آخرین اخبار
فراتر از نفت

چقدر از ارز پتروشیمی‌ها به داخل آمد؟

کشف ذخایر جدید گازی در ترکمنستان

آمریکا به دنبال پر کردن جای خالی بشکه های نفت ایران است

صادرات نفت ایران؛ تنها کفاف هزینه های این صنعت را خواهد داد

رکورد شکنی تولید محصول در پتروشیمی ارومیه

تعویق قرارداد نفتی عراق با اکسون موبیل

رکورد شکنی تولید محصول در پتروشیمی اروند

امور نفتی «بابک زنجانی »دست چه کسی بود؟

هر روز باید۱۰۰ میلیون بشکه نفت تولید کنیم

تحریم صنعت پتروشیمی ایران کار ساده‌ای نیست

عبور نفت از ۷۳ دلار

حضور دوباره یک کنسرسیوم سرمایه‌گذاری در پتروشیمی

صف خرید ۲۰ میلیونی سهام شرکت نفت پارس

رقم دقیق تولید نفت ایران را کسی نمی داند

خسارات قابل توجه به تاسیسات نفتی عربستان

روزنگار نفت/۳۰ اردیبهشت ۱۲۹۹ و ۱۳۵۰

رکورد شکنی تولید محصول در پتروشیمی تندگویان

ابلاغ شیوه‎نامه نحوه عرضه نفت و میعانات گازی در بورس انرژی

خروج اکسون موبیل سیاسی است

ژئوپلیتیک انتقال انرژی منطقه دریای خزر و امنیت ملی ایران

تولید میدان نفتی آذر چقدر بود؟

نشست تخصصی راهکارهای مقابله با تحریم در شرکت پلی پروپیلن جم

کمک‌های پلی پروپیلن جم به سیل زدگان/تصویری

عرضه نفت ارزان برای مشتریان وفادار ونزوئلا

انتصاب جدید در NPC

زمان برای سهمیه‌بندی و ۲ نرخی شدن بنزین مناسب نیست

۱۰:۵ - ۱۳۹۷/۸/۲۱کد خبر: 104705
میرزایی اضافه کرد: آقای نوبخت تاکنون چندین بار به این موضوع ورود کرد اما اینکه تصمیم و جمع‌بندی نهایی دولت چیست؟ چیزی مطرح نشده است، اما قطعا اگر دولت بخواهد تصمیمی درباره افزایش قیمت بنزین بگیرد باید در لایحه بودجه سال آینده مطرح شود.

به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی " نفت ما " ،عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: زمان برای سهمیه‌بندی و ۲ نرخی شدن بنزین مناسب نیست.

  جلال میرزایی عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی ،با اشاره به اخبار منتشر شده مبنی بر سهمیه‌بندی و دو نرخی شدن بنزین اظهار داشت: با توجه به شرایط فعلی زمان برای سهمیه بندی و 2 نرخی شدن بنزین مناسب و آماده نیست و بهتر است این طرح در فرصت مناسب  اجرایی شود.

وی افزود: با توجه به اعمال تحریمهای اخیر آمریکا و جنگ اقتصادی که متعاقب آن آغاز شده فضا برای اجرای سهمیه‌بندی بنزین مناسب نیست بنابراین مسئولان مربوطه باید کمی تأمل کنند تا شرایط تثبیت شده و با عبور از شرایط فعلی و پس از تثبیت اوضاع در این مورد تصمیم‌گیری شود.

عضو کمیسیون انرژی مجلس در پاسخ به این پرسش که اخباری منتشر شده مبنی بر اینکه بر راه اندازی مجدد سامانه هوشمند کارت سوخت در حدود 100 میلیون دلار برای دولت هزینه دارد، تصریح کرد: بعید است که این میزان هزینه داشته باشد، چرا که این سامانه در زمان راه اندازی هم این میزان هزینه برای دولت نداشته که طبق اطلاعات بنده هزینه راه اندازی مجدد این سیستم بسیار ناچیز است.

میرزایی در پاسخ به این پرسش که ممکن است که دولت بحث افزایش قیمت بنزین را در بودجه سال آینده مطرح کند، تاکید کرد: طبق قانون دولت باید 15 آذر لایحه بودجه سالانه را به مجلس ارائه دهد، اما دولت تا کنون در این باره موضعی نگرفته است.

میرزایی اضافه کرد: آقای نوبخت تاکنون چندین بار به این موضوع ورود کرد اما اینکه تصمیم و جمع‌بندی نهایی دولت چیست؟ چیزی مطرح نشده است، اما قطعا اگر دولت بخواهد تصمیمی درباره افزایش قیمت بنزین بگیرد باید در لایحه بودجه سال آینده مطرح شود.

عضو کمیسیون انرژی مجلس یادآور شد: دولت در بودجه سال جاری نیز بحث افزایش قیمت بنزین را مطرح کرده بود که مجلس با آن مخالفت کرد. در حال حاضر هم فضای مجلس برای افزایش قیمت بنزین آماده نیست و با توجه به اینکه فضای مجلس به سمت انتخابات می‌رود بعید است مجلس مسئولیت افزایش قیمت بنزین را بپذیرد؛  مگر اینکه دولت اختیاراتی در این زمینه بخواهد و نمایندگان بخواهند این اختیار را به دولت بدهند.

 

منبع:تسنیم 

 

» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *


سایت خبری تحلیلی نفت ما