آخرین اخبار
فراتر از نفت

اذن زنگنه از رهبری برای بکارگیری کرباسیان

تگزاس بزرگترین کابوس اوپک را خلق می‌کند

راه اندازی کارت سوخت ربطی به سهمیه‌بندی و افزایش قیمت ندارد

واردات نفت هند رکورد زد

بی تفاوتی مدیرعامل بانک پاسارگاد به زیان سهامداران/رسانه های منتقد را تهدید به شکایت می کنند

پیش بینی قیمت نفت در تدوین بودجه ۹۸

دور زدن قانون به سبک نفتی ها

قیمت نفت با این روند افزایش نمی یابد

اوپک با کاهش تولید نفت موافقت می‌کند

واگذاری یک جایگاه سوخت دولتی

عالی پور از نفت خیز جنوب رفت

قیمت جهانی نفت افزایش یافت

تحریم‌های جدید آمریکا علیه دو مقام بانک مرکزی

آمار رسمی قاچاق سوخت اعلام شد

شوک قیمتی به غول‌های نفتی

۲ نرخی شدن بنزین به صلاح نیست

بعید است قیمت نفت به ۱۰۰ دلار برسد

انتصاب مدیران عامل جدید پتروشیمی بوشهر، مرجان و مخازن سبز عسلویه

اصلاح آگهی استخدام شرکت توسعه پلیمرپاد جم

ایران در نفت جلوتر از برنامه قرار دارد

ضرورت حضور مسولان نفتی در نگین صنعت نفت ایران

قاچاق سوخت کاهش یافت

بهزاد محمدی مدیرعامل NPC شد

انتصاب جدید در وزارت نفت

بازداشت معاون جدید وزارت انرژی قزاقستان

اشتهای آسیا برای نفت خاورمیانه کم شد

۱۳:۵ - ۱۳۹۷/۸/۱کد خبر: 103345
یک تاجر نفتی در یکی از پالایشگاه های شمال آسیا گفت: «(ماه گذشته) پالایشگاه ها تقاضای افزایش عرضه نفت زیادی از عربستان داشتند.»

به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی " نفت ما " ،منابع صنعتی گفتند، پس از آنکه تولید کنندگان عضو اوپک برای پر کردن جای خالی نفت ایران دست به کار شده اند و در حالی که حوادث طبیعی موجب کاهش تقاضا برای نفت در ژاپن شده است، محموله های نفتی خاورمیانه در بازار آسیا با تخفیف عرضه می شود.

  بازار نفت آسیا در ماه جاری میلادی به شکل غیرمنتظره ای برای محموله هایی که قرار است در ماه دسامبر بارگیری شوند تضعیف شده است و اکثر نفت های تولید کشورهای خاورمیانه از نفت سبک و ترش موربان ابوظبی گرفته تا نفت لند و مارین قطر با تخفیف به مشتریان عرضه می شوند.

این در حالی است که قیمت نفت خام در ماه گذشته برای محموله های ماه نوامبر به بالاترین رقم های چند سال گذشته رسیده بود، زیرا مشتریان نگران تبعات تحریم های نفتی آمریکا علیه ایران بودند.

پس از آنکه اوپک و روسیه متعهد شدند تولید نفت خود را جهت متعادل کردن قیمت ها افزایش دهند، صادرات نفت عربستان، کویت و امارات به بازار آسیا شاهد رشد بوده است.

یک تاجر نفتی در یکی از پالایشگاه های شمال آسیا گفت: «(ماه گذشته) پالایشگاه ها تقاضای افزایش عرضه نفت زیادی از عربستان داشتند.»

این منابع که نخواستند نامشان فاش شود گفتند، شرکت سعودی آرامکو در حال افزایش عرضه نفت عرب اکسترا لایت خود به برخی از پالایشگاه های شمال آسیاست.

این گزارش حاکی است، شرکت های ملی نفت ابوظبی و کویت پترولیوم نیز مجموعا 170 هزار بشکه در روز نفت میزان عرضه نفت سبک به بازار را افزایش داده اند.

اما به رغم این افزایش عرضه، میزان تقاضای واقعی نفت آسیا کمتر از حد انتظار بوده است، زیرا پس از بروز حوادثی مانند طوفان و زلزله در ماه های سپتامبر و اکتبر، اشتهای پالایشگاه های ژاپنی برای خرید نفت کاهش یافته است. پالایشگاه هایی نظیر ایدمیتسو کوسان و نیپون اویل اند انرژی پس از تعطیلی یک ماهه برخی از مجتمع هایشان به تازگی فعالیت در مناطق هوکایدو و اوزاکا را از سر گرفته اند.

 

منبع:تسنیم 

 

» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *


سایت خبری تحلیلی نفت ما