بهای سبد نفتی اوپک افزایش یافت
 بهای سبد نفتی اوپک افزایش یافت
اوپک پلاس نشست ماه آوریل (فروردین- اردیبهشت) خود را لغو کرد و این بدان معناست که این گروه تا ماه ژوئن (خرداد- تیرماه) نشستی نخواهد داشت.

به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی " نفت ما " ، جدیدترین گزارش های خبری از افزایش بهای سبد نفتی سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) برای سومین هفته پیاپی حکایت دارد.

 میانگین قیمت سبد نفتی اوپک در هفته گذشته به بشکه ای 66 دلار و 62 سنت رسید، این شاخص در هفته پیش از آن 65 دلار و پنج سنت بود.

سبد نفتی اوپک شامل انواع نفت خام تولیدی در 14 کشور عضو این سازمان است.

بهای پیش خرید هر بشکه نفت خام برنت دریای شمال (نفت مرجع اروپا) در پایان معاملات روز یکشنبه با 38 سنت افزایش به 67 دلار و 54 سنت رسید.

بهای پیش خرید هر بشکه نفت خام «وست تگزاس اینترمدیت» آمریکا نیز با افزایش 57 سنتی، ابتدا به بشکه ای 59 دلار و 23 سنت رسید که بالاترین میزان در سال جاری میلادی است، اما در پایان معاملات روز یکشنبه، با اندکی کاهش بشکه ای 50 دلار و 9 سنت سنت داد و ستد شد.

این تغییرات در قیمت نفت در حالی منتشر می شود که کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) به همراه دیگر تولیدکنندگان طلای سیاه در جمهوری آذربایجان گردهم جمع شدند تا توافق فریز نفتی این سازمان را کنترل کنند.

از سوی دیگر اوپک پلاس نشست ماه آوریل (فروردین- اردیبهشت) خود را لغو کرد و این بدان معناست که این گروه تا ماه ژوئن (خرداد- تیرماه) نشستی نخواهد داشت.

 

 

منبع:ایرنا

نظرات: