله ای همگام با تقاضا در حال افزایش گاز در امارات متحده عربی و فرصتهای صادراتی بالقوه، توسعه خواهد یافت.

این پروژه به ادنوک کمک خواهد کرد تا به تولید 1 میلیارد فوت مکعب گاز غیر متعارف در روز تا سال 2030 دست یابد. این موافقتنامه نتیجه همکاری نزدیک بین ادنوک و توتال در راستای شناسایی روشهای کشف منابع غیرمتعارف بالقوه گاز در ابوظبی است بدینصورت که توتال تخصص، نیروی انسانی و فناوری و دانش تجربی خود را می آورد.

پارتیک پویانه رییس و مدیر عامل توتال گفت:"ما از اینکه نخستین شرکت بین المللی که در اکتشاف گاز غیرمتعارف در ابوظبی به همراه ادنوک هستیم، خوشحالیم. این موافقتنامه روابط قدیمی و راهبردی ما را در یک کشور و منطقه ای که به خوبی می شناسیم، مستحکم تر خواهد کرد. ما به پشتیبانی از امارات متحده عربی در برآورده ساختن جاه طلبی هایش برای کشف و بهره برداری از این منابع گازی غیر متعارف قابل توجهش پایبند هستیم."

وی در ادامه افزود: دیاب پتانسیل تاثیرگذاری بالا همچون شیل گس در آمریکای شمالی را دارد و افزایش زیادی در سود اکتشافی ما خواهد اشت."

سلطان الجابر مدیر عامل ادنوک نیز گفت: "ما با دستیابی به خودکفایی گازی برای ابوظبی، برای امارات متحده عربی و انتقال ظرفیت تولید مازاد برای تبدیل شدن به یک صادرکننده خالص گاز تلاش می کنیم.

ابوظبی بزرگترین شیخ نشین امارات متحده عربی است که 6 درصد کل ذخایر نفت خام جهان را در اختیار دارد و بیشترین نفت امارات متحده عربی را تولید می کند.

توتال با ادنوک در پروژه های گوناگون اکتشاف و تولید فراساحلی و خشکی همکاری دارد. در ماه مارس گذشته در یک قرارداد 1.5 میلیارد دلاری 40 ساله، به شرکت توتال، 20 درصد سهام در امتیاز نامه میدانهای فراساحلی «امّ شریف و نصر» و 5 درصد سهام در امتیاز نامه میدان «زقوم سفلی» اعطا شد. تولید روزانه میدان های ام شریف و نصر 460 هزار بشکه نفت و 500 میلیون فوت مکعب گاز و تولید میدان زقوم نیز 450 هزار بشکه نفت در روز خواهد بود.

سهام توتال در دیگر پروژه های ادنوک عبارتست از: 15 درصد در فراوری گاز ادنوک (GASCO)، 5 درصد در ال ان جی ادنوک (ADGAS)، 24.5 درصد در شرکت انرژی دلفین، 100 درصد سهام و عملیات میدان ابو البخوش. توتال همچنین در پروژه شمس بزرگترین نیروگاه متمرکز خورشیدی جهان با ظرفیت تولید 100 مگاوات، نیروگاه و آب شیرین کن التویله که 20 درصد آب شیرین و برق ابوظبی را تولید می کند، تولید روانکار صنعتی و خودرویی، شریک است.

شایان ذکر است که شرکت توتال به مدت 80 سال از سال 1939 در ابوظبی مشغول فعالیت بوده است.

 فاتیما رضایی

منابع:

https://www.total.com/en/media/news/press-releases/total-and-adnoc-join-forces-launch-unconventional-gas-exploration-abu-dhabi

https://www.bloomberg.com/news/articles/2018-11-11/abu-dhabi-s-adnoc-signs-deal-to-give-total-40-of-gas-concession


خبرهای مرتبط:» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *


سایت خبری تحلیلی نفت ما