ازسرگیری صادرات گاز ترکمنستان به روسیه
ازسرگیری صادرات گاز ترکمنستان به روسیه
نمایندگان ترکمن گاز در سال ۲۰۱۵ از گازپروم به دلیل عدم پرداخت هزینه‌ها برای صادرات گاز شکایت کردند و گازپروم در واکنش به این موضوع درخواست کاهش قیمت گاز را دادند.

به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی " نفت ما " ،منابع آگاه در حوزه گاز ترکمنستان از صادرات مجدد گاز توسط «عشق آباد» به روسیه خبر دادند.

بر اساس این گزارش صادرات گاز تولید ترکمنستان از امروز آغاز می‌شود.

همچنین جزئیات درباره حجم و قیمت گاز در حال حاضر موجود نیست.

دیدار اخیر «قربان قلی بردی محمداف» رئیس جمهور ترکمنستان با «الکسی میلر» رئیس شرکت «گازپروم» در تاریخ 27 مارس سال جاری در شهر عشق آباد انجام شد.

در آن هنگام میلر در جمع خبرنگاران اظهار داشت: بین 2 کشور ظرفیت بالای همکاری در در زمینه گاز وجود دارد و با توجه به این فرصت‌ها همکاری عشق آباد و گازپروم به زودی در چارچوب قراردادی قدیمی فعال خواهد شد.

این در حالی است که مذاکرات 2 کشور در مورد صادرات گاز از فصل پاییز سال 2018 آغاز شد و شرکت‌های مذکور دعواهای قضایی خود را به دادگاه‌های بین‌المللی بردند.

نمایندگان ترکمن گاز در سال 2015 از گازپروم به دلیل عدم پرداخت هزینه‌ها برای صادرات گاز شکایت کردند و گازپروم در واکنش به این موضوع درخواست کاهش قیمت گاز را دادند.

همین‌طور در ابتدای سال 2016 گازپروم همکاری با دولت ترکمنستان را متوقف کرد و به سمت توسعه روابط با «ازبک نفت گاز» حرکت کرد.

 

منبع: فارس

نظرات: