قیمت جهانی نفت کاهش یافت
قیمت جهانی نفت کاهش یافت
نفت خام برنت ۶۶.۷۳ دلار در هر بشکه در ساعت ۷:۵۲ به وقت گرینویچ معامله شد که ۳۰ سنت معادل ۰.۵ درصد نسبت به قیمت قبلی کاهش داشت .

به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی " نفت ما " ،قیمت نفت روز دوشنبه به خاطر نگرانی در مورد رکود شدید اقتصادی کاهش یافت که مهمتر از کاهش تولید اوپک و تحریم‌های آمریکا بر ایران و ونزوئلا بود .

نفت خام برنت 66.73 دلار در هر بشکه در ساعت 7:52 به وقت گرینویچ معامله شد که 30 سنت معادل 0.5 درصد نسبت به قیمت قبلی کاهش داشت .

نفت وست تگزاس اینترمدیت با 35 سنت معادل 0.6 درصد کاهش 58.69 دلار در هر بشکه فروخته شد .

قیمت هر دوی این شاخص ها تقریبا 3 درصد نسبت به هفته گذشته کاهش یافته است .

نگرانی ها در مورد رکود اقتصادی آمریکا که در روز جمعه پس از اظهارات محتاطانه فدرال رزرو به وجود آمد ، باعث شد سود 10 ساله خزانه‌داری برای اولین بار از 2007 به زیر نرخ 3 ماهه برسد .

اطلاعات تولید کارخانه ای آلمان، بزرگترین اقتصاد اروپا هم به نگرانی در مورد رکود جهانی افزود. تولید کارخانه ای در آلمان برای سومین ماه پیاپی کاهش یافت .

بانک ای ان زد اعلام کرد که دورنمای تاریک اقتصادی بر مسائل مربوط به عرضه نفت سایه افکنده است، مسائلی مانند کاهش تولید اوپک و تحریم‌های آمریکا بر ونزوئلا و ایران .

اوپک و متحدانش مثل روسیه توافق کردند 1.2 میلیون بشکه در روز عرضه نفت را پایین بیاورند تا قیمت به 70 دلار در هر بشکه برسد .

 

منبع:تسنیم

نظرات: