آخرین اخبار
فراتر از نفت

پیام وزیر نفت به مناسبت ملی شدن صنعت نفت

نفت مناطق مرکزی قرارداد جدید بست

بهای سبد نفتی اوپک افزایش یافت

کاهش صادرات نفت خام عربستان

فروش نفت ونزوئلا به روسیه

آتش سوزی در مجتمع پتروشیمی آمریکا

آتش نفت در یک زمستان داغ

افزایش واردات نفت کره جنوبی از ایران

قیمت نفت افزایش یافت

تقدیر مدیریت بحران خوزستان از مدیرعامل نفت خیز جنوب

بازداشت یکی از متهمان پرونده پتروشیمی

اجرای پروژه های جدید در ملی حفاری

نفت برای هفتمین بار به بورس می‌آید

تحریم ایران به بازار انرژی ضرر زد

بازدید مدیر عامل پتروشیمی تندگویان از پژوهشگاه پلیمر/تصویری

ایالات متحده؛ ابرقدرت یا آنارشیست انرژی!؟

پروژه تبلیغاتی ۱۰میلیارد تومانی نفت و گاز پارس چگونه بدون مناقصه برگزار شد؟!

قاچاق سوخت توسط افراد صاحب نفوذ

قیمت جهانی نفت کاهش یافت

انتصاب جدید در پالایش نفت امام خمینی شازند

عراق صادرات نفت خود را کاهش داد

قیمت بنزین افزایش پیدا نمی‌کند

خطر مرگ برای نفت شیل آمریکا

بارگیری آخرین محموله نفتی ژاپن از ایران

مجلس آمادگی حل مشکل تولیدکنندگان روغن را دارد

کاهش درآمد عملیاتی هالیبرتون در سه ماهه سوم ۲۰۱۸

۱۳:۴۸ - ۱۳۹۷/۸/۲کد خبر: 103371
. درآمد عملیاتی شرکت در سه ماهه سوم سال ۲۰۱۸، به ۷۱۶ میلیون دلار رسید در حالی که در سه ماهه دوم سال ۲۰۱۸ ، ۷۸۹ میلیارد دلار بود.

به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی " نفت ما " ، درآمد شرکت هالیبرتون از فعالیت مستمرش در سه ماهه سوم سال 2018، 435 میلیون دلار بوده است. در حالی که این میزان در سه ماه دوم سال 2018، 511 میلیون دلار بود. درآمد عملیاتی شرکت در سه ماهه سوم سال 2018، به 716 میلیون دلار رسید در حالی که در سه ماهه دوم سال 2018 ، 789 میلیارد دلار بود. درآمد عملیاتی (Operating income)  که سود عملیاتی یا کارکرد قبل از بهره و مالیات‌‌ها نیز نامیده می‌شود، مقدار درآمد باقیمانده پس از کسر هزینه‌‌های مستقیم و غیرمستقیم عملیاتی از درآمد فروش است.

«جف میلر» رییس و مدیر عامل هالیبرتون می گوید: "من از نتایج مالی کلی خودمان در سه ماهه سوم سال جاری خوشحال هستم. تیم ما، عملکرد مان را در آمریکای شمالی در رویارویی با چالشهای کوتاه مدت و بهبود فعالیت بین المللی مان، افزایش داده است."

در همیت حال درآمد کل شرکت با  6.2 میلیارد دلار در هر فصل ثابت بوده است در حالی که درآمد عملیاتی حدود 716 میلیون دلار بوده و در مقایسه با سه ماهه دوم سال 2018، 9 درصد کاهش داشته است که عمدتا به خاطر تعدیل بازار آمریکای شمالی برای خدمات تکمیلی چاهها بوده است.  

میلر می گوید: " در آمریکای شمالی، ترکیبی از محدودیت های ظرفیت آفتیک و ته کشیدن بودجه مشتریان منجر به تقاضای کمتر خدمات تکمیلی چاه نسبت به آنچه پیش بینی شده بود، شد. من بر این باورم که این مسائل موقتی هستند و عناصر بهبود تقاضا برای خدمات به صورت آشکاری قابل مشاهده است که عبارتند از: قیمت پشتیبان کالا، افزایش ظرفیت آفتیک، موجودی کالاهای مناسب، و پر شدن دوباره بودجه مشتریان.

مدیر عامل شرکت هالیبرتون افزود: "فعالیت بین المللی ما نشانه هایی از بهبودی ثابت با توجه به افزایش مرتب 5 درصدی درآمد، و رشد هر منطقه در سه ماهه سوم سال جاری را نشان می دهد. ما به سرمایه گذاری در فناوری و تواناییهایی که  معتقدیم رشد را افزایش داده و تمایز قابل توجهی ایجاد کرده و پیشتازی مان، ادامه می دهیم.

میلر ادامه داد: "در نتیجه ما قادر هستیم فناوری پیشرفته ای ارائه کنیم که با استانداردهای جدید برای کیفیت خدمات و عملکرد سازگار و تنظیم بوده و باعث افزایش کارآیی مشتریانمان شود. چشم انداز پویایی عرضه و تقاضای جهانی کالا سازنده می باشد. من مطئنم که هالیبرتون استراتژی، فناوری و خدمات بایسته  و شایسته ای برای پیشتازی در صنعت در پیش گرفته است.

میلر افزود: ما در آمریکای شمالی همچنان پیشرو باقی می مانیم، و باور داریم که در سال 2019 در وضعیت بهتری قرار خواهیم داشت و موقعیت هالیبرتون در بهبودی بین المللی بهتر از قبل خواهد شد."

 

 درآمد هالیبرتون در آمریکای شمالی در سه ماهه سوم 2018، 3.7 میلیارد دلار بود که 2 درصد کاهش را نشان می دهد. درآمد بین الملیل هالیبرتون نیز 2.4 مییلار دلار بود که 5 درصد افزایش را نشان می دهد که اساسا در نتیجه فروش ابزارهیا تکمیلی و خدمات حفر چاه در نیمکره شرقی و خدمات حفاری عمیق درآمریکیا لاتین و تاحدودی افزایش خدمات در خاورمیانه بد هاست.

فاتیما رضایی/ نفت ما


خبرهای مرتبط:» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *


سایت خبری تحلیلی نفت ما