شاخص بورس ۵۱۸ واحد رشد کرد
 شاخص بورس ۵۱۸ واحد رشد کرد
در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه تعداد ۳ میلیارد و ۲۷۳میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزش ۱۰۱۷۲میلیارد ریال در ۲۶۰هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با رشد ۵۱۸واحدی در ارتفاع ۱۸۸هزار و ۵۹۲واحد قرار گرفت.

به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی " نفت ما " ،شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه ۵۱۸واحد رشد کرد.

  در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه تعداد 3 میلیارد و 273میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزش 10172میلیارد ریال در 260هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با رشد 518واحدی در ارتفاع 188هزار و 592واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر مثبت بر رشد دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای معاملاتی پالایش نفت اصفهان، پالایش نفت تهران و ملی صنایع مس ایران شد و در مقابل نمادهای معاملاتی بانک ملت، فولاد مبارکه اصفهان و معدنی و صنعتی گل گهر با افت خود مانع افزایش بیشتر شاخص بورس شدند.

شاخص‌های اصلی بازار سرمایه هم روز متعادل و مثبتی را پشت سر گذاشتند به‌طوری که شاخص قیمت (وزنی ــ ارزشی) 149واحد، کل (هموزن) 125واحد، قیمت (هموزن) 87واحد، آزاد شناور 502واحد و شاخص‌های‌ بازار اول و دوم به ترتیب 546و 266واحد رشد را به‌ثبت رساند.

بر اساس این گزارش، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله 1208میلیون ورقه به‌ارزش 495میلیارد تومان در 160هزار نوبت، آیفکس یک واحد رشد کرد و در ارتفاع 2412واحد قرار گرفت.

 

منبع:تسنیم

نظرات: