آخرین اخبار
فراتر از نفت

پیام وزیر نفت به مناسبت ملی شدن صنعت نفت

نفت مناطق مرکزی قرارداد جدید بست

بهای سبد نفتی اوپک افزایش یافت

کاهش صادرات نفت خام عربستان

فروش نفت ونزوئلا به روسیه

آتش سوزی در مجتمع پتروشیمی آمریکا

آتش نفت در یک زمستان داغ

افزایش واردات نفت کره جنوبی از ایران

قیمت نفت افزایش یافت

تقدیر مدیریت بحران خوزستان از مدیرعامل نفت خیز جنوب

بازداشت یکی از متهمان پرونده پتروشیمی

اجرای پروژه های جدید در ملی حفاری

نفت برای هفتمین بار به بورس می‌آید

تحریم ایران به بازار انرژی ضرر زد

بازدید مدیر عامل پتروشیمی تندگویان از پژوهشگاه پلیمر/تصویری

ایالات متحده؛ ابرقدرت یا آنارشیست انرژی!؟

پروژه تبلیغاتی ۱۰میلیارد تومانی نفت و گاز پارس چگونه بدون مناقصه برگزار شد؟!

قاچاق سوخت توسط افراد صاحب نفوذ

قیمت جهانی نفت کاهش یافت

انتصاب جدید در پالایش نفت امام خمینی شازند

عراق صادرات نفت خود را کاهش داد

قیمت بنزین افزایش پیدا نمی‌کند

خطر مرگ برای نفت شیل آمریکا

بارگیری آخرین محموله نفتی ژاپن از ایران

مجلس آمادگی حل مشکل تولیدکنندگان روغن را دارد

امضای موافقتنامه مشارکت استراتژیک ادنوک و بیکر هیوز

۱۱:۲۰ - ۱۳۹۷/۷/۲۳کد خبر: 100186
ارزش این معامله شرکت حفاری ادنوک تقریبا ۱۱ میلیارد دلار است. به عنوان بخشی از قرارداد بیکر هیوز یک سهم ۵ درصدی (۵۵۰ میلیون دلار) در شرکت حفاری ادنوک به دست می آورد.

به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی " نفت ما " ، شرکت ملی نفت ابوظبی (ADNOC) و بیکر هیوز جی ای BHGE (که 62.5 درصد سهام آن متعلق به جنرال الکتریک است) در 8 اکتبر یک موافقتنامه مشارکت استراتژیک امضا کردند که رشد و توسعه شرکت حفاری ادنوک را به سمت یک تامین کننده حفاری کاملا یکپارچه و ساخت چاه، توانمند و پشتیبانی می کند. ارزش این معامله شرکت حفاری ادنوک تقریبا 11 میلیارد دلار است که 1 میلیارد دلار آن زیان خالص است. به عنوان بخشی از قرارداد بیکر هیوز یک سهم 5 درصدی (550 میلیون دلار) در شرکت حفاری ادنوک به دست می آورد. بیکر هیوز تامین کننده انحصاری تجهیزات و فناوریهای مختلف مربوط به حفاری یکپارچه خواهد بود و از رشد شرکت حفاری ادنوک حمایت خواهد کرد. به علاوه، ادنوک و بیکر هیوز زمانهای رقابتی تر تکمیل چاه و کارآمدیهای بیشتر حفاری با صرفه جویی هزینه را ارائه خواهند داد و بر روی فرصتهای کاری جدید شرکت حفاری ادنوک از طریق پیشنهادهای مبسوط جدید سرمایه گذاری خواهند کرد. بیش از 1000 نفر از پرسنل بیکر هیوز جی ای در امارات متحده عربی کار می کنند.

این مشارکت برای نخستین بار ادنوک را به عنوان یک شریک استراتژیک بین المللی در کسب سهم برابر مستقیم در یکی از حرفه های خدمات موجودش مطرح می کند. شرکت حفاری ادنوک بزرگترین شرکت حفاری در خاورمیانه بوده و تامین کننده انحصاری دکلهای حفاری و خدمات مرتبط به شرکتهای گروه ادنوک است. شرکت حفاری ادنوک همچنین دارای دهه ها تجربه بازار و دانش در بستر دریا در امارات متحده عربی است که قادر است مخاطرات حفاری را کاهش دهد. بیکر هیوز هم با بیش از 40 سال فعالیت در این کشور، تخصص بالایی در اختیار داشته و سابقه درخشانی در حل چالشهای پیچیده حفاری بواسطه راهکارهای فنی نوآورانه داشته است. دسترسی موجود و پشتیباینی از جانب بیکر هیوز رشد و توسعه در جریان شرکت حفاری ادنوک را با خدمات حفاری و تکمیل چاه به پیش برده و ارزش سهام آن را افزایش خواهد شد.

این مشارکت ادنوک را قادر خواهد ساخت تا ارزش بیشتری از هر بشکه نفتی که تولید می کند بگیرد، با توجه به اینکه در نظر دارد تا فعالیت حفاری متعارف خود را تا 40 درصد تا سال 2025 افزایش دهد و اساسا تعداد چاههای نامتعارفش را در قالب استراتژی رشد هوشمند تا سال 2030 بالا خواهد برد. شرکت حفاری ادنوک تنها تامین کننده دکل برای شرکتهای گروه ادنوک باقی خواهد ماند و بر روی فعالیتهای بالادستی در حال رشد خود بواسط کسب 30 درصد بازار حفاری و تکمیل چاه درسه سال آتی با توجه به افزیش کارآمدی حفاری و بهبود سطح خدمات رسانی به مشتریان، سرمایه گذاری خواهد کرد.

دو شریک قادر خواهند بود تا ظرفیت ناوگان دکل های حفاری موجود شرکت حفاری ادنوک را با توجه به تخصیص هزینه سرمایه ای محدود، تقویت کنند. این مشارکت فرصتهای کاری قابل توجه جدیدی از جمله ارائه قراردادهای خدمات حفاری یکپارچه در فراتر از مرزهای امارات را فراهم خواهد ساخت.

دکتر "سلطان احمد الجابر" وزیر نفت امارات متحده عربی و مدیر عامل گروه ادنوک از این مشاکت ابراز خوشحالی کرده و اعلام کرد که آن باعث افزایش ارزش سهام این شرکت خواهد شد و امکان بهره برداری بیشتر از منابع متعارف و نامتعارف را فراهم خواهد ساخت و توان بالقوه و رشد منطقه ای بیشتری برای این شرکت به همراه خواهد داشت.

"لورنزو سیمونلی" رئیس و مدیر عامل بیکر هیوز جی ای هم گفت: این مشارکت با توجه به میزان قرارداد، فعالیت ما را در منطقه افزایش خواهد داد و توانایی منحصر بفرد مان را برای ایجاد ارزش افزوده برای مشتریان و سهامداران از طریق ترتیبات تجاری نوآورانه، مشارکت و راهکارهای با فناوری پیشرفته فراهم خواهد ساخت.  

فاتیما رضایی/نفت ما

منبع:

https://www.bhge.com/news/adnoc-and-bhge-form-strategic-partnership-improve-drilling-efficiencies-and-grow-adnoc-drilling


 

 


خبرهای مرتبط:» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *


سایت خبری تحلیلی نفت ما