آخرین اخبار
فراتر از نفت

پیام وزیر نفت به مناسبت ملی شدن صنعت نفت

نفت مناطق مرکزی قرارداد جدید بست

بهای سبد نفتی اوپک افزایش یافت

کاهش صادرات نفت خام عربستان

فروش نفت ونزوئلا به روسیه

آتش سوزی در مجتمع پتروشیمی آمریکا

آتش نفت در یک زمستان داغ

افزایش واردات نفت کره جنوبی از ایران

قیمت نفت افزایش یافت

تقدیر مدیریت بحران خوزستان از مدیرعامل نفت خیز جنوب

بازداشت یکی از متهمان پرونده پتروشیمی

اجرای پروژه های جدید در ملی حفاری

نفت برای هفتمین بار به بورس می‌آید

تحریم ایران به بازار انرژی ضرر زد

بازدید مدیر عامل پتروشیمی تندگویان از پژوهشگاه پلیمر/تصویری

ایالات متحده؛ ابرقدرت یا آنارشیست انرژی!؟

پروژه تبلیغاتی ۱۰میلیارد تومانی نفت و گاز پارس چگونه بدون مناقصه برگزار شد؟!

قاچاق سوخت توسط افراد صاحب نفوذ

قیمت جهانی نفت کاهش یافت

انتصاب جدید در پالایش نفت امام خمینی شازند

عراق صادرات نفت خود را کاهش داد

قیمت بنزین افزایش پیدا نمی‌کند

خطر مرگ برای نفت شیل آمریکا

بارگیری آخرین محموله نفتی ژاپن از ایران

مجلس آمادگی حل مشکل تولیدکنندگان روغن را دارد

هند از شرکت های نفتی کمک خواست

۸:۱۱ - ۱۳۹۷/۷/۲۴کد خبر: 100205

به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی " نفت ما " ،  نخست وزیر هند در میزگرد نفتی دهلی نو خواهان بازبینی شرایط پرداخت بهای نفت به عنوان اقدامی برای کمک به بحران روپیه شد.

  همزمان با بالا گرفتن بحران انرژی در هند به دلیل تغییرات در بازارهای نفتی، 'نارندار مودی'با روسای شرکت های نفتی و مقامات برخی کشورهای تولید کننده نفت در دهلی نو دیدار کرد تا برای معضل قیمت سوخت (بنزین و گازوئیل) که در چهار شهر بزرگ هند همچنان در حال افزایش است، راهی یافته و این روند را تحت کنترل درآورد.

دولت هند روز دوشنبه در بیانیه ای درباره این دیدار توضیح داد که مودی در این نشست خواهان بازبینی شرایط پرداخت برای کاهش فشار بر روپیه هند شد.

در این بیانیه آمده است: نخست وزیر هند از افزایش قیمت جهانی نفت نگران است و قاطعانه خواهان همکاری میان تولیدکنندگان و مصرف کنندگان در بازار نفت مانند سایر بازارهای جهانی است.

مودی همچنین خطاب به روسای شرکت های نفتی اعلام کرد که با وجود اجرایی کردن پیشنهادات دولت هند، باز هم سرمایه گذاری های جدید در بخش نفت، اکتشاف و تولید این محصول در هند انجام نمی شود.

وزیر نفت هند نیز در این جلسه، گفت: گران شدن قیمت نفت در بازارهای جهانی، هند را با مشکلات زیادی روبرو ساخته است.

'دارمندرا پرادان' تاکید کرد: افزایش قیمت سوخت در هند نتیجه جهش قیمت نفت خام در بازار های جهانی است.

کاهش ارزش روپیه مقابل دلار سبب شده است که هزینه واردات نفت هند در سال مالی جاری به 26 میلیارد دلار افزایش یابد. از طرف دیگر هند تصمیم گرفته است تا به صورت محدود واردات نفت خود از ایران را ادامه دهد و از سوی دیگر سرمایه گذاری برای افزایش تولید نفت و گاز را افزایش دهد.

به دلیل رشد اقتصادی هند در سال های اخیر که به گسترش صنایع و حمل و نقل منجر شده است، وابستگی این کشور به واردات نفت افزایش یافته و از 77 درصد در پنج سال گذشته به 83.2 درصد در سال 2018 رسیده است. از طرف دیگر تحریم های آمریکا علیه ایران، هند را با مشکلات بیشتری برای تامین نفت خود روبرو ساخته است.

مجموع تقاضای نفت خام هند حدود 4.6 میلیون بشکه در روز است که این کشور را در رتبه سومین مصرف کننده بزرگ جهان پس از آمریکا و چین قرار می‌دهد.

این کشور به دلیل پیشرفت سریع اقتصادی، افزایش طبقه متوسط جامعه و افزایش خرید وسایل نقلیه موتوری بسیار به انرژی احتیاج دارد.

آژانس بین المللی انرژی پیش بینی می کند که تا سال 2040 هند یک چهارم از انرژی تولیدی در جهان را مصرف کند.

دومین نشست سالانه نخست وزیر هند با شرکت های نفتی که امروز برگزار شد، راه هایی برای احیای سرمایه گذاری در اکتشاف و تولید نفت و گاز را مورد بحث قرار داد.

نخستین جلسه مودی در سال 2016 برگزار شد که پیشنهاد اصلاح قیمت گاز طبیعی در همان جلسه ارائه شد.

منابع هندی قبلا اعلام کرده بودند که انتظار می رود در جلسه روز دوشنبه، خالد الفلیح وزیر نفت عربستان سعودی، باب دُدلی مدیرعامل بی پی، پاتریک فویانه رئیس توتال، موکش آمبانی رئیس صنایع ریلاینس و آنیل آگاروال رئیس ودانتا حضور داشته باشند. این جلسه به دعوت موسسه ملی تحول هند با هدف جذب سرمایه گذاری و تسهیل قوانین برای تجارت در هند برگزار شد.

همچنین در این جلسه مدیران و روسای شرکت نفت و گاز هند، شرکت نفت هند، شرکت انتقال گاز طبیعی هند، ایندیا اویل و بهارات پترولیوم نیز شرکت داشتند.

 

منبع:ایرنا 

» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *


سایت خبری تحلیلی نفت ما