آخرین اخبار
فراتر از نفت

پالایشگاه نفت لاوان/تصویری

تصمیمی درباره قیمت بنزین گرفته نشده است

قیمت بنزین در آمریکا به کمترین رقم رسید

تولید نفت روسیه کاهش می‌یابد

قرارداد جامع همکاری اوپک و غیراوپک

قیمت نفت ۲ درصد سقوط کرد

نفت ایران در آسیا ارزان شد

رایزنی نفتی وزرای آمریکا و عربستان

مهار حریق در پارس جنوبی

بازگشت پول نفت به خزانه تضمین شده است

افتخاری دیگر در شرکت پلی پروپیلن جم

پاسخ بازرگانی پتروشیمی به حواشی پتروشیمی ایلام

انتصاب های جدید در شرکت متن

سرنوشت فروش نفت به ناجا مشخص نیست

کشف میدان نفت و گاز غیر متعارف در آمریکا

احتمال تعطیلی بزرگترین میدان نفتی لیبی

اویک برنده مناقصه توسعه میدان نفتی رامشیر شد

اولویت سازمان منطقه ویژه پارس

افتتاح آخرین واحد میدان گازی قطب شمال

تجمع رانندگان مستقر در دکل های شرکت ملی حفاری/عکس

پرداخت مطالبات پرسنل شرکت ملی حفاری حق قانونی شان است

ژنرال سابق ونزوئلا رئیس اوپک شد

راهکاری جهت حرکت به سمت توسعه ی پایدار نفت

تردید در تحقق درآمدهای بودجه ۹۸

فراخوان رفقا برای انتصاب در پست های مدیریتی!

زمان برای سهمیه‌بندی و ۲ نرخی شدن بنزین مناسب نیست

۱۰:۵ - ۱۳۹۷/۸/۲۱کد خبر: 104705
میرزایی اضافه کرد: آقای نوبخت تاکنون چندین بار به این موضوع ورود کرد اما اینکه تصمیم و جمع‌بندی نهایی دولت چیست؟ چیزی مطرح نشده است، اما قطعا اگر دولت بخواهد تصمیمی درباره افزایش قیمت بنزین بگیرد باید در لایحه بودجه سال آینده مطرح شود.

به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی " نفت ما " ،عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: زمان برای سهمیه‌بندی و ۲ نرخی شدن بنزین مناسب نیست.

  جلال میرزایی عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی ،با اشاره به اخبار منتشر شده مبنی بر سهمیه‌بندی و دو نرخی شدن بنزین اظهار داشت: با توجه به شرایط فعلی زمان برای سهمیه بندی و 2 نرخی شدن بنزین مناسب و آماده نیست و بهتر است این طرح در فرصت مناسب  اجرایی شود.

وی افزود: با توجه به اعمال تحریمهای اخیر آمریکا و جنگ اقتصادی که متعاقب آن آغاز شده فضا برای اجرای سهمیه‌بندی بنزین مناسب نیست بنابراین مسئولان مربوطه باید کمی تأمل کنند تا شرایط تثبیت شده و با عبور از شرایط فعلی و پس از تثبیت اوضاع در این مورد تصمیم‌گیری شود.

عضو کمیسیون انرژی مجلس در پاسخ به این پرسش که اخباری منتشر شده مبنی بر اینکه بر راه اندازی مجدد سامانه هوشمند کارت سوخت در حدود 100 میلیون دلار برای دولت هزینه دارد، تصریح کرد: بعید است که این میزان هزینه داشته باشد، چرا که این سامانه در زمان راه اندازی هم این میزان هزینه برای دولت نداشته که طبق اطلاعات بنده هزینه راه اندازی مجدد این سیستم بسیار ناچیز است.

میرزایی در پاسخ به این پرسش که ممکن است که دولت بحث افزایش قیمت بنزین را در بودجه سال آینده مطرح کند، تاکید کرد: طبق قانون دولت باید 15 آذر لایحه بودجه سالانه را به مجلس ارائه دهد، اما دولت تا کنون در این باره موضعی نگرفته است.

میرزایی اضافه کرد: آقای نوبخت تاکنون چندین بار به این موضوع ورود کرد اما اینکه تصمیم و جمع‌بندی نهایی دولت چیست؟ چیزی مطرح نشده است، اما قطعا اگر دولت بخواهد تصمیمی درباره افزایش قیمت بنزین بگیرد باید در لایحه بودجه سال آینده مطرح شود.

عضو کمیسیون انرژی مجلس یادآور شد: دولت در بودجه سال جاری نیز بحث افزایش قیمت بنزین را مطرح کرده بود که مجلس با آن مخالفت کرد. در حال حاضر هم فضای مجلس برای افزایش قیمت بنزین آماده نیست و با توجه به اینکه فضای مجلس به سمت انتخابات می‌رود بعید است مجلس مسئولیت افزایش قیمت بنزین را بپذیرد؛  مگر اینکه دولت اختیاراتی در این زمینه بخواهد و نمایندگان بخواهند این اختیار را به دولت بدهند.

 

منبع:تسنیم 

 

» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *


سایت خبری تحلیلی نفت ما