آخرین اخبار
فراتر از نفت

تندیس زرین نوآوری به نفت پاسارگاد رسید

سرمایه گذاری ۳میلیارد دلاری نفتی چین در ایران

رشد ۱۶ دلاری قیمت نفت ایران

افزایش قیمت به ۶۱ دلار و ۷۲ سنت

پتروشیمی جم میزبان اجلاس مدیران روابط عمومی پتروشیمی

هشدار تولیدکنندگان محصولات روانکار

اسلام آباد به خرید گاز قطر ادامه می دهد

خودنمایی نفت در بودجه ۹۸

پیش بینی کاهش مصرف روزانه نفت عربستان

پتروشیمی بوشهر با تمامی پیمانکاران تسویه نموده است

تاکید مدیرعامل پتروشیمی جم بر لزوم ارتقای جایگاه روابط عمومی ها

سومین عرضه نفت در بورس با حضور خارجی‌ها

بازدید مدیر عاملNPC از طرح های پتروشیمی عسلویه

هند نفت ایران را تنها به پالایشگاه‌های دولتی می‌دهد

جلوگیری از خروج ۵۰ میلیون یورو ارز با کاتالیست های ایرانی

حل مشکلات خانواده صنعت پتروشیمی در اولویت است

مجوز مجلس برای تهاتر نفتی طلب پیمانکاران از دولت

دزدی تجهیزات حفاری در مکزیک

چرا پتروامید وارد بازار بورس نشد؟

آمریکا صادرکننده خالص نفت خام می‌شود

آمریکا معافیت‌ها از تحریم نفتی ایران را تمدید می‌کند

قیمت نفت مجدد ۶۰ دلاری شد

زیمبابوه گرانترین بنزین جهان را دارد

وزرات نفت می‌تواند اوراق مالی منتشر کند

امید ژاپن به عربستان برای جایگزنی نفت ایران

کاهش درآمد عملیاتی هالیبرتون در سه ماهه سوم ۲۰۱۸

۱۳:۴۸ - ۱۳۹۷/۸/۲کد خبر: 103371
. درآمد عملیاتی شرکت در سه ماهه سوم سال ۲۰۱۸، به ۷۱۶ میلیون دلار رسید در حالی که در سه ماهه دوم سال ۲۰۱۸ ، ۷۸۹ میلیارد دلار بود.

به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی " نفت ما " ، درآمد شرکت هالیبرتون از فعالیت مستمرش در سه ماهه سوم سال 2018، 435 میلیون دلار بوده است. در حالی که این میزان در سه ماه دوم سال 2018، 511 میلیون دلار بود. درآمد عملیاتی شرکت در سه ماهه سوم سال 2018، به 716 میلیون دلار رسید در حالی که در سه ماهه دوم سال 2018 ، 789 میلیارد دلار بود. درآمد عملیاتی (Operating income)  که سود عملیاتی یا کارکرد قبل از بهره و مالیات‌‌ها نیز نامیده می‌شود، مقدار درآمد باقیمانده پس از کسر هزینه‌‌های مستقیم و غیرمستقیم عملیاتی از درآمد فروش است.

«جف میلر» رییس و مدیر عامل هالیبرتون می گوید: "من از نتایج مالی کلی خودمان در سه ماهه سوم سال جاری خوشحال هستم. تیم ما، عملکرد مان را در آمریکای شمالی در رویارویی با چالشهای کوتاه مدت و بهبود فعالیت بین المللی مان، افزایش داده است."

در همیت حال درآمد کل شرکت با  6.2 میلیارد دلار در هر فصل ثابت بوده است در حالی که درآمد عملیاتی حدود 716 میلیون دلار بوده و در مقایسه با سه ماهه دوم سال 2018، 9 درصد کاهش داشته است که عمدتا به خاطر تعدیل بازار آمریکای شمالی برای خدمات تکمیلی چاهها بوده است.  

میلر می گوید: " در آمریکای شمالی، ترکیبی از محدودیت های ظرفیت آفتیک و ته کشیدن بودجه مشتریان منجر به تقاضای کمتر خدمات تکمیلی چاه نسبت به آنچه پیش بینی شده بود، شد. من بر این باورم که این مسائل موقتی هستند و عناصر بهبود تقاضا برای خدمات به صورت آشکاری قابل مشاهده است که عبارتند از: قیمت پشتیبان کالا، افزایش ظرفیت آفتیک، موجودی کالاهای مناسب، و پر شدن دوباره بودجه مشتریان.

مدیر عامل شرکت هالیبرتون افزود: "فعالیت بین المللی ما نشانه هایی از بهبودی ثابت با توجه به افزایش مرتب 5 درصدی درآمد، و رشد هر منطقه در سه ماهه سوم سال جاری را نشان می دهد. ما به سرمایه گذاری در فناوری و تواناییهایی که  معتقدیم رشد را افزایش داده و تمایز قابل توجهی ایجاد کرده و پیشتازی مان، ادامه می دهیم.

میلر ادامه داد: "در نتیجه ما قادر هستیم فناوری پیشرفته ای ارائه کنیم که با استانداردهای جدید برای کیفیت خدمات و عملکرد سازگار و تنظیم بوده و باعث افزایش کارآیی مشتریانمان شود. چشم انداز پویایی عرضه و تقاضای جهانی کالا سازنده می باشد. من مطئنم که هالیبرتون استراتژی، فناوری و خدمات بایسته  و شایسته ای برای پیشتازی در صنعت در پیش گرفته است.

میلر افزود: ما در آمریکای شمالی همچنان پیشرو باقی می مانیم، و باور داریم که در سال 2019 در وضعیت بهتری قرار خواهیم داشت و موقعیت هالیبرتون در بهبودی بین المللی بهتر از قبل خواهد شد."

 

 درآمد هالیبرتون در آمریکای شمالی در سه ماهه سوم 2018، 3.7 میلیارد دلار بود که 2 درصد کاهش را نشان می دهد. درآمد بین الملیل هالیبرتون نیز 2.4 مییلار دلار بود که 5 درصد افزایش را نشان می دهد که اساسا در نتیجه فروش ابزارهیا تکمیلی و خدمات حفر چاه در نیمکره شرقی و خدمات حفاری عمیق درآمریکیا لاتین و تاحدودی افزایش خدمات در خاورمیانه بد هاست.

فاتیما رضایی/ نفت ما


خبرهای مرتبط:» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *


سایت خبری تحلیلی نفت ما