آخرین اخبار
فراتر از نفت

به صفر رساندن صادرات نفت ایران کار سختی است

جزئیات ادامه تعاملات نفتی ایران و عراق

سالی ۳۵ میلیارد دلار یارانه بنزین و گازوییل می‌دهیم

خاموشی رهیاب‌ ماهواره‌ای برخی نفتکش‌های ایران

پوتین:از نفت ۷۰ دلاری راضی‌ام

پیام تسلیت وزیر نفت در پی درگذشت مدیرعامل و معاون تامین اجتماعی

آیا بحران نفتی سال ۲۰۱۴ تکرار می‌شود؟

روسیه از کاهش تولید نفت پیروی نمی‌کند

ایران قصد کاهش تولید نفت را ندارد

ایران قصد کاهش تولید نفت را ندارد

دریافت غذا از عراق به جای پول گاز دروغ است

قیمت نفت مجدد صعودی شد

بازار نفت تبعات تحریم نفت ایران را درک نکرد

کره جنوبی واردات نفت ایران را ازسرگیرد

نشست اوپک میزبان یک وزیر جدید خواهد بود

احتمال سازمان‌یافته‌بودن قاچاق روزانه سوخت

استمرار تولید یک میلیون بشکه در روز میدان نفتی زقوم علیا

عواملی که بازار نفت راتحت فشار قرار داد

انتصاب جدید در شرکت ملی گاز

بدهی هایمان را تسویه می کنیم

بازنشسته های شاغل از ۱۵ آذر به دادگاه معرفی می شوند

اوپک مسئولانه رفتار کند

تقاضای مصرف انرژی افزایش می‌یابد

انتصاب جدید در وزارت نفت

اختیارات مدیرعامل NPC تفویض شد

صنعت حفاری در منطقه قرمز

۷:۴۳ - ۱۳۹۷/۸/۹کد خبر: 104465
دادگرنژاد ادامه داد: سالانه بیش از ۲۰۰ چاه نفتی به تعمیر نیاز دارند که این نیاز در بخش دریا جدی‌تر است زیرا محدودیت‌ها در این بخش بیشتر از بخش خشکی است. شرکت ملی نفت می‌تواند با تخصیص خطی اعتبارات به تعمیر چاه‌ها، هم روند تولید نفت را حفظ کند و هم شرکت‌های حفاری را به ادامه حیات امیدوار سازد.

به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی " نفت ما " ،شهاب دادگرنژاد با خطرناک خواندن رکود بازار حفاری کشور گفت: در صورت تداوم این روند و عدم تعریف و واگذاری پروژه‌ها به شرکت‌های حفاری، این شرکت‌ها مجبور به تعدیل نیرو خواهند بود و دیر یا زود ورشکست می‌شوند.

  این کارشناس نفتی با اشاره به مطالبات شرکت‌های حفاری از شرکت ملی نفت گفت: آمار رسمی در این باره وجود ندارد اما یک حساب سرانگشتی نشان می‌دهد شرکت ملی نفت و پیمانکاران اصلی پروژه‌های نفتی بیش از 1200 میلیارد تومان به شرکت‌های حفاری بدهکارند.

مدیر اسبق هماهنگی، بازریابی و امور بین الملل شرکت حفاری شمال افزود: عدم وصول مطالبات شرکت‌های حفاری و عدم تعریف پروژه‌های جدید دو مشکل اصلی شرکت‌های حفاری است در حالی که بازار حفاری در ایران با توجه به نیاز صنعت نفت به حفاری چاه‌های اکتشافی، توسعه‌ای و تعمیری بیشتر از توان شرکت‌های حفاری است.

او ادامه داد: سالانه بیش از 200 چاه نفتی به تعمیر نیاز دارند که این نیاز در بخش دریا جدی‌تر است زیرا محدودیت‌ها در این بخش بیشتر از بخش خشکی است. شرکت ملی نفت می‌تواند با تخصیص خطی اعتبارات به تعمیر چاه‌ها، هم روند تولید نفت را حفظ کند و هم شرکت‌های حفاری را به ادامه حیات امیدوار سازد.

دادگرنژاد با بیان اینکه تزریق اعتبار به شرکت‌های طلبکار بسیار مهم است گفت: امروز بیشتر شرکت‌های حفاری نیروهای خود را تعدیل می‌کنند و این روند در حال تشدید است. با توجه به اهمیت صنعت حفاری برای نفت چنین وضعیتی به سود کشور نیست چه از نظر اقتصادی و چه از لحاظ تبعات اجتماعی به ویژه در استان خوزستان و سایر استان‌های نفتخیز.

او اضافه کرد: شرکت‌های حفاری عموما پروژه محور هستند و برای آنکه بتوانند به کار مشغول باشند باید در پروژه‌ها به کار گرفته شوند که متاسفانه به دلیل وضعیت فعلی صنعت نفت و تحریم‌ها،شرایط کار سخت شده است ولی این شرایط به حدی سخت نیست که نتوان پروژه جدیدی تعریف کرد.

وی شفاف سازی مناقصات حفاری را یکی دیگر از ملزومات بهتر شدن وضعیت کسب و کار برشمرد و گفت: در صورت حرکت به این سمت، قیمت‌ها واقعی تر شده و از سوءاستفاده‌های احتمالی جلوگیری می‌شود. این خواسته شرکت‌های حفاری نیز است که می‌خواهند روند مناقصات شفاف شده و دامپینگی در زمینه پیشنهادات مالی صورت نگیرد.

 

» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *


سایت خبری تحلیلی نفت ما