آخرین اخبار
فراتر از نفت

مذاکرات نفتی ایران و آذربایجان ادامه دارد

وحید نام‌نیک سرپرست شرکت پتروشیمی غدیر شد

صادرات نفت ترکمنستان نصف شد

برآورد چشم انداز نفت ایران در سال ۲۰۱۹

تولید نفت شیل آمریکا رکورد می زند

صادرات نفت ایران افزایش یافت

افزایش قیمت گاز و برق در سال آینده

مدیرعامل پتروشیمی فن آوران منصوب شد/حکم

قیمت جهانی نفت کاهش یافت

سناریوهای مرکز پژوهش‌ها در مورد قیمت بنزین

روایت زنگنه از کرسنت چیست؟

امام جمعه اهواز استعفا کرد

کره جنوبی یکصد میلیون دلار از ایران نفت خرید

انتشار دستاوردهای چهلمین فجر صنعت نفت در مجله «عصر کیمیاگری»

راه اندازی سامانه شناسایی تامین کنندگان و پیمانکاران ایرانول

کاهش صادرات نفت عربستان

پیش بینی قیمت نفت طی ۵ سال آینده

هند بزرگ‌ترین خریدار نفت ونزوئلا شد

کشف ۸۵۶۰ تن سوخت قاچاق در سمنان

خبر خوش برای کارکنان قراردادی نفت

تشریح اقدامات وزارت نفت برای رفع مشکلات

تغییر مکان ساخت پالایشگاه عربستانی در هند

نجات جان «بابک زنجانی» دست خودش است

هنوز تصمیمی برای بنزین گرفته نشده است

قیمت جهانی نفت کاهش یافت

زمان برای سهمیه‌بندی و ۲ نرخی شدن بنزین مناسب نیست

۱۰:۵ - ۱۳۹۷/۸/۲۱کد خبر: 104705
میرزایی اضافه کرد: آقای نوبخت تاکنون چندین بار به این موضوع ورود کرد اما اینکه تصمیم و جمع‌بندی نهایی دولت چیست؟ چیزی مطرح نشده است، اما قطعا اگر دولت بخواهد تصمیمی درباره افزایش قیمت بنزین بگیرد باید در لایحه بودجه سال آینده مطرح شود.

به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی " نفت ما " ،عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: زمان برای سهمیه‌بندی و ۲ نرخی شدن بنزین مناسب نیست.

  جلال میرزایی عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی ،با اشاره به اخبار منتشر شده مبنی بر سهمیه‌بندی و دو نرخی شدن بنزین اظهار داشت: با توجه به شرایط فعلی زمان برای سهمیه بندی و 2 نرخی شدن بنزین مناسب و آماده نیست و بهتر است این طرح در فرصت مناسب  اجرایی شود.

وی افزود: با توجه به اعمال تحریمهای اخیر آمریکا و جنگ اقتصادی که متعاقب آن آغاز شده فضا برای اجرای سهمیه‌بندی بنزین مناسب نیست بنابراین مسئولان مربوطه باید کمی تأمل کنند تا شرایط تثبیت شده و با عبور از شرایط فعلی و پس از تثبیت اوضاع در این مورد تصمیم‌گیری شود.

عضو کمیسیون انرژی مجلس در پاسخ به این پرسش که اخباری منتشر شده مبنی بر اینکه بر راه اندازی مجدد سامانه هوشمند کارت سوخت در حدود 100 میلیون دلار برای دولت هزینه دارد، تصریح کرد: بعید است که این میزان هزینه داشته باشد، چرا که این سامانه در زمان راه اندازی هم این میزان هزینه برای دولت نداشته که طبق اطلاعات بنده هزینه راه اندازی مجدد این سیستم بسیار ناچیز است.

میرزایی در پاسخ به این پرسش که ممکن است که دولت بحث افزایش قیمت بنزین را در بودجه سال آینده مطرح کند، تاکید کرد: طبق قانون دولت باید 15 آذر لایحه بودجه سالانه را به مجلس ارائه دهد، اما دولت تا کنون در این باره موضعی نگرفته است.

میرزایی اضافه کرد: آقای نوبخت تاکنون چندین بار به این موضوع ورود کرد اما اینکه تصمیم و جمع‌بندی نهایی دولت چیست؟ چیزی مطرح نشده است، اما قطعا اگر دولت بخواهد تصمیمی درباره افزایش قیمت بنزین بگیرد باید در لایحه بودجه سال آینده مطرح شود.

عضو کمیسیون انرژی مجلس یادآور شد: دولت در بودجه سال جاری نیز بحث افزایش قیمت بنزین را مطرح کرده بود که مجلس با آن مخالفت کرد. در حال حاضر هم فضای مجلس برای افزایش قیمت بنزین آماده نیست و با توجه به اینکه فضای مجلس به سمت انتخابات می‌رود بعید است مجلس مسئولیت افزایش قیمت بنزین را بپذیرد؛  مگر اینکه دولت اختیاراتی در این زمینه بخواهد و نمایندگان بخواهند این اختیار را به دولت بدهند.

 

منبع:تسنیم 

 

» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *


سایت خبری تحلیلی نفت ما